Справа № 686/14605/19
Провадження № 1-кс/686/5050/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2023 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання Військової частини А2595 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні №42019180490000105 від 30.05.2019,
встановив:
13.06.2023 року на розгляд слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області надійшло клопотання військової частини НОМЕР_1 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні №42019180490000105 від 30.05.2019, накладеного ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 03.06.2019 року на фрагменти уламків (частин), залишків вертольоту МІ-8, які утворились внаслідок його падіння, які вилучено у ході проведення додаткового огляду місця події за адресою квартал 79, виділ 8, Радивилівського лісництва Дубенського лісгоспу поблизу села Сестрятин, Радивилівського району, Рівненської області, шляхом тимчасового позбавлення права на її відчуження, розпорядження та користування з метою запобігання можливості пошкодження, псування, знищення, перетворення, передачі, відчуження вищевказаного майна.
Представник заявника в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримав.
Дослідивши долучені до клопотання матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.
У провадженні третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Рівному) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому перебувало кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019180490000105 від 30.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 416 КК України.
31.05.2019 року слідчим Третього СВ СУ ТУ ДБР у м. Хмельницькому винесено постанову про визнання фрагментів уламків (частин), залишків вертольоту МІ-8, які утворились внаслідок його падіння, речовими доказами в кримінальному провадженні №42019180490000105 та передані на відповідальне зберігання до військової частини НОМЕР_1 .
Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 03.06.2019 року на фрагменти уламків(частин),залишків вертольотуМІ-8,які утворилисьвнаслідок йогопадіннябуло накладено арешт, з метою запобігання можливості пошкодження, псування, знищення, перетворення, передачі, відчуження вищевказаного майна.
Постановою прокурора Рівненської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону ОСОБА_3 від 06.12.2021 року кримінальне провадження №42019180490000105 від 30.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.416 КК України закрито, на підставі п.5 ч.1 ст.284 КПК України, а саме в зв`язку з тим що помер підозрюваний.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
З огляду на викладене прихожу до висновку, що подане клопотання підлягає задоволенню, а накладений згідно ухвали слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 03.06.2019 року арешт скасуванню.
Керуючись ст.ст. 98, 170, 174 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 03.06.2019 року у кримінальному провадженні №42019180490000105 від 30.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.416 КК України на фрагменти уламків (частин), залишків вертольоту МІ-8, які утворились внаслідок його падіння, які вилучено у ході проведення додаткового огляду місця події за адресою квартал 79, виділ 8, Радивилівського лісництва Дубенського лісгоспу поблизу села Сестрятин, Радивилівського району, Рівненської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2023 |
Оприлюднено | 10.07.2023 |
Номер документу | 112038016 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Приступа Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні