Справа №613/509/23 Провадження № 2-о/613/29/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2023 року м. Богодухів
Богодухівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Сеник О.С.,
присяжних Соболєвої Н.А., Трепілець Л.П.,
за участі секретаря судового засідання Мізяк М.О.,
заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м. Богодухові питання про витребування доказів у справі №613/509/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Богодухівська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання фізичної особи безвісно відсутньою, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Богодухівського районного суду Харківської області перебуває зазначена цивільна справа.
Ухвалою Богодухівського районного суду Харківської області від 04 травня 2023 року заяву ОСОБА_1 ,заінтересована особа:Богодухівська державнанотаріальна контораХарківської областіпро визнанняфізичної особибезвісно відсутньоюбуло прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Визначено розгляд справи проводити за правилами окремого провадження. Заінтересованій особі запропоновано в установлений судом строк подати письмові пояснення щодо заяви.
30 травня 2023 року судом в рамках розгляду справи було направлено запит до Державної прикордонної служби України про надання відомостей про перетин Державного кордону України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з 09.03.2022 по дату надання відповіді.
Листом від 30.05.2023 № 91-25430/19/23-Вих Державною прикордонною службою України відмовлено у наданні суду вищевказаних відомостей з посиланням на п.16 Положення про базу даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в`їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.09.2022 № 614, та зазначено, що вказані відомості можуть бути надані виключно на підставі ухвали суду.
Також 30 травня 2023 року судом було направлено запит до Вишгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України у Київській області щодо надання відомостей про хід досудового розслідування кримінального провадження № 1202111150000619 від 16.06.2022 за ч.2 ст.438 КК України, зареєстрованого за заявою ОСОБА_3 (доньки заявника по справі) про зникнення матері ОСОБА_2 .
21.06.2023 до суду надійшов лист від Вишгородського РУП ГУНП в Київській області про неможливість надати інформацію на вказаний запит суду, оскільки зазначене кримінальне провадження в порядку ст.218 КПК України скеровано до Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області.
Крім того, 30 травня 2023 року судом було направлено запит до Департаменту інформатизації МВС України про надання витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих за особливих обставин, щодо ОСОБА_2 , яку заявник просить визнати безвісно відсутньою.
Станом на 17.07.2023 жодної відповіді на вказаний запит суду не надійшло.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.294 ЦПК України під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованихКонституцієюі законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи.
З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
У свою чергу, згідно з ч.ч. 6-8 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Враховуючи, що відомості про перетин ОСОБА_2 . Державного кордону України, про реєстрацію її як особи, зниклої за особливих обставин, та результати розслідування кримінального провадження № 1202111150000619 щодо зникнення ОСОБА_2 мають виключне значення для розгляду справи про визнання ОСОБА_2 безвісно відсутньою, беручи до уваги, що станом на 17.07.2023 вказані відомості до суду не надійшли, суд вважає за необхідне витребувати вказані докази у Державної прикордонної служби України, Департаменту інформатизації МВС України та Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області відповідно.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 84, ч.2 ст.258, ст.ст. 212, 260, 261, 294 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Витребувати у Державної прикордонної служби України відомості про перетин Державного кордону України громадянкою України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (Babakova Liudmila Anatoliivna), місце народження с. Демидівка, Тростянецький район, Вінницька область.
Витребувати у Департаменту інформатизації МВС України витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих за особливих обставин, щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (Babakova Liudmila Anatoliivna), місце народження с. Демидівка, Тростянецький район, Вінницька область.
Витребувати у Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області відомості про стан розслідування кримінального провадження № 12022111150000619 за ч.2 ст.438 КК України.
Копію ухвали направити до Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26, adpsu@dpsu.gov.ua), Департаменту інформатизації МВС України (м. Київ, вул. Богомольця, 10, pgmia@mvs.gov.ua), Маріупольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області (centrvp@dn.police.gov.ua) для виконання, встановивши термін виконання ухвали 5 діб з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що докази мають бути направлені безпосередньо до Богодухівського районного суду Харківської області протягом 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Роз`яснити, що згідно з ч.1 ст.146 ЦПК України у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Оголосити перерву в судовому засіданні до 08 серпня 2023 року до 13 год. 00 хв.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Сеник
Присяжні: Соболєва Н.А.
Трепілець Л.П.
Суд | Богодухівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112211341 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Богодухівський районний суд Харківської області
Сеник О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні