Ухвала
від 11.07.2023 по справі 308/6566/23
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/6566/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 липня 2023 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі головуючого судді Фазикош О.В., за участю секретаря Гриб А.В., розглянувши клопотання п редставників ТОВ «ФК «Форінт» про забезпечення проведення судового засідання в режимі відео конференції у цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 на дії Приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Романа Михайловича, про визнання дій приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Р.М. протиправними та скасування результатів оцінки нерухомого майна, яка була проведена, в межах виконавчого провадження № НОМЕР_3, де заінтересована особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ріалті-О» та заінтересована особа стягувач ТзОВ «Фінансова компанія «Форінт»,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із скаргою на дії Приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Романа Михайловича, про визнання дій приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Р.М. протиправними та скасування результатів оцінки нерухомого майна, яка була проведена, в межах виконавчого провадження № НОМЕР_3, де заінтересована особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ріалті-О» та заінтересована особа стягувач ТзОВ «Фінансова компанія «Форінт».

Ухвалою судді Ужгородського місьукрайонного суду Закарпатської області від 09.05.2023 прийнято до провадження скаргу ОСОБА_1 на дії Приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Романа Михайловича, про визнання дій приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Р.М. протиправними та скасування результатів оцінки нерухомого майна, яка була проведена, в межах виконавчого провадження № НОМЕР_3, де заінтересована особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ріалті-О» та заінтересована особа стягувач ТзОВ «Фінансова компанія «Форінт». Скаргу призначено до розгляду.

05.07.2023 від представника ТОВ «ФК «Форінт», адвоката Тістик Р.Б., надійшла заява про участь в судових засіданнях по справі № 308/6566/23 в режимі відео конференції за допомогою програмного забезпечення «Easy Соn», з представниками ТОВ «ФК «Форінт». 11.07.2023 від представника ТОВ «ФК «Форінт», адвоката Петришина П.М., надійшла заява про участь в судових засіданнях по справі № 308/6566/23 в режимі відео конференції за допомогою програмного забезпечення «Easy Соn», з представниками ТОВ «ФК «Форінт».

Заяви мотивовані тим, що у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України 24 лютого 2022 року був постановлений Указ Президента України від 24 лютого 2022 року за № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» та у зв`язку із віддаленістю суду, а також складністю справи, з метою запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19, мінімізації витрат на пальне в умовах кризових явищ в Україні, представники ТОВ «ФК «Форінт» не зможуть брати участь у судових засіданнях безпосередньо у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, однак ТОВ «ФК «Форінт» зацікавлене в тому, щоб слухання справи проводилось своєчасно, у зв`язку з чим просить суд забезпечити можливість присутності представника ТОВ «ФК «Форінт» адвоката Петришина П.М. та/або представника ТОВ «ФК «Форінт» адвоката Тістика Р.Б. у судових засіданнях шляхом забезпечення проведення відеоконференції.

У заяві представник посилається на ст.ст. 3, 27 Конституції України, ч.5 ст. 4 та ст. 212 ЦПК України.

Окрім того, ТОВ «ФК «Форінт» звертає увагу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області на правовий висновок Верховного Суду, викладений у постанові від 23.03.2023 у справі № 905/2371/21 відповідно до якого процесуальне законодавство не містить приписів, які б унеможливлювали звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.

На підставі вищевикладеного, у зв`язку з частими повітряними тривогами пов`язаними з ракетними обстрілами росією території України, а також у зв`язку із віддаленістю суду, складністю справи, з метою запобігання поширенню коронавірусу COVІD-19, мінімізації витрат на пальне в умовах кризових явищ в Україні, представник просить суд: забезпечити проведення усіх судових засідань по справі № 308/6566/23 в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «Easy Соn» з представниками ТОВ «ФК «Форінт» адвокатом Петришиним Петром Михайловичем (телефон: НОМЕР_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та/або адвокатом Тістиком Ростиславом Богдановичем (телефон: НОМЕР_2 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Суд дослідивши матеріали справи, подане представником ТОВ «ФК «Форінт» клопотання, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 212 ЦПК України:

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

П.1 Постанови КМУ від 27 червня 2023 р. N 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», відмінено з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 р. на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Відповідно до п.15.16) Розділ XIII Перехідних положень ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Згідно п.п. 45,46,49 Розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи , затвердженого Рішенням ВРП від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі…

За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Частиною першою статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 (далі - Конвенція), яка набрала чинності для України з 11.09.1997 визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку належним і безстороннім судом, встановленим законом.

Право на доступ до суду є одним із аспектів права на суд згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції та повинно бути «практичним та ефективним», а не «теоретичним чи ілюзорним» (рішення ЄСПЛ від 04.12.1995 у справі «Беллє проти Франції»). Це міркування набуває особливої актуальності у контексті гарантій, передбачених статтею 6 Конвенції, з огляду на почесне місце, яке в демократичному суспільстві посідає право на справедливий суд.

Право на доступ до суду реалізується на підставах і в порядку, встановлених законом.

У пункті 26 рішення ЄСПЛ у справі «Надточій проти України» та пункті 23 рішення ЄСПЛ «Гурепка проти України № 2» наголошено, що принцип рівності сторін - один зі складників ширшої концепції справедливого судового розгляду, за змістом якого кожна сторона повинна мати розумну можливість обстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її у суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.

Право бути почутим є одним з ключових принципів процесуальної справедливості, який передбачений статтею 129 Конституції України і статтею 6 Конвенції. Учасник справи повинен мати можливість захистити свою позицію в суді. Така можливість сприяє дотриманню принципу змагальності через право особи бути почутою та прийняттю обґрунтованого і справедливого рішення.

Процесуальне законодавство не містить приписів, які унеможливлювали б звернення до суду з єдиним (одним) клопотанням (заявою) щодо участі у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції (що й було зроблено ПрАТ «АПК-Інвест») або передбачали звернення виключно з окремим клопотанням (заявою) щодо кожного судового засідання.

Згідно з гарантіями, які надає стаття 6 Конвенції, сторона провадження повинна мати можливість ефективно брати участь у судовому засіданні суду, який розглядає її справу.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини при застосуванні процедурних правил варто уникати як надмірного формалізму, який буде впливати на справедливість процедури, так і зайвої гнучкості, яка призведе до нівелювання процедурних вимог, встановлених законом, та порушення принципу правової визначеності (рішення ЄСПЛ у справах «Волчлі проти Франції», ТОВ «Фріда» проти України»).

Конституційне право на участь у судовому розгляді не може бути формальним.

Суд враховує, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 (затвердженого ЗУ від 24 лютого 2022 року № 2102-IX) у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який продовжено неодноразово, та діє на даний час.

Відповідно до п.15.16) Розділ XIII Перехідних положень ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Враховуючи вище наведене, те що судом не визначалися дати декількох судових засідань, а лише була визначена одна дата - 11.07.2023 року, на призначену дату та час судового засідання є технічна можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, з метою забезпечення оперативності судового розгляду, враховуючи, що представники заінтересованої особи (стягувача) не мають можливості прибути в судове засідання, яке призначене на 11.07.2023 року о 16.00 год, що має відбутися в Ужгородському міськрайонному суді Закарпатської області (в м. Ужгород), враховуючи вище зазначене, з метою забезбечення прав сторін по справі, суд вважає за необхідне заяви осіб, які беруть участь у справі задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.212,258,259,260 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Проведення судового засідання з розгляду цивільної справи за скаргою ОСОБА_1 на дії Приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Романа Михайловича, про визнання дій приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Роман Р.М. протиправними та скасування результатів оцінки нерухомого майна, яка була проведена, в межах виконавчого провадження № НОМЕР_3, де заінтересована особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ріалті-О» та заінтересована особа стягувач ТзОВ «Фінансова компанія «Форінт», що призначено на 11.07.2023 року о 16 год. 00 хв., здійснювати дистанційно в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «Easy Соn» з представниками ТОВ «ФК «Форінт» адвокатом Петришиним Петром Михайловичем (телефоні НОМЕР_1, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та/або адвокатом Тістиком Ростиславом Богдановичем (телефон: НОМЕР_2 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Попередити, що відповідно до ч.5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція буде проводитись згідно Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням ВРП від 17.08.2021 № 1845/0/15-21.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду О.В.Фазикош

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення11.07.2023
Оприлюднено31.07.2023
Номер документу112461108
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —308/6566/23

Ухвала від 20.07.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 20.07.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 17.07.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 02.06.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 09.05.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 25.04.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні