Ухвала
від 20.07.2023 по справі 513/959/23
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 513/959/23

Провадження № 2/513/292/23

Саратський районний суд Одеської області

У ХВ АЛ А

про залишення позовної заяви без руху

20 липня 2023 року суддя Саратського районного суду Одеської області Миргород В.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до АТ ДТЕК «Одеські електромережі», про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

18.07.2023 року до Саратського районного суду Одеської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до АТ ДТЕК «Одеські електромережі», про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном та зобов`язання вчинити певні дії.

18.07.2023 року комісією суду у складі керівника апарату Летучової, секретаря судового засідання Гінкул Т.І., архіваріуса ОСОБА_3 про те що в позовній заяві ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до АТ ДТЕК «Одеські електромережі», про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном та зобов`язання вчинити певні дії, відсутня квитанція про сплату судового збору.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Питання щодо форми, змісту та порядку подання позовної заяви та доказів врегульовані статтями 83, 95, 175-177 ЦПК України.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї додатки, суддя вважає, що її слід залишити без руху з огляду на наступне.

Згідно з вимогами ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судовий збір як складова судових витрат виконує компенсаційну, превентивну і соціальну функції.

Обов`язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов`язок, визначений нормами процесуального права.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено спеціальним законом - Законом України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір».

Згідно ст.1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно ст.4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору за подання позовної заяви майнового характеру, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Пунктам 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року за №10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», передбачено, що якщо в позовній заяві об`єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов`язаних між собою, то, враховуючи, що об`єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог (пункт 10 частини першої статті 80 ЦПК). При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

Розмір судового збору за подання позовної заяви майнового характеру поданою юридичною особою визначається 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб (відповідно до Закону України « Про судовий збір» ).

Відповідно позову, позивачами заявлено, одну вимогу не майнового характеру: зобов`язати АТ ДТЕК «»Одеські електромережі» усунути перешкоди в користуванні належними ОСОБА_2 житловим будинком та земельною ділянкою, розташованою за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом демонтажу комплексної трансформаторної підстанції № 1064 за рахунок відповідача та перенесення її в інше місце відповідно до встановлених норм та дві вимоги майнового характеру: а саме стягнути з АТ ДТЕК «Одеські електромережі» на користь ОСОБА_1 та ОСОБА_2 моральну шкоду в розмірі 50000,00 гривень, тобто по 25000,00 гривень на користь кожного, спричинену неправомірними діями АТ ДТЕК «Одеські електромережі», кожна з якої є об`єктом справлення судового збору.

У відповідності до позовної заяви позивач ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що відповідно до п. 13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», звільняється від сплати судового збору за позовну вимогу щодо стягнення з відповідача моральної шкоди.

Позивач ОСОБА_2 ніяких документів про звільнення від сплати судового збору не надала, а відтак за вказаними вимогами підлягає сплаті судовий збір у загальному розмірі 2147,20 грн. (1073,60*2).

Позивачем не надано до позову на підтвердження сплати судового збору за пред`явленим позовом квитанції про сплату судового збору в загальній сумі 2147,20 гривень.

Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Тому, вважаю за необхідне, залишити позовну заяву без руху і надати строк для усунення недоліків.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175,185 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до АТ ДТЕК «Одеські електромережі», про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном та зобов`язання вчинити певні дії- залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачеві, що у разі виконання недоліків поданої заяви відповідно до ухвали суду у встановлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків поданої заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя В. С. Миргород

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.07.2023
Оприлюднено25.07.2023
Номер документу112355959
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —513/959/23

Рішення від 19.11.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 15.07.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 08.11.2023

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 21.09.2023

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 31.07.2023

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

Ухвала від 20.07.2023

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Миргород В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні