УХВАЛА
про прийняття адміністративної
справи до провадження
м. Вінниця
17 липня 2023 р. Справа № 120/6155/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Маслоід Олени Степанівни, розглянувши матеріали справи
за позовом: Заступника керівника Вінницької окружної прокуратури (пров. Цегельний, 8, м. Вінниця, 21020)
до: Тиврівської селищної ради (вул. Тиверська, 40, смт. Тиврів, Вінницький р-н, Вінницька обл., 23300)
про: визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Заступника керівника Вінницької окружної прокуратури в інтересах держави до Тиврівської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 15.05.2023 року позовну заяву Заступника керівника Вінницької окружної прокуратури до Тиврівської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії разом з доданими до неї матеріалами повернуто особі, яка її подала.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою, позивач оскаржив її в апеляційному порядку.
За результатами апеляційного перегляду Сьомим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову від 28.06.2023 року, якою ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 15.05.2023 року скасовано, а справу направлено до Вінницького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
11.07.2023 року адміністративна справа №120/6155/23 надійшла до Вінницького окружного адміністративного суду.
Ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, що надійшла із Сьомого апеляційного адміністративного суду, доходжу висновку прийняти її до свого провадження.
Визначаючись з приводу того, за якими правилами позовного провадження здійснюватиметься розгляд адміністративної справи, зважаю на таке.
Ч. 1 та 2 ст. 12 КАС України, передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
В свою чергу, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження (п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України).
Ознайомившись з позовною заявою, що дана справа є незначної складності, відтак вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку спрощеного позовного провадження. Підстави для залишення її без руху, без розгляду або для відмови у відкритті провадження на даній стадії судового процесу відсутні.
На підставі викладеного доходжу висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Водночас, позивач в позовній заяві визначено як третю особу, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. смт. Тиврів Тиврівської селищної ради, що розцінюється судом як клопотання про залучення третьої особи.
Вирішуючи питання про залучення третіх осіб, суд виходить з наступного.
Правовий статус третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору та які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, визначений КАС України.
Ч. 2 ст. 49 КАС України встановлено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Відповідно до ч. 5 ст. 49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується.
Аналіз вищевказаних норм дає підстави вважати, що необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є стороною у справі.
З огляду на те, що предметом розгляду в межах даної справи є зобов`язання відповідача оформити правовстановлючі документи на будівлю Опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. смт. Тиврів Тиврівської селищної ради та розміщену у ньому захисну споруду цивільного захисту, та вжиття заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності на зазначену будівлю, суд доходить до переконання, що рішення у даній справі може вплинути на права та інтереси останнього.
Відтак, клопотання позивача про залучення третьої особи підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 12, 49, 72, 79, 80, 160, 161, 171, 248, 256, 262, 293, 294, 295 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти до свого провадження адміністративну справу № 120/6155/23 за позовом Заступника керівника Вінницької окружної прокуратури до Тиврівської селищної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Розгляд справи здійснюватиметься в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Запропонувати відповідачеві протягом 15-денного строку з дня отримання даної ухвали подати відзив на позовну заяву в порядку ст. 261 КАС України. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, а також докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив у 2 - денний термін з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів.
Встановити відповідачу 2 - денний строк з дня отримання відповіді на відзив, у разі її надходження, для подання своїх заперечень на дану відповідь із доданням необхідних документів.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. смт. Тиврів Тиврівської селищної ради.
Встановити третій особі 15-денний строк, з дня отримання даної ухвали, для подання пояснень на позовну заяву в порядку ст. 165 КАС України. У зазначений строк третя особа має право надіслати суду пояснення на позовну заяву, які повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України, а також докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, якщо такі докази не надані позивачем.
Одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду, копія пояснень та доданих до них документів повинні бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання третьою особою пояснень у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Зобов`язати позивача у 2-денний строк, з дня отримання даної ухвали, надати до суду оригінал позовної заяви із додатками, яка була повернута йому судом, та направити відповідачу та третій особі примірник позовної заяви з до неї доданими матеріалами.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяМаслоід Олена Степанівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 19.07.2023 |
Номер документу | 112230790 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері містобудування; архітектурної діяльності |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Маслоід Олена Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні