Справа № 947/35396/21
Провадження № 1-кс/947/8130/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.07.2023 рокуслідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю у режимі відеоконференції заявника ОСОБА_3 , прокурора - ОСОБА_4 розглянувши у судовому засіданні клопотання ліквідатора Приватного акціонерного товариства «Одеський коровай» арбітражного керуючого ОСОБА_3 про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження № 12021160000000868 від 11.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 203-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Київського районного суду м. Одеси звернувся ліквідатор ПАТ«Одеський коровай» арбітражний керуючий ОСОБА_3 з клопотанням про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 12021160000000868 від 11.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 203-2 КК України, відповідно до якого просить скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 16.09.2022 року на нежитлове приміщення першого поверху, що знаходиться за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, буд. 29, площею: 188,3 м2.
В обґрунтування поданого клопотання заявник зазначає, що арешт на вказане нежитлове приміщення було накладений необґрунтовано та має бути скасований на підставі ст. 174 КПК України з огляду на наступне. Постановою Господарського суду міста Києва від 12.12.2022 року у справі №910/8992/19 ПАТ «Одеський коровай» було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та ліквідатором Банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво №1833 від 02.02.2018 року). В ході ліквідаційної процедури ним було встановлено, що ПАТ «Одеський коровай» є власником нежитлового приміщення першого поверху, загальною площею 188,3 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна - 1352914451101. З тексту ухвали Київського районного суду м. Одеси від 16.09.2022 року про арешт майна вбачається, що ораганом досудового розслідування було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході проведення якого було встановлено, що за вказаною адресою здійснюється незаконна діяльність з організації та проведення азартних ігор. Натомість, за тією ж адресою ( АДРЕСА_1 ) знаходиться не одне нежиле приміщення. Поряд з нежитловим приміщенням, яке належить ПАТ «Одеський коровай» знаходиться інше нежитлове приміщення, яке судячи з фасадної реклами використовувалося як гральний заклад, що має враховуватися основним критерієм пошуку у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 203-2 КК України. Так, об`єкт нерухомості, який належить ПАТ «Одеський Коровай» використовувався лише для здійснення роздрібної торгівлі продуктами харчування, а тому не підлягав арешту. Станом на звітну дату, дане приміщення знаходиться в оренді у ТОВ «Хлібний дім Одеса», основним видом діяльності якого є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Так, заявник вважає, що при накладенні арешту на майно ПАТ «Одеський коровай» стороною обвинувачення була допущена помилка при ідентифікації об`єкта, який мав стати доказом у кримінальному провадженні, та на який сторона обвинувачення мала мету накласти обтяження. Оскільки, ПАТ «Одеський коровай» знаходиться в процедурі ліквідації, а його майно, в тому числі і нежитлове приміщення першого поверху, загальною площею 188,3 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , має бути реалізовано в межах справи № 910/8992/19 відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, заявник ОСОБА_3 , як ліквідатор банкрута, звертається до слідчого судді із клопотанням про скасування арешту майна.
У судовому засіданні
Заявник ОСОБА_3 підтримав вимоги клопотання та просив його задовольнити, оскільки на даний час він є власником майна на яке слідчим суддею було накладено арешт.
Прокурор ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання з огляду на те, що ОСОБА_3 не є особою, яка в порядку статті 174 КПК України має право звертатися до слідчого судді із клопотанням про скасування арешту майна. Крім того, арешт на майно накладався з метою забезпечення можливої спеціальної конфіскації майна, оскільки у ньому здійснювалася незаконна діяльність з організації та проведення азартних ігор, а заявником не доведено зворотного.
Слідчий суддя, заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши клопотання та матеріали додані в його обґрунтування, прийшов до висновку, що клопотання про скасування арешту майна не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 16.09.2022 року в рамкахкримінального провадження№ 12021160000000868від 11.05.2021року заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.203-2КК України було накладено арешт із забороною відчуження, розпорядження та користування на нежитлове приміщення першого поверху, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , площею: 188,3 м2, належне ПАТ «Одеський коровай».
Як вбачається з вказаної ухвали слідчого судді, досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021160000000868 від 11.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 203-2 КК України здійснюється за фактом того, що на території м. Одеси та Одеської області діє група осіб, яка займається незаконним гральним бізнесом.
Як було встановлено органом досудового розслідування, на території м. Одеса, функціонує організоване злочинне угрупування, яке має чітку ієрархію, дiє складно та має розподіл функцій та обов`язків між всіма членами угрупування, які організували незаконну мережу гральних закладів, яка приховано функціонує у нічний час доби та надає послуги гральних закладів на території м. Одеса.
В ході відпрацювання гральних закладів розташованих у м. Одеса та на території Одеської області було встановлено, що всі вони працюють в закритому режимі, з чітким графіком та системою сигналів для клієнтів, яких допускають до зали за домовленістю. Зазначене свідчить про те, що вказані заклади діють незаконно, з порушенням вимог чинного законодавства, не маючи відповідних ліцензій на провадження відповідного виду господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, що суперечить ч. 6 ст. 2 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Так, 18.08.2022 року на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 15.08.2022 року було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході проведення якого було встановлено, що за вказаною адресою здійснюється незаконна діяльність з організації та проведення азартних ігор.
Згідно реєстру комісії з регулювання азартних ігор та лотерей встановлено, що у приміщенні де проведено обшук, дозвільні документи на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у мережі Інтернет, не видавались та не надавались.
За викладених обставин, слідчим суддею за клопотанням сторони обвинувачення 16.09.2022 року було накладено арешт на нежитлове приміщення першого поверху, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , площею: 188,3 м2, належне ПАТ «Одеський коровай», з метою забезпечення можливої спеціальної конфіскації майна, оскільки у ньому здійснювалася незаконна діяльність з організації та проведення азартних ігор.
Постановою Господарського суду міста Києва від 12.12.2022 року у справі №910/8992/19 ПАТ «Одеський коровай» було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та ліквідатором Банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво №1833 від 02.02.2018 року), який наразі звертається до слідчого судді в порядку статті 174 КПК України із клопотанням про скасування арешту, накладеного ухвалою слідчого судді на майно ПАТ «Одеський коровай».
Слідчий суддя звертає увагу на те, що відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України з клопотанням про скасування арешту майна може звернутись підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, до повноважень ліквідатора віднесено виконання функцій з управління та розпорядження майном банкрута, формування ліквідаційної маси, продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Тобто, ліквідатор не є власником або володільцем майна, а тому повноваження для звернення до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту з майна у ліквідатора, як особи яка має повноваження лише з управління та розпорядження майном, та не набуває повноважень прав власника майна, відсутні.
При цьому, слідчий суддя, з урахуванням обставин кримінального правопорушення, підстав, зазначених в ухвалі слідчого судді про арешт майна від 16.09.2022 року та у клопотанні про скасування арешту, вважає все ж таки за необхідне зазначити, що заявником у клопотанні та у судовому засіданні не наведено слідчому судді достатніх підстав вважати, що арешт на нежитлове приміщення першого поверху, що знаходиться за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, буд. 29, площею: 188,3 м2, належне ПАТ «Одеський коровай», слідчим суддею було накладено необґрунтовано.
На думку слідчого судді, арешт накладений на нерухоме майно, що належить ПАТ «Одеський коровай» відповідає розумності та співрозмірності застосованого заходу забезпечення кримінального провадження, забезпечує потреби досудового розслідування у вигляді забезпечення можливої спеціальної конфіскації майна та виправдовує ступінь втручання у права товариства.
Крім того, оскільки на час розгляду клопотання про скасування арешту майна, досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021160000000868 від 11.05.2021 року не завершено, а збереження майна є необхідним для забезпечення завдань кримінального провадження тадосягнення його дієвості, слідчий суддя приходить до висновку, що потреба у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту нерухомого майна, належного ПАТ «Одеський коровай», який накладено ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 16.09.2022 року, не відпала.
Отже, слідчим суддею встановлено, що при розгляді клопотання 13.09.2022 року про накладення арешту на майно в рамках кримінального провадження № 12021160000000868 від 11.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 203-2 КК України, слідчий суддя, відповідно до положень ч. 2ст. 173 КПК України, врахував: правову підставу для арешту майна; можливість застосування щодо майна спеціальної конфіскації; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для ПАТ «Одеський коровай».
У сукупності викладеного, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення поданого клопотання про скасування арешту майна.
Керуючись ст. ст.2, 3, 174, 372 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання ліквідатора Приватного акціонерного товариства «Одеський коровай» арбітражного керуючого ОСОБА_3 про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження № 12021160000000868 від 11.05.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 203-2 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2023 |
Оприлюднено | 10.07.2023 |
Номер документу | 112050230 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні