ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" липня 2023 р. Справа № 914/1418/23
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "САЛІКС ЕНЕРДЖІ", 75734, Волинська область, Горохівський район, село Стрільче, вулиця Центральна, будинок 74
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.Б. ФРУТ", 07301, Київська область, Вишгородський район, місто Вишгород, проспект Шевченка Т., будинок 3
про стягнення 84 340,52 грн за договором поставки, укладеним у спрощений спосіб
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшли матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "САЛІКС ЕНЕРДЖІ" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Т.Б. ФРУТ" про стягнення 84 340,52 грн заборгованості за договором поставки, укладеним у спрощений спосіб, які були передані за територіальною підсудністю на підставі ухвали Господарського суду Львівської області від 08.05.2023.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно з вимогами до форми та змісту позовної заяви, вона повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (пункт 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Так, у поданій позовній заяві на першому її аркуші ціна позову визначена позивачем як: "84 340,52 грн". При цьому, в прохальній частині позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 84 376,03 грн, в тому числі: 61 720,00 грн основного боргу; 19 916,68 грн інфляційні та 2 739,35 грн 3% річних.
Враховуючи викладене, ціна позову не відповідає сумі коштів, що заявлена до стягнення.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до частини першої статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З викладених положень вбачається, що на позивача покладається обов`язок до подання позовної заяви до суду надіслати її копії та копії доданих до неї документів іншим учасникам справи, тобто відповідачу, листом з описом вкладення, який, в якості доказів надіслання долучити до матеріалів позовної заяви, що подається до суду.
Враховуючи, що Господарським судом Львівської області встановлено, що місцезнаходження відповідача - 07301, Київська область, Вишгородський район, місто Вишгород, проспект Шевченка Т., будинок 3, то позивачу необхідно надіслати копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення на вказану адресу.
Суд зауважує, що направлення копії позовної заяви та копій доданих до неї документів на електронну адресу сторони не є належними доказами надіслання в розумінні статей 76, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Також, відповідно до частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно із частиною першою статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на порушення взятих на себе відповідачем зобов`язань за договором поставки, укладеним у спрощений спосіб в частині повної оплати за отриманий товар. Про часткове виконання відповідачем договору, що укладений у спрощений спосіб позивач посилається на проведену оплату відповідачем відповідно до платіжних доручень № 235 від 20.10.2021 на суму 176000,00 грн та 3 265 від 22.10.2021 на суму 44000,00 грн.
Однак, зазначених платіжних доручень до матеріалів позову не долучено.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 163 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю "САЛІКС ЕНЕРДЖІ" усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
- додаткові письмові обґрунтування ціни позову;
- належні докази, які підтверджують відправлення ТОВ "Т.Б. ФРУТ" на юридичну адресу копії позовної заяви б/н від 02.05.2023 і доданих до неї документів;
- пояснення стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів, що підтверджують викладені у позові обставини часткового виконання відповідачем договору поставки, що укладений у спрощений спосіб (копії платіжних доручень), або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/.
6. Надіслати копію ухвали ТОВ "САЛІКС ЕНЕРДЖІ".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 17.07.2023
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112226578 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні