Ухвала
від 17.07.2023 по справі 915/1090/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

про затвердження звіту керуючого реалізацією про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат

17 липня 2023 року Справа № 915/1090/21

м. Миколаїв

Кредитори:

1. Акціонерне товариство "Ідея Банк" (код ЄДРПОУ 19390819; вул. Валова, 11, м. Львів, 79008; ел.пошта: 19390819@mail.gov.ua);

2. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 );

3. Акціонерне товариство "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК" (код ЄДРПОУ 14282829; вул. Андріївська, 4, м. Київ, 04070; ел.пошта: info@fuil.com);

4. Акціонерне товариство Комерційний Банк "ПриватБанк" (код ЄДРПОУ 14360570; вул. Грушевського, буд. 1Д, м. Київ, 01001; поштова адреса: вул. Набережна Перемоги, 30 м. Дніпро, 49094; ел.пошта: help@pb.ua; ел.пошта представника: valerii.bondarenko@gmail.com);

5. Акціонерне товариство "Кредобанк" (код ЄДРПОУ 09807862; вул. Сахарова, буд. 78, м. Львів, 79026; адреса для кореспонденції: вул. Ж. Жабаєва, 7, м Київ, 04112; ел.пошта: info@smartlex.in.ua; ел.пошта представника: ІНФОРМАЦІЯ_2).

Боржник: ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ; АДРЕСА_2 )

Керуючий реструктуризацією: арбітражний керуючий Захар`єва Яна Василівна (поштова адреса: АДРЕСА_3 ; ел.пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Суддя Давченко Т.М.

при секретарі судового засідання Кнауб А.А.

за відсутності представників учасників у справі

СУТЬ СПОРУ: про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2

встановив:

Господарським судом Миколаївської області розглядається справа про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 ).

Постановою суду від 21.12.2022 визнано фізичну особу ОСОБА_2 банкрутом, введено процедуру погашення боргів боржника, керуючим реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_2 призначено арбітражного керуючого Захар?єву Яну Василівну (свідоцтво № 356 від 28.02.2013).

Відповідне повідомлення оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховного Суду на вебпорталі "Судова влада України" в мережі Інтернет 23.12.2022 за № 69797.

За підсумками процедури погашення боргів боржника керуючим реалізацією 17.05.2023 подано суду на затвердження відповідний звіт.

Окрім цього, 17.05.2023 керуючий реалізацією подав суду на затвердження звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів у справі № 915/1090/21 (вих. № 02-01/1081 від 11.05.2023).

Ухвалою від 22.05.2023 судом повідомлено учасників у справі про призначення до розгляду звіту керуючого реалізацією щодо винагороди та витрат у судове засідання на 17.07.2023.

Вказана ухвала суду надіслана на поштові та електронні адреси учасників справи та оприлюднена у Єдиному державному реєстрі судових рішень 23.05.2023 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/110997297).

Учасників справи належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду звіту керуючого реалізацією, що підтверджується матеріалами справи (том. 3 а.с. 232-242).

Від АТ "Кредобанк" до суду 10.07.2023 надійшла заява про розгляд справи без участі представника за наявними матеріалами.

Станом на 17.07.2023 жодних заперечень стосовно призначеного до розгляду у дане судове засідання звіту керуючого реалізацією про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів суду не надійшло.

Розгляд справи здійснюється відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно приписам ГПК України, кожна сторона повинна довести належними і допустимими доказами обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог чи заперечень.

Учасники провадження мали достатньо часу для надання суду заяв, клопотань чи заперечень, тому суд розглядає справу за наявними матеріалами.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 42 ГПК України учасники справи, зокрема, мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії.

За приписами ст. 43 ГПК України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження, та зобов`язані сумлінно користуватися наданими їм процесуальними правами (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України").

Згідно приписів ст. 13 ГПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

На зацікавлену сторону покладається обов`язок проявляти належну увагу в захисті своїх інтересів та вживати необхідних заходів, щоб ознайомитись з подіями процесу (рішення Європейського суду з прав людини "Богонос проти Росії" від 05.02.2004).

Враховуючи введення на всій території України воєнного стану, а також те, що судом не було визнано явку учасників у справі в судове засідання обов`язковою, суд дійшов висновку про розгляд звіту керуючого реалізацією за відсутності представників учасників у справі про неплатоспроможність за наявними матеріалами справи.

17.07.2023 судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши звіт керуючого реалізацією з доданими до нього документами, суд дійшов висновку про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право, зокрема, отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 30 Кодексу, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реалізацією становить три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Частиною 4 ст. 30 Кодексу визначено, що витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Частиною 6 ст. 30 Кодексу встановлено, що арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

На виконання указаних приписів законодавства 12.04.2023 керуючим реалізацією майна направлено кредиторам запит з проектом рішення у тому числі й щодо розгляду звіту керуючого реалізацією майна боржника ОСОБА_2 арбітражного керуючого Захар`євої Яни Василівни про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі № 915/1090/21.

Згідно указаного проекту рішення за розрахунком арбітражного керуючого загальна сума грошової винагороди арбітражного керуючого за весь період виконання повноважень керуючого реалізацією, а саме з 22.12.2022 по 12.04.2023 становить 29974,22 грн., сума понесених витрат за указаний період становить 636,00 грн.

На адресу керуючого реалізацією надійшли прийняті рішення від наступних кредиторів:

- від ОСОБА_1 (350 голосів з 562) надійшов лист від 17.04.2023, за змістом якого кредитором погоджено звіт керуючого реалізацією за підсумками процедури погашення боргів боржника у справі №915/1090/21 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 , погоджено завершення процедури погашення боргів фізичної особи, схвалено звіт керуючого реалізацією майна боржника ОСОБА_2 арбітражного керуючого Захар`євої Яни Василівни про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат.

- від АТ "Ідея Банк" (99 голосів з 562) 20.04.2023 керуючому реалізацією надійшов лист, за яким кредитор по першому питанню порядку денного зборів кредиторів проголосував - "УТРИМАЛИСЬ", по другому питанню - "ПРОТИ".

Згідно з ч. 9 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах кредиторів.

Відповідно до протоколу № 3/2023 зборів кредиторів ОСОБА_2 від 20.04.2023 зборами прийнято рішення схвалити звіт керуючого реалізацією майна боржника ОСОБА_2 арбітражного керуючого Захар`євої Яни Василівни про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі № 915/1090/21 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 .

У даному випадку "ЗА" проголосувала більшість голосів, а саме 350 голосів з 562,, АТ "Ідея-Банк" з кількістю голосів - 99 з 562 голосувало "ПРОТИ", при цьому жодного доводу чи мотиву такого рішення ані арбітражному керуючому, ані суду не наведено.

Таким чином, рішення зборів кредиторів щодо схвалення звіту керуючого реалізацією майна боржника про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі № 915/1090/21 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 прийняте відповідно приписів Кодексу України з процедур банкрутства.

Також суд констатує, що станом на 17.07.2023 від кредиторів до суду не надходило заперечень чи зауважень щодо виконаної роботи арбітражним керуючим в процедурах реструктуризації та погашення боргів боржника.

Так, згідно розрахунку керуючого реалізацією. грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реалізацією у даній справі за період з 22.12.2022 по 12.04.2023 становить 29974,22 грн., у тому, числі:

періодрозмір прож.мінім. грн3 (три) прожит. мін. грнсума за період22.12.2022 - 31.12.20222684,008052,002597,4201.01.2023 - 31.01.20232684,008052,008052,0001.02.2023 - 28.02.20232684,008052,008052,0001.03.2023 - 31.03.20232684,008052,008052,0001.04.2023 - 12.04.20232684,008052,003220,80ВСЬОГО29974,22Суд перевірив указаний розрахунок та визнає його арифметично правильним, при цьому, для розрахунку судом взято розміри мінімальної заробітної плати, встановленої за певними періодами, а саме відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" та ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб установлено з 1 грудня 2022 року - 2684 гривні, який був незмінним і у 2023 році.

Щодо витрат, судом ретельно перевірено розмір понесених керуючим реалізацією витрат у даній справі та підтверджуючі докази (том 3 а.с. 218-226) та встановлено, що керуючим реалізацією оплачено поштові витрати, витяги з ЄДРЮОФОП, отримання інформації з ДРРП.

На переконання суду відшкодування витрат арбітражного керуючого носить безумовний характер, оскільки законодавець передбачає відшкодування усіх фактичних витрат ліквідатора, що пов`язані із здійсненням ним повноважень у справі, в тому числі це можуть бути поштові витрати, канцелярські товари, оплати послуг за проведення незалежної оцінки майна банкрута, витрати за надання інформаційно-консультаційних послуг та інші, за винятком витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг. Будь-які інші винятків з цього питання Кодекс не містить.

Враховуючи викладене, на підставі вищезазначених норм Кодексу України з процедур банкрутства та приймаючи до уваги рішення зборів кредиторів боржника від 20.04.2023, суд затверджує звіт керуючого реалізацією майна боржника про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі № 915/1090/21 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 за період з з 22.12.2022 по 12.04.2023.

Відповідно до абз. 6, 7 ч. 2 ст. 30 Кодексу, сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

У випадку, коли оплата послуг арбітражного керуючого здійснюється не за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника, то така оплата повинна здійснюватись за рахунок коштів кредиторів, виходячи із принципу пропорційності їх грошовим вимогам.

При цьому, законодавець не ставить порядок розподілу витрат на оплату послуг ліквідатора в залежність від майнового стану кожного кредитора у справі про банкрутство, правового статусу кредитора (особа, заснована на приватній чи державній формі власності, державний орган, громадська організація тощо), від джерел фінансування того чи іншого кредитора, а також від майнових результатів арбітражного керуючого у справі про банкрутство (Правову позицію викладено у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 01.08.2018 у справі №912/1783/16 та від 05.09.2019 у справі №11/Б-1042(337/7-10) .

З матеріалів справи вбачається, що у банкрута відсутнє майно, за рахунок якого можливо сплатити арбітражному керуючому за грошову винагороду та відшкодувати понесені витрати. При цьому, арбітражним керуючим не висунуто вимогу про стягнення основної грошової винагороди з кредиторів.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 12, 30 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 12, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Затвердити звіт керуючого реалізацією майна боржника - Котова Дмитра Віталійовича (РНОКПП: НОМЕР_2 ) арбітражного керуючого Захар`євої Я.В. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури погашення боргів у справі № 915/1090/21 за період з 22.12.2022 по 12.04.2023.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття відповідно до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки визначені статтями 255-257 ГПК України.

Повний текст ухвали складений та підписаний 21.07.2023.

Суддя Т.М. Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення17.07.2023
Оприлюднено24.07.2023
Номер документу112343469
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —915/1090/21

Ухвала від 17.07.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 17.07.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 22.05.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 20.03.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 19.01.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 21.12.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 21.12.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 15.11.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні