ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/1529/23
17 липня 2023 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Саванді" до Тернопільської митниці про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Саванді" з адміністративним позовом до Тернопільської митниці про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між ТОВ «САВАНДІ» (Покупець) та компанією SC AGROPEG DIONIS SPE (Румунія) (Продавець) укладено контракт № 290722/1 від 29 липня 2022 року за умовами якого Продавець зобов`язується поставити Покупцю Товар - «Дорожня сіль», що використовується як агент проти замерзання взимку, на наступних умовах (з урахуванням додатків):
Кількість - 3 000 т +/-10% на вибір Продавця;
Ціна - 160 Євро/т DAP Халмсу (Румунія) Дякове (Україна) - доставка вагонами та
145 Євро/т ЕСА -Халмсу, Румунія -доставка вантажівками
115 Євро/т ТСА Окнеле Марі, Румунія - доставка вантажівками
195 Євро/ т DAP Збараж, Тернопільська область, Україна - доставка вантажівками (згідно Додатку № 3 від 03 жовтня 2022 року та Листа погодження цін на сіль для Покупця ТОВ «Саванді» від 04.10.2022 року «Прайс лист»);
Терміни поставки: 29.07.2022 -10.11.2022 року (згідно Додатку № 1 від 29 вересня 2022);
Умови поставки: DAP станція перетину кордону Халмсу (Румунія) - Дякове (Україна) доставка вагонами ЕСА -Халмсу, Румунія або FCA - Окнеле Марі, Румунія - доставка вантажівками DAP - Збараж, Тернопільська область, Україна - доставка вантажівками (згідно Додатку № 3 від 03 жовтня 2022 року);
Терміни оплати: оплата 100% здійснюється при доставці товару та пред`явленні документів шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Продавця.
На виконання умов контракту протягом жовтня - листопада 2022 року проводилися постачання (ввезення) товару на митну територію України, з метою митного оформлення якого Товариством подавалися електронні митні декларації з заявленою митною вартістю за ціною договору.
До митного оформлення декларантом позивача подавалися документи, визначені Митним кодексом України , проте по кожній з поставок відповідач прийняв спірні рішення та картки відмови в прийнятті митної декларації, якими скоригував митну вартість товару за резервним методом визначення вартості згідно зі статтею 64 МК України, аргументуючи тим, що декларантом заявлено неповні та недостовірні відомості про митну вартість товару, а також документально не підтверджено числові значення складових митної вартості, які с обов`язковими при її обчисленні і на вимогу митного органу не подано додаткових документів, що підтверджують митну вартість товару; вартість раніше оформлених в попередніх періодах митними органами таких товарів є значно вищою.
З такими рішеннями позивач не погоджується та вважає їх протиправними, так як декларантом було надано усі документи, передбачені частиною другою статті 53 МК України, які давали можливість митному органу однозначно визначити митну вартість задекларованого товару за основним методом. Документи не містили розбіжностей щодо вартості товару та вказували, що їх дані піддаються обчисленню, а митний орган не встановив обставин, які б викликали обґрунтовані сумніви в достовірності проведеного декларантом розрахунку митної вартості товару за ціною договору. Позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою суду від 24.04.2023 позовну заяву було залишено без руху та надано строк, достатній для усунення недоліків позовної заяви, із зазначенням способу їх усунення. Недоліки позовної заяви усунуто позивачем у строк, встановлений судом.
Ухвалою від 01.05.2023 судом прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду із відповідними письмовими доказами 22.05.2023. У відзиві відповідач не погоджується з позовними вимогами та доводами, викладеними в адміністративному позові, та в обґрунтування своїх заперечень зазначає наступне.
Висновок Позивача щодо необхідності зазначення у рішенні про коригування заявленої митної вартості, крім номера та дати митних декларацій, які були взяті за основу для визначення митної вартості оцінюваних товарів, пояснень щодо зроблених коригувань та обсягів партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов тощо, не ґрунтується на нормах законодавства, оскільки з аналізу вищезазначених норм та з врахуванням затверджених Мінфіном Правил заповнення рішення про коригування митної вартості товарів, пояснення щодо зроблених коригувань на обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов тощо, є обов`язковим лише у разі прийняття митним органом рішення про коригування митної вартості за Методом визначення митної вартості за ціною договору щодо ідентичних товарів (ст. 59 МК України), або Метод визначення митної вартості за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів (ст. 60 МК України), тобто за другим або ж третім методом визначення митної вартості.
Окрім цього, варто відзначити, що оскільки митна вартість була визначена митницею за резервним методом (відповідно до положень статті 64 МК України), тому посилання в рішеннях про коригування митної вартості на використання цінової бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи відповідає вимогам вказаного нормативного документа. Номер і дата митної декларації в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості також вказані.
Як вже зазначалось вище, згідно із положеннями пункту 2 ч. 2 ст. 55 МК України рішення про коригування заявленої митної вартості товарів має містити обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої митним органом, та фактів, які вплинули на таке коригування.
Отже, з огляду на те, що митні декларації, на які посилається митниця в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості, містять відомості про використані для коригування митної вартості числові значення, таке джерело є достатнім для обґрунтування такого числового значення.
У постанові Верховного Суду від 05.02.2019 у справі № 816/1199/15, вказано наступне: «При здійсненні контролю за коригуванням митної вартості товару, проведеним органом доходів і зборів за другорядним методом, суд повинен вимагати від відповідача доведення того, що товар за певною митною вартістю дійсно був увезений до України, що митна вартість за відповідною вантажною митною декларацією не була відкоригована; що рішення про коригування (якщо воно приймалося) було оскаржене до суду та скасоване судом.».
Таким чином, ні положення Закону, ні вищезгадувана постанова Верховного Суду не містять зобов`язання щодо зазначення у рішенні про коригування митної вартості таких даних як порівняння характеристик оцінюваного товару та характеристик товару, ціна якого взята за основу для коригування митної вартості за резервним методом визначення митної вартості товару.
Натомість, Верховний Суд чітко вказує, що доказування наведених обставин повинен вимагати від відповідача суд.
Одночасно, відповідач звертає увагу суду на те, що митні декларації, на які посилається митний орган в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості були оформлені митним органом; на момент прийняття рішення про коригування митної вартості посадова особа митниці мала повну інформацію щодо того, що: товар дійсно був увезений до України; митна вартість за відповідними митними деклараціями не була в подальшому відкоригована; рішення про коригування митної вартості за даними партіями товару не приймались та, відповідно, до суду не оскаржувались.
Також, відзначає, що об`єктивність використання інформації, визначеної за результатами спрацювання АСАУР підтверджується і позицією Верховного Суду, який в постанові від 22.10.2019 у справі № 1.380.2019.000630 (адміністративне провадження № К/9901/20037/19) вказав наступне: «Результати процедури консультацій та неприйнятність застосування методів визначення митної вартості товарів, що передують резервному, відображені у графі 33 оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товарів. Приймаючи вказане рішення про коригування митної вартості товару митний орган використав інформацію Для визначення митної вартості, використавши середню ціну, за яку транспортний засіб визначеної марки, моделі, комплектації пропонується до продажу при звичайному ході торгівлі за умов повної конкуренції, визначену за результатами спрацювання АСАУР, що свідчить про дотримання процедури обрання методу визначення митної вартості товару та відповідно правомірності спірного рішення про коригування митної вартості товару.».
Таким чином, вищенаведене свідчить про те, що посадові особи митниці при здійсненні контролю митної вартості імпортованого Позивачем товару діяли в межах повноважень та відповідно до вимог чинного законодавства України. Представник відповідача просив в задоволенні позову відмовити.
Ухвалою суду від 29.05.2023 ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання та призначено судове засідання на 17.07.2023 о 11:30 год.
Сторони в судове засідання не з`явилися, однак представник позивача подала письмове клопотання про розгляд справи без її участі в порядку письмового провадження, а представник відповідача не заперечила проти розгляду справи в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши адміністративну справу, вивчивши зміст відзиву на позов, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлено, що між ТОВ «САВАНДІ» (Покупець) та компанією SC AGROPEG DIONIS SPE (Румунія) (Продавець) укладено контракт № 290722/1 від 29 липня 2022 року за умовами якого Продавець зобов`язується поставити Покупцю Товар - «Дорожня сіль», що використовується як агент проти замерзання взимку.
19 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022350.
До митного оформлення декларантом позивача подавалися документи, які визначені Митним кодексом України.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 19 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати оригінали товаросупровідних документів та додаткові документи для підтвердження класифікації товару, а також документи, що підтверджують заявлену митну вартість, а саме:
-якщо рахунок сплачено - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
-за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість Товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
-транспортні (перевізні) документи;
-страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
У разі відсутності вище зазначених документів, падати додаткові документи:
копію митної декларації країни відправлення; висновок про вартісні характеристики товару, підготовлений спеціалізованою експертною організацією.
Уповноваженою особою декларанта листом від 19.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс листа від 04.10.2022 не можуть бути подані.
19.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000117/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1860 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, а саме:
-за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
-каталоги, специфікації, виробника Товару;
-висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість Товару;
-рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних з виконанням умов договору угоди, контракту);
- виписку з бухгалтерської документації.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення від 12.10.2022 №22ROCJ4310Е0002092, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Сумніви щодо заявленої митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1860 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000117/2 від 19.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000725.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію №403030/2022/022395 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5 609, 87 грн.
19 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022359.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД, а також картки відмови уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 19 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередньою митною декларацією, а саме:
-транспортні (перевізні) документи;
-якщо рахунок сплачено - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
-за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість Товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
-страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
У разі відсутності вище зазначених документів, надати додаткові документи: договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товару, митна вартість яких визначається, виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації прайс -листи) виробника Товару; копію митної декларації країни відправлення; висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість Товару.
Уповноваженою особою декларанта листом від 19.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс листа від 04.10.2022 не можуть бути подані.
19.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000115/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1860 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередньою митною декларацією.
Сумніви щодо заявленої митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано прайс лист. В інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1861 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA UA403030/2022/000115/2 від 19.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000726.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022396 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5 666,18 грн.
19 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022363.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 19 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередньою митною декларацією.
Уповноваженою особою декларанта листом від 19.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс листа від 04.10.2022 на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
19.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000118/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1860 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 186 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA UA403030/2022/000118/2 від 19.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000727.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022407 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5 901, 73 грн.
19 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022373.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 19 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 19.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс-листа від 04.10.2022 на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
19.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000119/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1860 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями. Встановлено аналогічні обставини, що визначалися й до попередньої декларації та наведено аналогічні підстави, що викликали сумніви контролюючого органу щодо заявленої митної вартості декларантом у попередній МД.
Так, сумніви щодо заявленої митної вар тості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна па доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA100110/2022/126021 на рівні 0, 186 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000119/2 від 19.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000729.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою етапі 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022408 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України падав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5 120, 48 грн.
20 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022442.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 20 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями
Уповноваженою особою декларанта листом від 19.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс-листа від 04.10.2022 та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002357 на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
20.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000121/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1869 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що до МД подано сертифікат якості, в якому зазначено, що товар оброблений атизлежувачем Е536, про що не заявлено в МД.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку A VIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1869 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000121/2 від 20.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000733.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022478 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України падав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 7497,34 грн.
20 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022455.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 20 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 20.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс-листа від 04.10.2022 та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310Е0002390 на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
20.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000122/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1869 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1869 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000122/2 від 20.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000735.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022487 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5420,22 грн.
22 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022731.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 22 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 20.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002472 від 20.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
22.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000129/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом нарівні 0,1863 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 нарівні 0, 1863 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000129/2 від 22.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000747.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022739 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним-органом в оскаржуваному рішенні) - 5652,02 грн.
22 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022728.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 22 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 22.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310Е0002480 від 20.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
22.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UА403030/2022/000133/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1863 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що па вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару. 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1863 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000133/2 від 22.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000750.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022740 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5901,02 грн.
22 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022724.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 22 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці. Дане повідомлення митниці містить вимогу про надання додаткових документів аналогічного змісту, що й за попередніми деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом повідомлено відповідача, що додаткові документи, що підтверджують числове значення складової митної вартості, крім тих що, наявні у МД, не можуть бути подані, адже документи, що підтверджують заявлену мигну вартість надані в повному обсязі.
22.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/0000128/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом нарівні 0,1863 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що договором передбачено падання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR. 1, який до МД не надавався.
Встановлено, що до МД подано сертифікат якості, в якому зазначено, що товар оброблений атизлежувачем Е536, про що не заявлено в МД.
Встановлено, що в інвойсі зазначено документ накладна на доставку (транспортний документ), а графі 5 CMR документ AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Сумніви щодо заявленої митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є, значно вищою.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1863 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/0000128/2 від 22.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000745.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022741 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5990,84 грн.
22 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022725.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 22 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці. Дане повідомлення митниці містить вимогу про надання додаткових документів аналогічного змісту, що й за попередніми деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом повідомлено відповідача, що додаткові документи, що підтверджують числове значення складової митної вартості, крім тих що, наявні у МД, не можуть бути подані, адже документи, що підтверджують заявлену митну вартість надані в повному обсязі.
22.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/0000130/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1863 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі зазначено документ накладна па доставку (транспортний документ), а графі 5 CMR документ AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Сумніви щодо заявленої митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 па рівні 0, 1863 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/0000130/2 від 22.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000746.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022742 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5677,72 грн.
22 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022726.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 22 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці. Дане повідомлення митниці містить вимогу про надання додаткових документів аналогічного змісту, що й за попередніми деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом повідомлено відповідача, що додаткові документи, що підтверджують числове значення складової митної вартості, крім тих що, наявні у МД, не можуть бути подані, адже документи, що підтверджують заявлену митну вартість надані в повному обсязі.
22.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/0000131/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом нарівні 0,1863 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що па вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару BUR. 1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі зазначено документ накладна па доставку (транспортний документ), а графі 5 CMR документ AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Сумніви щодо заявленої митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1863 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/0000131/2 від 22.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000748.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022743 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5747,53 грн.
22 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022727.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 22 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці. Дане повідомлення митниці містить вимогу про падання додаткових документів аналогічного змісту, що й за попередніми деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом повідомлено відповідача, що додаткові документи, що підтверджують числове значення складової митної вартості, крім тих що, наявні у МД, не можуть бути подані, адже документи, що підтверджують заявлену митну вартість надані в повному обсязі.
22.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/0000132/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1863 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR. 1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі зазначено документ накладна на доставку (транспортний документ), а графі 5 CMR документ AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Сумніви щодо заявленої митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1863 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/0000132/2 від 22.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000749.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022745 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5873,27 грн.
22 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022730.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД /а також картки-відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 22 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 22.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002421 від 20.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вар тості не можуть бути подані.
22.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000134/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом нарівні 0,1863 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AV1Z, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/12602J, нарівні 0, 1863 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA403030/2022/000134/2 від 22.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000751.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022744 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України падав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5796,52 грн.
24 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/022857.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД /а також картки-відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 24 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 24.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002539 від 21.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
24.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000136/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1876 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку A VIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UА 100110/2022/126021 нарівні 0, 1876 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000136/2 від 24.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000755.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/022885 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 7052,16 грн.
27 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023225.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 27 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 27.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310Е0002563 від 25.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
27.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000139/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1824 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AV1Z, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1824 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA403030/2022/000139/2 від 27.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000772.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023287 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5217,76 грн.
27 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023227.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 27 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 27.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002555 від 25.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
27.10.2022 року митним органом прийнято рішення про нормування митної вартості товарів №UA403030/2022/000140/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1824 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено падання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ-накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним, методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1824 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000140/2 від 27.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000773.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023288 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5072,48 грн.
27 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023310.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД /а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 27 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 27.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ431010002547 від 25.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
27.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000142/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1824 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено падання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1824 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000142/2 від 27.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000776.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою етапі 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023326 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5963,54 грн.
28 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 40303072022/023355.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 28 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 28.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від .04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E00022654 від 26.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подань
28.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000144/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1820 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено падання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна па доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA100110/2022/126021 на рівні 0, 1820 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000144/2 від 28.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000780.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023442 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5165,91 грн.
28 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023388.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 28 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 28.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E00022611 від 26.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року па підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
28.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000146/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1820 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1820 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000146/2 від 28.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000782.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023448 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5186,78 грн.
28 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023388.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 28 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 28.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310Е00022603 від 26.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на під твердження митної вартості не можуть бути подані.
28.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000152/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом нарівні 0,1820 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено; що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено падання документів, а саме сертифікату з перевезення товару BUR. 1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1820 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000152/2 від 28.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000788.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023469 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5024,62 грн.
28 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023350.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 28 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 28.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E00022670 від 26.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
28.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000143/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1820 євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна па доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1820 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000143/2 від 28.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформлення (випуску) товарів №UA 403030/2022/000778.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023470 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вар тості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5140,15 грн.
29 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023481.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 29 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 29.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення від 27.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
29.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000156/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1820 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що па вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним, методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1820 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000156/2 від 29.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформлені (випуску) товарів №UA 403030/2022/000792.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023490 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 6450,01 грн.
31 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023507.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 31 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 31.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002737 від 28.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
31.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000157/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1836 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1,836 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000157/2 від 31.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000794.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023533, з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5361,22 грн.
31 жовтня 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 403030/2022/023507.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 31 жовтня 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 31.10.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022, копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310Е0002745 від 28.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
31.10.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000158/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1836 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR..1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AV1Z, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за 1 МД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 нарівні 0, 1820 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000158/2 від 31.10.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000795.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 403030/2022/023550 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України падав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5351,46 грн.
02 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030023792U2.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (a також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані усі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 02 листопада 2022 року. декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 02.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс-листа від 04.10.2022 року та платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
02.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000159/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом па рівні 0,1839 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що па вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що зовнішньоекономічним договором передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR. 1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку A VIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1820 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000159/2 від 02.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000804.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA40303002856U8 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5548,33 грн.
07 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024253U0.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 07 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ43101:0002836 від 05.11.2022 року па підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
07.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000162/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1858 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0, 1858 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000162/2 від 07.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000812.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024301U7 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5736,62 грн.
07 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024258U6.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 07 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ431010002844 від 05.11.2022 року па підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
07.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000161/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1858 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано зовнішньоекономічний договір купівлі продажу від 29.07.2022 № 290722/1, яким передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 СМК зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вар тості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 па рівні 0,1820 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000161/2 від 07.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000813.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024304U4 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця, митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вар тості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5757,95 грн.
07 листопада 2022 року декларантом Т.ОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024254U0.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 07 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002860 від 05.11.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
07.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000164/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1858 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за НМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0,1858 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000164/2 від 07.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000815.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024306U2 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України падав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5578,86 грн.
07 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024255U9.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною до говору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 07 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, у якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, то й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс-листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002879 від 05.11.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
07.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000163/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1858 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вар тості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 і па рівні 0,1876 євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000163/2 від 07.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000814.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024310U2 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5978,36 грн.
07 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024256U8.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані всі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 07 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002879 від 05.11.2022 року па підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
07.11.2022 року митним органом прийнято рішення про користування митної вартості товарів № UA403030/2022/000165/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1858 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують мигну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за НМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 нарівні 0,1858 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA403030/2.022/000165/2 від 07.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000816.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК У країни та подав митну декларацію №22UA403030024311U1 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті, із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5152,87 грн.
09 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024481U0.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані усі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 09 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
09.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000166/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1830 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами с значно вищою.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100Г10/2022/126021 па рівні 0,1830 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000166/2 від 09.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000823.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA40303002457U7 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 6860,88 грн.
09 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАІІДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024483U9.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані усі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 09 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
09.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000168/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1830 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0,1830 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA403030/2022/000168/2 від 09.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000824.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024592U7 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 7123,25 грн.
09 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024554U1.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (a також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані усі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 09 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002900 на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
09.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000169/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1830 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 1001 і 0/2022/126021 на рівні 0,1830 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA403030/2022/000169/2 від 09.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UА 403030/2022/000827.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024623U6 з урахуванням рішення про коригуванню митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5077,54 грн.
09 листопада 2022 року декларантом ГОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024570U4.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані усі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 09 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002919 на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
09.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000170/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1830 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обгрун товує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0,1830 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості № UA UA403030/2022/000170/2 від 09.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000828.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA40303002464U3 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 5350,25 грн.
10 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024653U0.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані усі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 10 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив надати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002935 на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
10.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000172/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1819 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що до МД подано зовнішньоекономічний договір купівлі продажу від 29.07.2022 № 290722/1, яким передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR.1, який до МД не надавався.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR зазначено документ накладна на доставку AVIZ, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 на рівні 0,1819 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000172/2 від 10.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000833.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024715U7 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу "X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вар тості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 6787,70 грн.
10 листопада 2022 року декларантом ТОВ «САВАНДІ» через уповноваженого представника подано митну декларацію UA 22UA403030024637U7.
До даної митної декларації, як вбачається із інформації, що міститься в гр. 44 МД (а також картки відмови) уповноваженою особою позивача до митного оформлення були подані усі необхідні документи.
Декларантом також подано декларацію митної вартості, відповідно до якої митна вартість визначена із застосуванням основного методу - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються.
У порядку консультації з митним органом 10 листопада 2022 року декларантом отримано повідомлення від митниці, в якому контролюючий орган просив падати документи аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Уповноваженою особою декларанта листом від 07.11.2022 повідомлено відповідача, що додаткові документи, крім прайс - листа від 04.10.2022 року, платіжного доручення від 21.10.2022 року та копії митної декларації країни відправлення 22ROCJ4310E0002927 від 08.11.2022 року на підтвердження митної вартості не можуть бути подані.
10.11.2022 року митним органом прийнято рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000171/2 та визначено митну вартість Товару за резервним методом на рівні 0,1819 Євро/кг.
З рішення вбачається, що заявлена декларантом митна вартість товару не може бути визнана, у зв`язку з тим, що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, аналогічного змісту, що й за попередніми митними деклараціями.
Сумніви щодо заявленої декларантом митної вартості відповідач обґрунтовує тим, що вартість подібних товарів, оформлених в попередньому періоді митними органами є значно вищою.
Встановлено, що до МД подано копію митної декларації країни відправлення, в якій зазначено код товару 2501005100 (сіль денатурована або для промислового використання (включаючи очищення), крім консервування чи виготовлення харчових продуктів, для споживання людьми або годівлі тварин) (сіль дорожня), а в графі 33 МД заявлений код товару 2501009900.
Встановлено, що в інвойсі та графі 5 CMR. зазначено документ накладна на доставку AV1Z, однак даний документ при проведенні митного оформлення відсутній.
Митна вартість відповідачем визначена за резервним методом, за основу для обрахунку митної вартості товару взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021 па рівні 0,1830 Євро/кг.
У зв`язку з прийняттям рішення про визначення митної вартості №UA403030/2022/000171/2 від 10.11.2022 року, митним органом видано Картку відмови у митному оформленні (випуску) товарів №UA 403030/2022/000831.
З метою випуску товару у вільний обіг, декларант скористався правом, визначеним частиною сьомою статті 55 МК України та подав митну декларацію № 22UA403030024729U8 з урахуванням рішення про коригування митної вартості та у відповідності до розділу X МК України надав гарантії в розмірі (різниця митних платежів, що підлягали сплаті із врахуванням митної вартості, розрахованої декларантом, та митної вартості, розрахованої митним органом в оскаржуваному рішенні) - 6752,76 грн.
Не погодившись із такими рішеннями позивач вважає їх протиправними, так як декларантом було надано усі документи, передбачені частиною другою статті 53 МК України, які давали можливість митному органу однозначно визначити митну вартість задекларованого товару за основним методом. Документи не містили розбіжностей щодо вартості товару та вказували, що їх дані піддаються обчисленню, а митний орган не встановив обставин, які б викликали обґрунтовані сумніви в достовірності проведеного декларантом розрахунку митної вартості товару за ціною договору.
Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 57 Митного кодексу України - Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є метод за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Згідно із ч.3-б ст.57 МК України кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм Митного Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 54 Митного кодексу України контроль правильності визначення митної вартості товарів За основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у частині першій статті 58 цього Кодексу.
Статтею 53 Митного кодексу України наведено перелік документів, що подаються декларантом для підтвердження заявленої митної вартості.
Надання додаткових документів с необхідним у разі потреби в підтвердженні задекларованої декларантом митної вартості товару за першим методом, викликаної обґрунтованими сумнівами органу доходів і зборів в достовірності відомостей, які містяться в поданих до митного оформлення товару документах.
Забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті (ч.5 ст.53 МК України).
Частиною 6 статті 54 Митного кодексу України встановлено, що орган доходів і зборів може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі: невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості; неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари; невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 цього Кодексу; надходження до органу доходів і зборів документально підтвердженої офіційної інформації органів доходів і зборів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.
Згідно з частиною 7 статті 54 Митного кодексу України у разі якщо під час проведення митного контролю орган доходів і зборів не може аргументовано довести, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, заявлена декларантом або уповноваженою ним особою митна вартість вважається визнаною автоматично.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки та контролю правильності обчислення декларантом митної вартості.
Разом з тим дискреційні функції митних органів мають законодавчі обмеження у випадках незгоди із задекларованою митною вартістю. До них, зокрема, належить обов`язок послідовного вибору методів (від першого до шостого) визначення митної вартості.
Таким чином для визначення митної вартості товару право митного органу застосувати резервний метод не є безумовним. Застосування другорядного метода повинно обґрунтовуватися неможливістю використання жодного із попередніх методів, в противному разі - рішення митниці щодо коригування вартості є незаконним.
Вищенаведене випливає з численної практики Верховного суду за 2020-2022 рр у справах про оскарження декларантом рішень контролюючих органів щодо коригування митної вартості, в яких суди дійшли висновків про необґрунтованість застосування митним органом другорядного методу визначення митної вартості товарів, що призвело до протиправності рішення органу в цілому. Зокрема:
1)Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду зазначив (постанова від 13 липня 2021 року у справі Ка 200/6521/20-а), що під час касаційного перегляду знайдено підтвердження висновків суду апеляційної інстанції про те, що у прийнятих відповідачем рішеннях немає обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано. Основним методом визначення митної вартості товарів є метод за ціною договору - вказав ВС.
Підстава для незастосування основного методу визначення митної вартості товару передбачена в ч. 2 ст. 58 МК України, відповідно до якої метод визначення митної вартості товарів за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, не застосовується.
Якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні та/або відсутня хоча, б одна із складових митної вартості, яка є обов`язковою при її обчисленні. У цьому випадку у відповідача були наявні всі необхідні документи, які підтверджували митну вартість товару, кількісні та якісні його характеристики, а тому митний орган не мав права застосовувати інший, окрім першого, метод для визначення митної вартості товару.
2) Постанова ВС від 16 вересня 2022 року у справі № 200/6506/20-а:
«Частинами другою та третьою статті 57 МК України встановлено, шо основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції). Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу.
Водночас, як обґрунтовано зазначено судами попередніх інстанцій, сама по собі різниця між вартістю подібних (аналогічних) товарів па сайті «Asian Metal» не свідчить про наявність порушень з боку декларанта і не призводить до автоматичного збільшення митної вартості товарів, адже законодавство таких підстав прямо не встановлює, тому не є перешкодою для застосування першого методу визначення митної вартості товару.
В свою чергу відповідачем не доведено та не надано жодних аргументів і доказів того, що документи, подані позивачем до митного оформлення, є недостатніми чи такими, що у. своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації або на визначення вартості товару вплинув зв`язок між покупцем та продавцем, що свідчить про недоведення відповідачем правомірності незастосування основного методу визначення митної вартості.
Отже, враховуючи, що товариством надано всі необхідні документи для визначення митної вартості імпортованого товару за основним методом, Верховний Суд погоджується із висновком судів першої та апеляційної інстанцій про протиправність відмови митного органу у митному оформленні товару та подальше коригування його вартості за допомогою наступних методів.»
3)Постанова ВС від 18 травня 2022 року у справі № 520/3246/2020 :
«Надаючи оцінку доводам відповідача, покладеним в основу прийняття спірного рішення про коригування митної вартості товарів, суди першої та апеляційної інстанцій обґрунтовано дійшли висновку, що за відсутності документів, які б пояснили сумніви митного органу, відповідач не мав достатніх та обґрунтованих підстав для невизнання митної вартості товару за ціною договору, враховуючи такс.
Митні органи мають право здійснювати контроль правильності обчислення декларантом митної вартості, але ці повноваження здійснюються у спосіб, визначений законом, зокрема, витребовування додаткових документів на підтвердження задекларованої митної вартості може мати місце тільки у випадку наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей. Такі сумніви можуть бути зумовлені неповнотою поданих документів для підтвердження заявленої митної вартості товарів, невідповідністю характеристик товарів, зазначених у поданих документах, митному огляду цих товарів, порівнянням рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних -товарів, митне оформлення яких уже здійснено, і таке інше.
Наявність у митного органу обґрунтованого сумніву у правильності визначення митної вартості є обов`язковою умовою, оскільки з цією обставиною закон пов`язує можливість витребування додаткових документів у декларанта та надає митниці право вчиняти наступні дії, спрямовані на визначення дійсної митної вартості товарів.
Водночас, наявність таких обставин повинна бути обґрунтована та підтверджена відповідними доказами. Встановивши відсутність достатніх відомостей, митний орган має зазначити, які саме складові митної вартості товару є непідтвердженими, з яких причин із поданих декларантом документів неможливо встановити дані складові, та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.
Судовим розглядом установлено, що позивачем разом із митною декларацією було надано документи, необхідні для митного оформлення.
Проте, митним органом не зазначено, які саме розбіжності мають подані документи, чи яких відомостей не вистачає, або які наявні ознаки підробки документів, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів. Докази того, що у позивача існували такі обставини чи розбіжності відповідачем не надано.
Підсумовуючи наведене вище, колегія суддів Верховного Суду зазначає, що висновки у рішенні про коригування митної вартості щодо неможливості визначення митної вартості товарів за основним методом є необґрунтованими, оскільки наданих декларантом документів було достатньо для прийняття рішення про визначення митної вартості товарів па підставі поданих документів.
У свою чергу відповідачем не доведено наявність у митного органу обґрунтованого сумніву у правильності визначення позивачем митної вартості товарів за першим методом, натомість, позивач підтвердив заявлену митну вартість товарів необхідними документами. Зазначене, в свою чергу, обґрунтовано свідчить про відсутність підстав для коригування митної вартості імпортованого позивачем товару та протиправність прийнятого митницею рішення.»
4) Постанова ВС від 29 грудня 2021 року у справі N 520/11303/19:
«Митний орган мас право здійснювати контроль правильності обчислення декларантом митної вартості, але у визначений законом спосіб. У разі наявності в митного органу обґрунтованого сумніву щодо правильності визначення митної вартості закон указує на можливість витребування додаткових документів у декларанта та надає митниці право на визначення дійсної митної вартості товарів. Витребування додаткових документів на підтвердження задекларованої вартості можливе лише у разі наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих відомостей. Такі сумніви можуть бути зумовлені низкою факторів: неповнотою документів для підтвердження заявленої митної вартості; невідповідними до митного огляду характеристиками цих товарів, зазначеними у поданих документах; різницею між рівнями заявленої та митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких уже здійснено тощо.»
Рішення апеляційного суду ґрунтувалося па неправомірності висновку митного органу про необхідність застосування другорядного методу, оскільки декларант надав достатньо документів, потрібних для визначення митної вартості за основним методом.
Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані рішення - без змін.
5) 18 липня 2022 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 815/3805/16, касаційне провадження № К/9901/30484/18 досліджував питання щодо визначення митної вартості за другорядним методом у зв`язку із попаданням додатково запитаних митним органом документів.
Згідно з частиною шостою статті 53 Митного кодексу України, декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару.
В той же час, витребуванню підлягають лише ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а визначення митної вартості не за першим методом можливе тільки тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.
Право митного органу на витребування додаткових, документів не є абсолютним, а виникає за наявності хоча б однієї з таких підстав: надані декларантом документи містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо піни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Таким чином, аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що органи доходів і зборів мають право здійснювати контроль правильності обчислення декларантом митної вартості, але ці повноваження здійснюються у спосіб, визначений законом, зокрема, витребовування додаткових документів на підтвердження задекларованої митної вартості може мати місце тільки у випадку наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей. Такі сумніви, можуть бути зумовлені неповнотою поданих документів для підтвердження заявленої митної вартості товарів, невідповідністю характеристик товарів, зазначених у поданих документах, митному огляду цих товарів, порівнянням рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких уже здійснено, і таке інше.
Наявність у митного органу обґрунтованого сумніву в правильності визначення митної вартості є обов`язковою, оскільки з цією обставиною закон пов`язує можливість витребовування додаткових документів у декларанта та падає органу доходів ( зборів право вчиняти наступні дії, спрямовані на визначення дійсної митної вартості товарів.
Разом з тим витребувати необхідно ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені статтею 53 Митного кодексу України. Попадання повного, переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.
Відтак, наведені приписи зобов`язують митний орган зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності.
Встановивши відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану ми тну вартість товарів, митниця повинна вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих документів неможливо встановити дані її складові, та які саме документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.
Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд, наприклад, у постановах від 13.08.2020 № 815/3451/16 (№ К/9901/30520/18), від 14.06.2022 № 809/257/17 (№ К/9901/38363/18) та вказав, що приписи статей МК України зобов`язують митний орган зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких зможе усунути сумніви у їх достовірності. Одночасно відповідачем ані суду першої, ані суду апеляційної інстанцій не надано жодних доказів недостовірності заявленої товариством вартості товару, а безпосередньо припущення митного органу про подання декларантом невідповідних документів чи наявності в них розбіжностей, відмінність між рівнем заявленої декларантом митної вартості товару та рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких вже здійснено, не є достатнім для висновку про недостовірність даних щодо митної вартості товарів, заявленої декларантом, або беззаперечною підставою для незастосування обраного ним методу визначення митної вартості.
Вищенаведені позиції викладені також у Постанові ВС від 06 вересня 2022 року, справа № 826/2187/16 та Постанові ВС від 11 серпня 2022 року у справі № 826/7843/16.
Відповідно до статті 64 МК України (резервний метод) - У разі якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом послідовного використання методів, зазначених у статтях 58-63 цього Кодексу, митна вартість оцінюваних товарів визначається з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (СЇЛТТ). Митна вартість, визначена згідно з положеннями цієї статті, повинна ґрунтуватися па раніше визнаних (визначених) митними органами митних вартостях.
51 к вбачається із спірних рішень - у митного органу виникли сумніви щодо заявленої митної вартості даного товару, оскільки митна вартість подібних (аналогічних) товарів оформлених в попередньому періоді митними органами с значно вищою. В той же час, митним органом у рішеннях вказано що другорядні мстоди(2-5) не були застосовані через відсутність достатньої інформації про ціну угоди щодо ідентичних чи подібних товарів, їх ціни, складові компоненти, що можуть бути виділені із ціни, тощо.
Однак розбіжність між рівнем заявленої декларантом митної вартості товару та рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких вже здійснено, не є достатньою для висновку про недостовірність даних щодо митної вартості товарів, заявленої декларантом.
Разом з цим відомості, які містяться в інформаційних базах, що перебувають у розпорядженні контролюючого органу, мають лише допоміжний інформаційний характер при прийнятті митним органом відповідних рішень.
Посилання митного органу на наявну в нього інформацію про вартість товару, яка відрізняється від задекларованої митної вартості, не можуть бути взяті судом до уваги з огляду на те, що формально нижчий рівень митної вартості імпортованого позивачем товару від рівня митної вартості іншого митного оформлення не може розцінюватися як заниження позивачем митної вартості та не є перешкодою для застосування методу визначення митної вартості товару, обраного декларантом, і не може бути безумовною підставою для відмови у здійсненні митного оформлення товару за методом визначеним в декларації митної вартості.
Так, Верховний Суд у постанові від 21.10.2021 р. у справі № 420/4820/19 вказав, що навіть наявність у митного органу інформації про те, що митна вартість раніше імпортованих товарів, випущених у вільний обіг не відповідає вартості заявленій позивачем, не може утворити підстав для відмови у визнанні заявленої митної вартості за основним методом.
Хоча показники вартості попередньо імпортованих товарів беруться митним органом до уваги, рішення про коригування митної вартості не може бути визнане законним у разі, якщо відмінність у вартості попередньо імпортованих товарів є єдиною причиною для такого коригування.
Верховний Суд у постанові від 25.02.2021 р. у справі № 810/3295/17 вказав, що спрацювання ЛСЛУР є лише рекомендацією посадовій особі органу доходів і зборів більш детально проаналізувати умови зовнішньоекономічної операції, та не може бути безумовною підставою для відмови в оформленні товару за самостійно заявленою декларантом митною вартістю товарів. Різниця між вартістю товару, задекларованого особою та вартісно схожих товарів, що розмитнювались цією особою чи іншими особами у попередніх періодах само по собі не свідчить про наявність порушень з боку декларанта і не с підставою для автоматичного збільшення митної вартості товарів до показників даних ЛСЛУР.
Верховний Суд неодноразово наголошував, що відомості, які містяться в автоматизованій системі аналізу та управління ризиками, мають лише допоміжний інформаційний характер при прийнятті митним органом відповідних рішень. В основу такого підходу лягли висновки про тс, що торгові відносини є різноманітними, здійснюються па принципах автономії волі та свободи договору, при цьому безліч обставин можуть впливати на їх ціну (характеристика товару, виробник, торгова марка, умови і обсяги поставок, наявність знижок тощо).
Окрім цього, Верховний Суд у постанові від 04.11.2021 р. у справі № 120/2634/19- а навів ряд причин, з яких показники автоматизованої інформаційної системи не є безумовним джерелом інформації для визначення митної вартості товару, оскільки в СЛІС ДФС України відсутня інформація про коригування заявленої митної вартості товарів, а також інформація щодо судових рішень з питань визначення митної вартості товарів та методів її визначення, у зв`язку з чим така інформаційна база не містить всіх об`єктивних даних щодо імпортованих в Україну товарів, які підтверджуються документально та підлягають обчисленню.
Отже, відомості з інформаційних систем митних органів не можуть слугувати беззаперечним джерелом інформації про митну вартість конкретного товару та бути підставою для здійснення коригування.
З оскаржуваних рішень про коригування митної вартості товарів вбачається, що відповідач не падав належної оцінки поданим документам та пс встановив конкретних обставин та фактів, які перешкоджають митному оформленню товару за ціною договору.
Крім того, у разі визначення митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу зазначаються докладна інформація та джерела, які використовувалися митним органом при її визначенні.
На порушення норм МК України оскаржувані рішення не містять: обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої митним органом та фактів, які вплинули на таке коригування, зокрема, пояснень щодо зроблених коригувань. Відповідачем не зазначено митна вартість якого товару (назва, характеристики, код за УКТЗЕД) бралася за основу, торгову марку, фактурну вартість, країну експорту цього товару в Україну, виробника, маршрут транспортування товару та інші комерційні умови поставки.
Щодо неправомірності витребування додаткових документів у декларанта
Відповідно до ч. 2 статті 53 МК України - Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:
1)декларація митної вар тості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;
2)зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його, замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;
3)рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі- продажу);
4)якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
5)за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
6)транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;
7)ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;
8)якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
Як вбачається з фактичних обставин викладених у позові, декларантом до кожної митної декларації надано повний та достовірний пакет документів, необхідний для підтвердження митної вартості товару за основним методом, а саме: зовнішньоекономічний контракт № 290722/1 від 29 липня 2022 року з додатками, декларації митної вартості, рахунки -інвойси, транспортні документи, тощо.
Проте зі спірних рішень вбачається що на вимогу митного органу не подано документів, що підтверджують митну вартість Товару, а саме:
-за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість Товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару.
-висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість Товару
-рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних з виконанням умов договору (угоди, контракту)
- виписку з бухгалтерської документації
Стосовно відсутності документів для підтвердження фактурної вартості декларантом, таких як банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару, то звертаємо увагу на наступне.
Основним документом, який встановляє істотні умови поставки є зовнішньоекономічний договір (контракт).
Відповідно до час тини четвертої статті 6 Закону України « Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 №959-ХІІ суб`єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів), крім тих, які прямо та у виключній формі заборонені законами України. При цьому суб`єкти зовнішньоекономічної діяльності керуються принципом свободи зовнішньоекономічного підприємництва, що полягає у праві таких суб`єктів добровільно вступати у зовнішньоекономічні зв`язки та здійснювати зовнішньоекономічну діяльність у будь-яких формах, які прямо не заборонені чинним законодавством України (стаття 2 Закону). Частиною першою статті 14 цього Закону суб`єктам зовнішньоекономічної діяльності дозволено самостійно визначати форму розрахунків по зовнішньоекономічних операціях з поміж тих, що не суперечать законам України та відповідають міжнародним правилам.
Наведене дає підстави для висновку про свободу сторін під час укладення зовнішньоекономічного договору (контракту) стосовно визначення умов договору, ціни, форми розрахунків та інших умов його виконання.
Відповідно до умов зовнішньоекономічного контракту № 290722/1 від 29.07.2022 терміни оплати визначені так: оплата 100% здійснюється при доставці товару та пред`явленні документів шляхом перерахування коштів на поточний рахунок продавця.
Зважаючи па умови зовнішньоекономічного договору, банківські документи щодо проведених розрахунків і не могли бути надані митному органу, бо оплата па момент розмитнення могла ще не здійснюватися у відповідності до умов договору.
Крім того, банківські документи свідчать про факт переказу певної суми коштів, про те не свідчать про суму коштів, яка мас бути сплачена за відповідний товар. Тобто прямого зв`язку між відомостями банківських документів, датою проведення розрахунків за товар та митною вартістю товару немає, а відтак ненадання декларантом банківських документів, не може поставити під сумнів достовірність інших доказів, які прямо свідчать про митну вартість товару.
Такий висновок зроблений Верховним Судом 03.04.2018 у справі №809/322/1.7, 17.07.2019 у справі № 809/827/17, 23.07.2019 у справі №1140/3242/18, 19.09.2022 у справі № 1.380.2019.004890, який в силу частини п`ятої статті 242 КАС України має бути врахований судом при застосуванні норм права у спірних правовідносинах.
...У процедурах контролю за митною вартістю товару предметом доказування с ціна товару та інші складові митної вартості товару.
Верховний Суд у постанові від 22.12.2020 в справі №1.3.80.2019.001438 дійшов висновку про те, що строк оплати затовар не може впливати на визначення митної вартості товару і це покликання не стосується неможливості визнання задекларованої митної вартості за ціною договору, та не може бути обґрунтуванням для прийняття рішення про коригування митної вартості, оскільки не містить відомостей, які б свідчили про розбіжності в поданих документах, ознаки їх підробки, відсутності відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни.
З огляду на це, митний орган може витребувати тільки ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості у конкретному випадку, а не всі можливі, ненадання витребуваних документів, може бути підставою для коригування тільки тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що не спростовують сумнів митного органу щодо достовірності наданої декларантом інформації.
Крім того, станом на сьогоднішній день Товар поставлений згідно МД оплачений. Також слід зазначити, що у відповідності до ч. 3 статті 53 МК України - висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість Товару; - рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних з виконанням умов договору (угоди, контракту); - виписки з бухгалтерської документації є додатковими документами, які надаються у разі якщо документи, зазначені у частині другій статті 53 МК України, містять розбіжності, які мають вплив на правильність визначення митної вартості, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Однак митний орган не вказав жодної із обставин вказаної вище, що зумовлюють необхідність подання додаткових документів. З повідомлень відповідача надісланих декларанту в порядку консультування вбачається, що вимога надати додаткові документи залежить від наявності та подання декларантом документів передбачених частиною 2 статті 53 МК України - «у разі відсутності вище зазначених документів». Як зазначалося вище позивач надав повний та достовірний пакет документів у відповідності до ч. 2 статті 53 МК України у зв`язку з чим в останнього не виникло обов`язку надавати додаткові документи.
Наявність підстав для витребування митним органом додаткових документів для підтвердження митної вартості товару не може обумовлюватись лише формальними обставинами, які цей орган підводить під сумнівність митної вартості та лише за наявності підстав, визначених чинним законодавством, митний орган повинен витребовувати, а позивач - надавати лише ті докази, які можуть підтвердити або спростувати сумніви митниці.
З наведеного вбачається, що митний орган у випадку наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо, ціни, яка була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, може витребувати додаткові документи для підтвердження заявленої митної вартості товару.
Проте, такою імперативною умовою с наявність обґрунтованих сумнівів у правильності зазначеної декларантом митної вартості товарів.
При цьому, в розумінні наведених статей Митного кодексу України, сумніви митниці є обґрунтованими, якщо надані декларантом документи, зазначені у ч. 2 ст. 53 Митного кодексу України, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Слід наголосити па тому, що головною рисою актів індивідуальної дії є їхня гранична чіткість, яка проявляється у чіткому формулюванні конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою індивідуальних питань, що виникають у сфері правозастосування; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Тобто, наведені приписи зобов`язують митницю у своїх рішеннях зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, падання яких може усунути сумніви у їх достовірності.
При цьому, варто зазначити, що митний орган мас право випробовувати у декларанта лише ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені ст. 53 МК України. Ненадання повного переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.
Окремо варто зауважити, що митним органом витребувались у декларанта додаткові документи без зазначення які з відомостей вони можуть підтвердити, що в свою чергу не може узгоджуватись з наданими митному органу законом повноваженнями (висновок ВАС України викладений в ухвалі від 01.10.2015 року у справі №808/5762/13-а).
Верховний Суд у постанові від 13.10.2021 р. у справі № 804/15600/15 наголосив, що витребування додаткових документів па підтвердження задекларованої митної вартості може мати місце тільки у випадку наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей. Такі сумніви можуть бути зумовлені неповнотою поданих документів для підтвердження заявленої митної вартості товарів, невідповідністю характеристик товарів, зазначених у поданих документах, митному огляду цих товарів, порівнянням рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких уже здійснено, і такс інше.
Окрім цього, Верховний Суд у цій справі звернув увагу, що витребувати необхідно ті документи, які дають можливість пересвідчитися в правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені статтею 53 МК України.
Верховний Суд у постанові від 14.04.2021 р. у справі № 820/4849/16 наголосив, що обов`язок доведення митної вартості товару лежить саме па платнику податків. Суд також назвав вимоги до запиту додаткових документів, відповідно до яких митний орган повинен вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих документів неможливо встановити дані складові, та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.
До подібного висновку дійшов і Верховний Суд у постанові від 21.04.2021 р. у справі № 809/1838/15, вказавши іцо приписи чинного законодавства зобов`язують митницю зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності.
У справі № 820/263/17 Верховний Суд також наголосив, що наявність обґрунтованих сумнівів у правильності зазначеної декларантом митної вартості товарів є імперативною умовою'.
Отже, відсутність належного обґрунтування митним органом причин та суті запиту додаткових документів є підставою для подальшого визнання рішення про коригування митної вартості незаконним.
Відтак, митні органи можуть здійснювати витребування лише конкретних документів (що дають можливість пересвідчитися в правильності чи помилковості задекларованої митної вартості) для підтвердження митної вартості товарів лише у разі наявності обґрунтованих сумнівів у правдивості поданих відомостей і при цьому визначати конкретний перелік обставин, що с причиною для сумнівів у таких справах.
Так, у постанові від 21.04.2021 р. у справі № 820/307/17 Верховини Суд, у якості підстави для визнання незаконним та скасування рішення митного органу, зазначив, що митним органом не вказано, які саме конкретні розбіжності або невідповідності в поданих позивачем до митного оформлення документах стали підставою для невизнання встановленої ним митної вартості -товару, як і не наведено обставин, що вплинули на таке коригування; зі змісту оскаржуваних позивачем рішень про коригування митної вартості товарів не вбачається, який саме показник ціпи придбаного товару, па думку митного органу, був сумнівним чи/або помилковим.
Наведене свідчить, що рішення митного органу про коригування митної вартості товару має бути чітким та зрозумілим, деталізовано описувати виявлені недоліки в документах або роз`яснювати чому ненадання платником податків певних документів унеможливлює визначення митної вартості за основним методом, а також містити посилання на конкретні факти, які є підставою для коригування митної вартості.
При цьому, якщо рішенця про коригування митної вартості складене формально та обмежується лише посиланнями на норми законодавства, без опису конкретної ситуації, воно може бути визнане судом протиправним. Так, Верховний Суд у постанові від 04.11.2021 р. у справі № 120/2634/19-а звернув увагу на необхідність зазначення у рішенні про коригування митної вартості товарів інформації, яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом. Таким чином, вказана норма передбачає, що самої констатації суб`єктом владних повноважень наявних у нього сумнівів щодо вартості товарів недостатньо для прийняття рішення про коригування такої вартості, вказаний сумнів повинен бути обґрунтований з покликанням на інформацію, яка стала підставою його виникнення.
Окрім того, звертаємо увагу суду, що :
рахунки про сплату посередницьких, комісійних послуг відсутні, оскільки такі послуги не надавалися.
-щодо каталогів, специфікації виробника, то слід зазначити що між ТОВ «Саванді» та виробником відсутні будь які договірні відносини, а товар придбаний у компанії SC AGROPEG DIONIS SPL за цінами погодженими сторонами в контракті та згідно прайс - листа Продавця.
-щодо висновків про вартісні характеристики Товару від експертних організацій слід зазначити, що у Сторін договору не виникало сумнів та спорів щодо об`єктивності встановленої Продавцем ціни на Товар та її відповідності ринковій вартості цього Товару, тому при визначенні договірної ціпи - експертні організації для визначення вартісних характеристик Товару не залучалися.
На сьогоднішній день основою митної класифікації товарів є Гармонізована система опису і кодування товарів (ГС). Тому Код до 6-значного рівня, застосовується на міжнародному рівні і є загальним для всіх країн. В тарифної відомості кожної країни, що використовує Гармонізовану систему, 2-значпі, 4-значпі і 6-значні коди однакові у всьому світі. Іншими словами, ці коди представляють одну і ту ж групу товарів / продуктів в цих країнах.
Коди, що містять більше 6 цифр в тарифних таблицях, можуть бути впорядковані і деталізовані країнами відповідно до їх потреб по ряду причин (наприклад, для отримання більш докладної статистики, застосування митних зборів до товару на основі більш докладних кодів), у зв`язку з чим митні товарні номенклатури різних країн відрізняються одна від однієї після 6-го знака коду.
Отже, саме з цих причин код товару визначений в МД країни відправлення (Румунія) після 6-зпачного рівня не співпадає з кодом товару заявленим у МД позивачем (Україна).
Статтею 69 Митного кодексу України передбачено:
1. Товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.
2. Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.
3. На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов`язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко- технологічну документацію на них.
4. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган мас право самостійно класифікувати такі товари.
Митним органом оформлений товар за представленим позивачем у митних деклараціях кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, а саме 2501009900, спору про правильність визначення в УКТ ЗЕД між сторонами не було; товар випущений у вільний обіг за кодом 2501009900.
Будь які рішення Тернопільської митниці про визначення іншого коду за УКТ ЗЕД щодо імпортованого Товариством товару у відповідності до положень частини четвертої статті 69 МК України відсутні
2. «В інвойсах та у CMR зазначено документ накладна на доставку (транспортний документ) AVTZ,... Даний документ при проведенні митного оформлення відсутній...» Слід зазначити, з повідомлень митного органу неможливо встановити, що від декларанта вимагався AVIZ. Адже у повідомленнях контролюючий орган просив надати документи серед яких: - транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів.
AVIZ - це супровідний документ до вантажу, який містить дані про найменування та кількість Товар. Однак даний документ не відображає інформації про вартість товару та/або вартість перевезення і не підтверджує числові значення складових митної вартості.
3. Стосовно підстав для відмови, що «до МД подано зовнішньоекономічний договір купівлі продажу від 29.07.2022 № 290722/1, яким передбачено надання документів, а саме сертифікату з перевезення товару EUR. 1, який до МД не надавався, також до МД подано сертифікат якості, в якому зазначено, що товар оброблений атизлежувачем Е536, про що не заявлено в МД», повідомляємо, що відповідальність за ненадання окремих документі), на які є вказівка у зовнішньоекономічному контракті, інвойсі чи CMR, лежить па продавцеві (відправникові) товару. Відсутність цих документів не має будь-якого значення па обчислення митної вартості товару та ііс впливає на числові значення цього показника.
Так само ніяким чином не може слугувати виправданням для неприйняття митної вартості товару за основним методом посилання митного органу на відсутність у характеристиках товару у МД інформації про те, що товар оброблений атизлежурачем, як це вказано у сертифікаті якості. Кількість товару, його вага та загальна сума поставленого товару відповідає кількості та сумі, зазначеної Товариством у митних деклараціях та інвойсах, які є визначальними для митної вартості товару.
4. «У митного органу виникли обґрунтовані сумніви щодо заявленої митної вартості даного товару, оскільки вартість раніше оформлених в попередніх періодах митними органами таких товарів є значно вищою»
Джерелом інформації для визначення митної вартості при винесенні рішень про коригування митної вартості використано рівень митної вартості аналогічних товарів, митне оформлення яких вже здійснено та застосовано резервний метод. При цьому митний орган пс застосовує другорядні методи , а саме: за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів. А за основу для обрахунку митної вартості взято до уваги інформацію щодо визнаної митної вартості товару згідно митного оформлення технічної солі як подібного (аналогічного) товару.
Відповідно до пункту 2.1 Правил заповнення рішення про коригування митної вартості товарів, затверджених наказом Міністерства фінансів України № 598 від 24.05.2012 (далі - Правила) у графі 33 рішення про коригування митної вартості товарів посилання на використання цінової бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби у рішенні допускається тільки під час визначення митної вартості відповідно до положень статей 59, 60 та 64 МК України з обов`язковим зазначенням номера та дати митної декларації, яка була взята за основу для визначення митної вартості оцінюваних товарів, з поясненнями щодо зроблених коригувань на обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов постачання, комерційних умов тощо.
Водночас митниця всупереч цим Правилам не наводить жодних пояснень щодо коригувань па обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов постачання, комерційних умов, що свідчить про протиправний характер оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товарів. Аналогічну позицію викладено Верховним Судом, наприклад, у постанові від 31.01.2018 у справі № 813/7272/13-а (№ К/9901/3036/18), у постанові від 02.03.2018 у справі № 804/2997/17 (№ К/9901/4472/1 7), у постанові від 30.06.2022 № 280/1824/19 (№ К/991/16470/20).
Зокрема, Верховний Суд у постанові від 05.05.2022 № 2040/6019/18 (№ К/9901/8839/19) вказав, що наявність у автоматизованій системі аналізу та управління ризиками інформації про тс, що подібний товар у попередні періоди розмитнювався за більшою вартістю, ніж задекларована декларантом, за відсутності інших визначених законом підстав, що обумовлюють межі і способи здійснення митним органом контролю митної вартості, не утворює підстав для відмови у визнанні заявленої декларантом митної вартості за основним методом не визначення за другорядними методами, оскільки торгові відносини є різноманітними, здійснюються на принципах автономії волі та свободи договору, при цьому безліч обставин можуть впливати на їх ціну (характеристика товару, виробник, торгова марка, умови і обсяги постачань, сезонність, наявність знижок тощо), що безпосередньо не свідчить про наявність порушень із боку декларанта і не призводить до автоматичного збільшення митної вартості товарів, адже законодавство таких підстав прямо не встановлює, тому не є перешкодою для застосування першого методу визначення митної вартості товару.
Розмитнення товару проводилося у період з 19.10.2022 по 10.11.2022, приймаючи оскаржувані рішення за цей період за основу для обрахунку митної вартості товару відповідачем взято інформацію щодо визначення митної вартості товару згідно митного оформлення, яке вже здійснено за ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021. Однак, посилаючись у своїх рішеннях на одну й ту ж ЕМД від 05.09.2022 UA 100110/2022/126021, відповідач вказує за встановлює різну митну вартість.
Отже, суд вважає, що сумніви відповідача щодо складових митної вартості імпортованого товару ґрунтуються виключно на його припущеннях, а не на достовірних відомостях
Таким чином, у митного органу не було правових підстав для відмови у випуску товарів за митними деклараціями, в яких митну вартість визначено за основним методом та прийняття відповідних карток відмов в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, оскільки декларантом подано достатні та достовірні документи на підтвердження заявленої вартості за ціною договору.
Розподіл судових витрат.
Представник позивача, адвокат Кавійчик В.П., просить стягнути з Тернопільської митниці на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «САВАНДІ» витрати на правову допомогу адвоката в розмірі 35 000 грн.
На підтвердження витрат на правничу допомогу представником позивача подано додаток №4 до договору про надання правничої допомоги б/н від 16.10.2020 в якому сторони погодили про фіксовану суму гонорару у розмірі 35000,00 грн, акт наданих послуг №4 від 12.05.2023, згідно з яким представник позивача надавав послуги: попереднє опрацювання матеріалів, консультації клієнта, опрацювання та дослідження матеріалів, опрацювання та аналіз судової практики.
Визначаючись із указаним питанням суд, керується таким.
Відповідно до статті 134 КАС України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;
2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;
3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо;
4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись (частина 9 статті 139 КАС України).
Положення частин 1 та 2 статті 134 КАС України кореспондуються із європейськими стандартами, зокрема, пунктом 14 Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам «Щодо шляхів полегшення доступу до правосуддя» № R (81) 7 передбачено, що за винятком особливих обставин, сторона, що виграла справу, повинна в принципі отримувати від сторони, що програла відшкодування зборів і витрат, включаючи гонорари адвокатів, які вона обґрунтовано понесла у зв`язку з розглядом.
Стаття 30 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" від 5 липня 2012 року № 5076-VI.
Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація та досвід адвоката, фінансовий стан клієнта й інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним і враховувати витрачений адвокатом час.
Закон України "Про судоустрій і статус суддів" установлює, що правосуддя в Україні функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, про що, зокрема, відзначено у пункті 95 рішення у справі "Баришевський проти України" (Заява № 71660/11), пункті 80 рішення у справі "Двойних проти України" (Заява № 72277/01), пункті 88 рішення у справі "Меріт проти України" (заява № 66561/01), заявник має право на відшкодування судових та інших витрат лише у разі, якщо доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їх розмір обґрунтованим.
Крім того, у пункті 154 рішення Європейського суду з прав людини у справі Lavents v. Latvia (заява 58442/00) зазначено, що згідно зі статтею 41 Конвенції Суд відшкодовує лише ті витрати, які, як вважається, були фактично і обов`язково понесені та мають розумну суму.
Суд зважає на те, що Верховний Суд розглядав питання про стягнення витрат на правову допомогу у справах про оскарження рішень митного органу про коригування митної вартості товару (див. постанову від 03.05.2023 у справі № 140/6689/20).
У даній справі Верховний Суд зазначив, що « 28. Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд має враховувати, що розмір відшкодування судових витрат, не пов`язаних зі сплатою судового збору, повинен бути співрозмірним з ціною позову, тобто не має бути явно завищеним порівняно з ціною позову. Також судом мають бути враховані критерії об`єктивного визначення розміру суми послуг адвоката. У зв`язку з цим суд з урахуванням конкретних обставин, зокрема ціни позову, може обмежити такий розмір з огляду на розумну необхідність судових витрат для конкретної справи.
Cуд також має враховувати чи пов`язані ці витрати з розглядом справи, чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес тощо.
Визначаючись із відшкодуванням понесених витрат на правничу допомогу, суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої ухвалене судове рішення, всі понесені нею витрати на професійну правничу допомогу, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенства права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, враховуючи такі критерії, як складність справи, витрачений адвокатом час, значення спору для сторони тощо.
Велика Палата Верховного Суду вказала на те, що при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін (пункт 21 додаткової постанови Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі № 755/9215/15-ц).
Ключовим критерієм під час розгляду питання щодо можливості стягнення "гонорару успіху" у справі яка розглядається є розумність заявлених витрат. Тобто розмір відповідної суми має бути обґрунтованим. Крім того, підлягає оцінці необхідність саме такого розміру витрат».
Таким чином, при визначенні суми відшкодування судових витрат суд послуговується критерієм реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерієм розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та суті виконаних послуг.
Проте, суд зазначає, що вказана справа є справою незначної складності, розглядалась у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників.
Крім того, суд наголошує, що вивчення законодавства та судової практики здійснюється в межах спірного питання. Тому, суд не бере до уваги посилання адвоката не безліч норм законодавства, яке останній повинен був опрацювати у даній справі. Оцінюється виключно те, що є необхідним для досягнення правового результату.
Також, суд залишає поза увагою числений перелік правових позицій Верховного Суду, які, як наголошує адвокат Кавійчик В.П., остання опрацювала у даній справі. Суд наголошує на тому, що оцінюється виключно те, що по факту є необхідним. Бажання адвоката ознайомитись навіть з усіма існуючими позиціями Верховного Суду, які є наявні в Єдиному реєстрі судових рішень, не може свідчити про реальну необхідність таких дій для досягнення правового результату в даній справі.
З огляду на встановлені обставини, на переконання суду, витрати на правову допомогу заявлені адвокатом Кавійчик В.П. є частково обґрунтованими, зокрема в частині стягнення 20 000 грн. В іншій частині суми стягнення витрат на надання правничої допомоги суд відмовляє, з наведених вище підстав.
Адвокатом заявлено клопотання про стягнення понесених витрат на переклад документів в сумі 3600 грн з відповідача.
Витрати, пов`язані з перекладом документів, відносяться до судових витрат та відповідно до пункту 5 частини третьої статті 132 КАС України є витратами, пов`язаними із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Згідно з частиною першою статті 138 КАС України розмір витрат, пов`язаних з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів та вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою справи до розгляду, встановлюється судом на підставі договорів, рахунків та інших доказів.
Матеріалами справи підтверджено, що згідно з актом наданих послуг №50885/2 від 25.04.2023 ТОВ «Саванді» були надані послуги ФОП ОСОБА_1 з перекладу щодо інвойсів 181,182,180,178,177,179,189,190,188,195,197,196,198,210,212,211,209,213,215,214,217,219,220,223,222,221,225,226,224,228,229,227,191,192,193,194 з англійської на українську мову, сума наданих послуг склала 3600,00 грн. Їх сплата підтверджується платіжним дорученням №14664 від 02.05.2023.
Матеріали справи містять перекладені документи на українську мову з іноземної мови.
Отже, наявні в матеріалах справи копії акта виконаних робіт, платіжного доручення та перекладені документи (які є доказами у цій справі) підтверджують понесені позивачем витрати на оплату послуг перекладача, які пов`язані з розглядом даної судової справи.
Переклад документів, замовлений позивачем, здійснено для належного розгляду справи і з метою доведення своєї позиції стороною, понесені позивачем витрати безпосередньо пов`язані з розглядом цієї справи. Відтак, суд вважає за необхідне покласти на відповідача понесені позивачем судові витрати на переклад документів у розмірі 3600,00 грн. у відповідності до статті 138 КАС України як витрати на вчинення інших процесуальних дій або підготовку справи до розгляду.
За правилами статей 132, 139, 143 КАС України, суд вирішив стягнути з відповідача в користь товариства з обмеженою відповідальністю «САВАНДІ» судові витрати у виді сплаченого судового збору в сумі 3128,20 грн, за звернення до суду із позовною заявою.
Отже, до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача підлягають судові витрати: судовий збір у сумі 3128,20 грн, витрати, пов`язані з перекладом документів, на суму 3600,00 грн. та витрати на правову допомогу в сумі 20000,00 грн.
Керуючись статтями 2, 5, 12, 72, 90, 132, 134, 139, 143, 241-246, 255, 293, 295, 297 КАС України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000117/2 від 19.10.2022 року та картку відмови в прийняти митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000725 від 19.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000115/2 від 19.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000726 від 19.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000118/2 від 19.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000727 від 19.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000119/2 від 19.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № IJA 403030/2022/000729 від 19.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000121 /2 від 20.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000733 від 20.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000122/2 від 20.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000735 від 20.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000129/2 від 22.10.2022 року та Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000747 від 22.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000133/2 від 22.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000750 від 22.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000128/2 від 22.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленій випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000745 від 22.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000130/2 від 22.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000746 від 22.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000131/2 від 22.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи. пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000748 від 22.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000134/2 від 22.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UА 403030/2022/000751 від 22.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000132/2 від 22.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000749 від 22.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000136/2 від 24.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000755 від 24.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000139/2 від 27.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000772 від 27.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000140/2 від 27.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000773 від 27.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000142/2 від 27.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000776 від 27.10.2022 року;
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000144/2 від 28.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000780 від 28.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000146/2 від 28.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000782 від 28.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000152/2 від 28.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000788 від 28.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000143/2 від 28.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000778 від 28.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000156/2 від 29.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000792 від 29.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000157/2 від 31.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000794 від 31.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000158/2 від 31.10.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000795 від 31.10.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000159/2 від 02.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000804 від 02.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000162/2 від 07.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000812 від 07.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000161/2 від 07.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000813 від 07.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000164/2 від 07.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000815 від 07.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000163/2 від 07.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA403030/2022/000814 від 07.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів №UA403030/2022/000165/2 від 07.11.2022 року та Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000816 від 07.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000166/2 від 09.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000823 від 09.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000168/2 від 09.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000824 від 09.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000169/2 від 09.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000827 від 09.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000170/2 від 09.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000828 від 09.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UA403030/2022/000172/2 від 10.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначенця № UA 403030/2022/000833 від 10.11.2022 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № UА403030/2022/000171/2 від 10.11.2022 року та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних, засобів комерційного призначення № UA 403030/2022/000831 від 10.11.2022 року.
Стягнути з Тернопільської митниці як відокремлений підрозділ Державної митної служби України в користь Товариства з обмеженою відповідальністю «САВАНДІ» понесені судові витрати, а саме: судовий збір в сумі 3128,20 (три тисячі сто двадцять вісім грн двадцять коп.), витрати на професійну правничу допомогу в сумі 20000,00 (двадцять тисяч) грн. та витрати, пов`язані з перекладом документів, на суму 3600,00 (три тисячі шістсот грн).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 19 липня 2023 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Саванді" (місцезнаходження/місце проживання: проспект Степана Бандери, 33,м. Тернопіль,46020 код ЄДРПОУ/РНОКПП 38739959);
відповідач:
- Тернопільська митниця (місцезнаходження/місце проживання: вул. Текстильна, 38,м. Тернопіль,46004 код ЄДРПОУ/РНОКПП 43985576).
Головуючий суддяПодлісна І.М.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 28.07.2023 |
Номер документу | 112438681 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо визначення митної вартості товару |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна