Справа № 404/6580/22
Номер провадження 1-кс/404/2043/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2023 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , розглянувши матеріали клопотання слідчого слідчого відділу Кропивницького РУП ГУНП в кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погодженого прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, в рамках кримінального провадження №42022122010000241 від 19.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області, за погодженням з прокурором Кропивницької окружної прокуратури, звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням, про накладення арешту на об`єкт нерухомого майна (реєстраційний № 398156335101) - комплекс будівель, об`єкт житлової нерухомості загальною площею 2426,4 кв. м: нежитлова будівля, два гаражі, підсобне приміщення, навіс, огорожа, замощення, ворота, хвіртка за адресою: АДРЕСА_1 . шляхом заборони учасникам ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград» (ЄДРПОУ 36584807), іншим особам, які діють від його імені, їх представникам, представникам товариства (у тому числі за довіреністю) користуватись, відчужувати та розпоряджатися вищевказаним об`єктом нерухомого майна.
Клопотання обґрунтовано тим, що посадові особи ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград» (ЄДРПОУ 36584807), які здійснюють свою господарську діяльність по вул. Чорновола В`ячеслава, 1-д в м. Кропивницькому привласнили земельну ділянку з багатоповерховою забудовою, внаслідок чого отримують прибуток від їх використання.
Власником та вигодонабувачем від фінансово-господарської діяльності ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград» (ЄДРПОУ 36584807) є громадянин Російської Федерації та Турецької Республіки, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрямий вирішальний вплив якого становить 79 %.
Громадянин РФ ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснює фінансування агресивної війни з Україною та сприяння подальшого проведення насильницьких дій на території України, шляхом оплати податків до бюджету РФ від прибутку суб`єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою господарську діяльність на території РФ, тимчасово окупованій АР Крим та на території України, кінцевим бенефіціарним власником яких він є.
Так, ОСОБА_5 є кінцевим бенефіціарним власником російської компанії (володіє 70% акцій) ТОВ «Центр штрихового кодування «Гексагон» (рос. ООО «Центр штрихованого кодирования «Гексагон»). Відомості згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб Російської Федерації: основний державний реєстраційний номер 1027739238537; ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1 . Місцезнаходження юридичної особи 125195, Російська Федерація, м. Москва, вул. Смольна, 20 а, к. 10 (125195, Российская Федерация, г. Москва, вул. Смольная, 20 а, ком. 10), яка у період з 2019 року по теперішній час надає послуги та постачає продукцію автоматизованої ідентифікації (термінали збору інформації, сканери штрих-кодів, комплектуючі елементи для терміналів зчитування штрих-кодів та інше) російським державним установам: Федеральний казенний заклад «Виправна колонія № 1 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Челябінській області», Міністерству охорони здоров`я і демографічної політики магаданської області та ін.
Додатково встановлено, що Указом Президента України № 279/2023 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 травня 2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», згідно з Додатком 1 до вказаного рішення РНБО стосовно ОСОБА_5 громадянина російської федерації, громадянина Турецької Республіки застосовано санкції терміном на п`ять років.
03 березня 2022 року Верховною Радою України, з урахуванням Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, прийнято Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» (далі Закон), який визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) об`єктів права власності російської федерації як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону Російська Федерація держава, яка рішенням Верховної Ради України відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року визнана державою-агресором і здійснює збройну агресію проти України; резиденти - юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано чи юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-які формі) у юридичній особі.
Ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 10.03.2023 (справа № 404/6580/22, номер провадження № 1-кс/404/689/23) накладено арешт на комплекс будівель загальною площею 2426,4 кв. м., який складається із нежитлової будівлі, двох гаражів, підсобного приміщення, навісу, огорожі, замощення, воріт, хвіртки, за адресою: вул. Чорновола В`ячеслава, 1-д, м. Кропивницький, Кіровоградська область , яке зареєстроване за ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград», із встановленням заборони на розпорядження та відчуження арештованим майном та вказаний комплекс будівель передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів для здійснення заходів з управління арештованим майном.
Відповідно до ст. 19 Закону України про «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Враховуючи вищевикладене, для ефективного виконання заходів з управління АРМА арештованим майном, прокурор просить накласти арешт на вищезазначене нерухоме майно із забороною користування.
Прокурор клопотання підтримав, просить накласти арешт на нерухоме майно по вул. Чорновола В`ячеслава, 1-д, м. Кропивницький, із забороною учасникам ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград» (ЄДРПОУ 36584807), іншим особам, які діють від його імені, їх представникам, представникам товариства (у тому числі за довіреністю) користуватись, відчужувати та розпоряджатися вищевказаним об`єктом нерухомого майна.
На підставі ч.2 ст. 172 КПК України, розгляд клопотання відбувався без повідомлення власника майна.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
З поданого клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022122010000241 від 19.10.2022 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України.
Ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 10.03.2023 року накладено арешт на комплекс будівель загальною площею 2426,4 кв. м., який складається із нежитлової будівлі, двох гаражів, підсобного приміщення, навісу, огорожі, замощення, воріт, хвіртки, за адресою: вул. Чорновола В`ячеслава, 1-д, м. Кропивницький, Кіровоградська область, яке зареєстроване за ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград», із встановленням заборони на розпорядження та відчуження арештованим майном та вказаний комплекс будівель передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів для здійснення заходів з управління арештованим майном.
Указом Президента України №279/2023 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 травня 2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», згідно з Додатком 1 до вказаного рішення РНБО стосовно ОСОБА_5 - громадянина російської федерації, громадянина Турецької Республіки застосовано санкції терміном на п`ять років.
Згідно з листом з Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, в якому зазначено про те, що управління активами - це діяльність із володіння, користування та розпорядження ними. За таких обставин, з метою належного виконання ухвал слідчих суддів про передачу Активів, виникає необхідність у накладенні арешту найбільш обтяжливим способом, а саме: шляхом обмеження власника та володільців майна не тільки у правах на відчуження і розпорядження, а й у праві на користування.
Відповідно до ст. 19 Закону України про «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Згідно з ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Ч.3 ст.132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що для ефективного виконання заходів з управління АРМА арештованим майном, виникла необхідність у накладенні арешту на нерухоме майно із забороною користування і прокурором доведено, що саме такий спосіб арешту відповідає потребам досудового розслідування та завданням кримінального провадження.
Однак, в задоволенні вимоги клопотання про передачу означеного майна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів вказаного майна в управління, а також у накладенні арешту на вказане майно шляхом заборони розпорядження та відчуження необхідно відмовити, зважаючи на те, що в рамках даного кримінального провадження слідчим суддею Кіровського районного суду міста Кіровограда вже приймалось аналогічне рішення від 10.03.2023 року, згідно до якого накладено арешт на комплекс будівель загальною площею 2426,4 кв. м., який складається із нежитлової будівлі, двох гаражів, підсобного приміщення, навісу, огорожі, замощення, воріт, хвіртки, за адресою: вул. Чорновола В`ячеслава, 1-д, м. Кропивницький, Кіровоградська область, яке зареєстроване за ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград», із встановленням заборони на розпорядження та відчуження арештованим майном та вказаний комплекс будівель передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів для здійснення заходів з управління арештованим майном.
Відтак, клопотання слідчого підлягає до задоволення частково.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання - задовольнити частково.
Накласти арештна об`єктнерухомого майна(реєстраційний№ 398156335101)-комплекс будівель, об`єкт житлової нерухомості загальною площею 2426,4 кв. м: нежитлова будівля, два гаражі, підсобне приміщення, навіс, огорожа, замощення, ворота, хвіртка за адрсою: Кіровоградська область, м. Кіровоград, вулиця Чорновола В`ячеслава, будинок 1 д, загальна вартість нерухомого майна складає 21299605,67 грн., власником та фактичним володільцем якого є ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград» (ЄДРПОУ 36584807) шляхом заборони учасникам ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград» (ЄДРПОУ 36584807), іншим особам, які діють від його імені, їх представникам, представникам товариства (у тому числі за довіреністю) користуватись вищевказаним об`єктом нерухомого майна.
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу подається безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112248563 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні