Справа № 159/3127/23
Провадження № 1-кс/159/1620/23
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів,
які містять охоронювану законом таємницю
30 червня 2023 року м. Ковель
Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВКовельського районногоуправління поліціїГУНП уВолинській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023030550000725, за ознакамикримінального правопорушення(злочину),передбаченого ч.2ст.146КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчим СВ Ковельськогорайонного управлінняполіції ГУНПу Волинськійобласті ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором Ковельської окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_5 , внесенодо судуклопотання пронадання тимчасового доступу до мобільного телефону марки «Iphone 8+», належний малолітній ОСОБА_6 , а також до інформації, збереженої на вказаному пристрої (в тому числі, особистого характеру: переписок мобільному додатку соціальної мережі «Інстаграм», «Facebook» та вхідних/вихідних дзвінків)
Слідчий та прокурор у клопотанні вказали, що просять розглянути клопотання без участі представника особи, у володінні якої знаходить інформація та без їх участі.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає за можливе здійснювати розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться запитувана інформація.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що внесене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим суддеювстановлено,що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 08 червня 2023 року, близько 19 години, перебуваючи на території Храму Релігійної організації «ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої по АДРЕСА_1 , помітив малолітню ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка рвала з дерева, що росте на території Храму, плоди черешні. В подальшому, ОСОБА_7 , всупереч встановленому Конституцією України праву на свободу в частині вільного пересування особи, підійшов до малолітньої ОСОБА_6 , схопив останню за руки та, всупереч її волі, силоміць потягнув догаражного приміщенняжитлового будинку(монастиря),що знаходитьсяна територіївищезазначеного Храму,всередині якогообмотав останнійруки,тулуб,а такожобличчя клейкоюстрічкою (скотчем),що ускладнюваловільне диханнямалолітньої потерпілої,яке булонебезпечним дляздоров`я останньої.Далі ОСОБА_7 ,прив`язавши ОСОБА_6 до металевоїтруби стелажу,унеможливив їїрухи таз метоюзалякування,демонструючи зброюперед потерпілою,почав словеснопогрожувати фізичноюрозправою,чим позбавивмалолітню ОСОБА_6 можливості вільнопересуватися,незаконно утримуючиїї вгаражі близько15хвилин.Та лише після цього, ОСОБА_7 , звільнив тіло малолітньої потерпілої від клейкої стрічки (скотчу) та надав можливість останній без перешкод покинути гаражне приміщення та територію Храму.
Відомості про кримінальне правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 214 КПК України, відповідно до вимог ч. ч. 1, 4 ст. 214 КПК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 червня 2023 року за №12023030550000725, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України та розпочато досудове розслідування.
14.06.2023 гр. ОСОБА_8 добровільно видав мобільний телефон марки «Iphone 8+», належний його дочці ОСОБА_6 .
З метою забезпечення проведення швидкого, повного і неупередженого досудового розслідування, встановлення фактичних даних, що мають значення під час проведення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, а також для встановлення обставин скоєння вказаного кримінального правопорушення, слідчому необхідно отримати доступ до мобільного телефону марки «Iphone 8+», належний малолітній ОСОБА_6 , а також до інформації, збереженої на вказаному пристрої (в тому числі, особистого характеру: переписок мобільному додатку соціальної мережі «Інстаграм», «Facebook» та вхідних/вихідних дзвінків, - для подальшого проведення огляду мобільного телефону та вказаної вище інформації, з можливістю її копіювання, а також з метою врятування від умисного знищення вказаної наявної у мобільному телефоні інформації про обставини вчинення злочину, що може мати значення речових доказів, та, які в сукупності можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження та сприятиме притягненню до кримінальної відповідальності особи, причетної до вказаного злочину особи, згідно чинного законодавства.
Завданням кримінального провадження в силу ст.2 КК України є з`ясування обставин та зібрання доказів не лише тих, які доводять причетність до вчинення злочину, але й які виправдовують невинних осіб.
Відповідно до ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження можливе лише за умов існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, за наявності таких потреб досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, та за умов реальності досягнення бажаної мети.
В силу ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст.160, ст.162 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до документів та речей обґрунтувавши таку необхідність, значення цих документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а щодо документів, які містять охоронювану законом таємницю, що має місце в даному випадку, також слід обґрунтувати неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи мотиви клопотання та обґрунтування його слідчим, оцінивши потреби досудового розслідування та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також те, що відомості, які містяться у вказаних документах можуть бути використані як доказ підтвердження факту вчинення кримінального правопорушення та особи/осіб, що можуть бути причетні до його скоєння, та враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, які містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 160, 162,163,164,166 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Надати слідчому СВКовельського районногоуправління поліціїГУНП уВолинській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до мобільного телефону марки «Iphone 8+», належний малолітній ОСОБА_6 , а також до інформації, збереженої на вказаному пристрої (в тому числі, особистого характеру: переписок мобільному додатку соціальної мережі «Інстаграм», «Facebook» та вхідних/вихідних дзвінків), - для подальшого проведення огляду вказаного мобільного телефону та до вказаної вище інформації, з можливістю її копіювання, а також з метою врятування від умисного знищення вказаної наявної у мобільному телефоні інформації про обставини вчинення злочину, що може мати значення речових доказів, та, які в сукупності можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження та сприятиме притягненню до кримінальної відповідальності особи, причетної до вказаного злочину особи, згідно чинного законодавства.
Строк дії даної ухвали встановити до 29 серпня 2023 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст. 166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2023 |
Оприлюднено | 06.05.2024 |
Номер документу | 112050746 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Чалий А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні