Справа № 643/7191/23
Провадження № 2-зз/643/18/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2023 року м.Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Кононенко Т.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 , про скасування ухвали, якою встановлений захід забезпечення позову, та скасування забезпечення позову у вигляді арешту квартири,
встановив:
В провадженні Московського районного суду міста Харкова перебувала цивільна справа № 2-106/2002 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки, яка була знищена за спливом строків зберігання у 2008 році, відповідно до переліку судових справ і документів, що утворюються в діяльності із зазначенням строку зберігання (наказ ДСА України № 27/5 від 07.07.2000 року), відповідно до довідки Московського районного суду м. Харкова.
Згідно ч.2 ст. 158 ЦПК України заява про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження її до суду.
З огляду на вищезазначене, в зв`язку зі знищенням матеріалів справи та стислі строки розгляду данної заяви, у суду відсутні можливості дослідження матеріалів цивільної справи та вирішення по суті заявленої заяви.
Порядок відновлення втраченого провадження врегульовано Розділом X ЦПК України.
Згідно ст. 488 ЦПК України, відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.
Отже, виходячи з того, що для вирішення питань зазначених в заяві ОСОБА_1 про скасування ухвали, якою встановлений захід забезпечення позову, та скасування забезпечення позову у вигляді арешту квартири, необхідно дослідження матеріалів цивільної справи, зазначена заява може бути розглянута судом лише після вирішення питання про відновлення втраченого провадження у вищезазначеній цивільній справі.
З огляду на вищезазначене, заява ОСОБА_1 підлягає поверненню заявнику.
Одночасно, суд роз`яснює заявнику його право повторно звернутися до суду з заявою про скасування ухвали, якою встановлений захід забезпечення позову, та скасування забезпечення позову у вигляді арешту квартири після вирішення питання про відновлення втраченого провадження відповідно до розділу X ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ч. 4 ст. 183 ЦПК України, заява ОСОБА_1 підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючисьч. 4 ст. 183 ЦПК України, -
постановив:
Заяву - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Т.О.Кононенко
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2023 |
Оприлюднено | 31.07.2023 |
Номер документу | 112477840 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Кононенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні