Справа № 705/2393/23
Провадження № 2/752/5943/23
У Х В А Л А
про передачу справи з одного суду до іншого
12.07.2023 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Шевченко Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Престиж +" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з утримання будинку і прибудинкової території, -
в с т а н о в и в:
у травні 2023 року ОСББ "Престиж+" звернувся в Уманський міськрайонний суд Черкаської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з утримання будинку і прибудинкової території.
Ухвалою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 05 червня 2023 року дана цивільна справа передана до Голосіївського районного суду м. Києва для розгляду за підсудністю. (а.с. 36)
З ухвали судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 05 червня 2023 року вбачається, що справа непідсудна Уманському міськрайонному суду Черкаської області, оскільки відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Разом з тим, позовна заява підлягає передачі на розгляд іншому суду з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Верховний Суд у складі першої судової палати Касаційного цивільного суду в постанові від 10.04.2019 у справі № 638/1988/17 навів такі висновки: «Предметом позову у цій справі є зобов`язання, які випливають з надання послуг централізованого постачання холодної води та водовідведення. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна. З урахуванням наведеного, позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності».
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 07.07.2020 у справі №910/10647/18 зазначила таке: «Виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном».
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 16.02.2021 у справі №911/2390/18 навела висновки про те, що словосполучення «з приводу нерухомого майна» необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення. Тому до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором, який укладений щодо користування нерухомим майном, поширюються норми про виключну підсудність.
З позову вбачається, що Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Престиж +" просить стягнути заборгованість з утримання будинку і прибудинкової території, що надаються за адресою: АДРЕСА_2 .
Зазначена адреса територіально віднесена до Соснівського району м. Черкаси.
У даному випадку відсутній спір між судами про підсудність.
У ч. 1 ст. 378 ЦПК України визначено, що судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Вбачається, що справа не підсудна Голосіївському районному суду міста Києва, оскільки адреса місцезнаходження майна територіально не віднесена до Голосіївського району м. Києва.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про необхідність передачі справи на розгляд Соснівському районному суду м. Черкаси, оскільки справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ч. 1 ст. 30, п. 1 ч. 1 ст. 31, ч. 1 ст. 378 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в:
Позовну заяву Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Престиж +" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з утримання будинку і прибудинкової території - передати на розгляд Соснівського районного суду м. Черкаси. (18000 м. Черкаси, вул. Гоголя, 316).
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2023 |
Оприлюднено | 24.07.2023 |
Номер документу | 112334170 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Шевченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні