Справа № 487/4001/23
Провадження № 1-кс/487/2511/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.07.2023 року місто Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023152190000673 від 27.06.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.425, ч.2 ст. 197-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
27.07.2023 слідчий першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023152190000673 від 27.06.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.425, ч.2 ст. 197-1 КК України, звернувся з клопотанням, в якому просив надати слідчим першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення (здійснити виїмку) оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , а саме: звіти про виробництво та реалізацію промислової продукції за формою №1П-НПП (річна), звіти про посівні площі сільськогосподарських культур за формою №4-сг (річна), звіти про збирання врожаю сільськогосподарських культур за формою №37-сг (місячна), звіти про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами за формою №24 (річна), звіти про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств за формою №50-сг (річна), звіти про наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах за формою №10-мех (один раз на два роки), звіти про реалізацію продукції сільського господарства за формою №21-заг (місячна), звіти про реалізацію продукції сільського господарства за формою №21-заг (річна), звіти про роботу автотранспорту за формою № 2-тр (річна), звіти про здійснення наукових досліджень і розробок за формою №3-наука (річна), звіти про використання та запаси палива за формою №4-мтп (річна), звіти про постачання та використання енергії за формою №11-мтп (річна), структурне обстеження підприємства за формою №1-підприємництво (річна), звіти з праці за формою №1-ПВ (місячна), звіти з праці за формою №1-ПВ (квартальна), звіти про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою №1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки), звіти про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції за формою №2-ОЗ ІНВ (річна), фінансової та статистичної звітності фізичної особи - підприємця ОСОБА_15 , код НОМЕР_1 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_16 , код НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код НОМЕР_4 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_17 , код НОМЕР_5 , ФГ « ОСОБА_18 », код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , СФГ « ОСОБА_19 », код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_8 та ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , за період 2016-2023 роки.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність в здійсненні тимчасового доступу до фінансової та статистичної звітності фізичної особи - підприємця ОСОБА_15 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_16 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », фізичної особи - підприємця ОСОБА_17 , ФГ « ОСОБА_18 », СФГ « ОСОБА_19 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не прибув, до початку судового засідання подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться речі та документи у зв`язку з тим, що стороною кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом ст. 160 КПК України, сторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисядо слідчогосудді підчас досудовогорозслідування чисуду підчас судовогопровадження ізклопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,за виняткомзазначених устатті 161цього Кодексу.Слідчий маєправо звернутисяіз зазначенимклопотанням запогодженням зпрокурором. Уклопотанні зазначаються: короткийвиклад обставинкримінального правопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; правовакваліфікація кримінальногоправопорушення іззазначенням статті(частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; речіі документи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; підставивважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; значенняречей ідокументів длявстановлення обставину кримінальномупровадженні; можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до частин 5 та 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; нестановлять собоюабо невключають речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступудо речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Із матеріалівклопотання встановлено,що першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023152190000673 від 27.06.2023 за фактом недбалого ставлення до військової служби військовими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 та самовільного зайняття земельними ділянками.
Досудовим розслідуванням встановлено, що військові службові особи ІНФОРМАЦІЯ_7 вчинили недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, що виразилось у наданні фізичній особі - підприємцю ОСОБА_15 , фізичній особі - підприємцю ОСОБА_16 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », фізичній особй - підприємцю ОСОБА_17 , ФГ « ОСОБА_18 », СФГ « ОСОБА_19 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » для обробітку земельних ділянок державної форми власності, які відносяться до категорії земель промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оброни та іншого призначення (J. 15.01- Для розміщення та постійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_8 ) та є зоною особливого режиму використання земель, тому здійснення сільськогосподарської діяльності не передбачено.
Вказані правовідносини між ІНФОРМАЦІЯ_6 та фермерськими господарствами відбувалися в рамках договорів про спільний обробіток землі т а додаткових угод до них.
Відповідно до ст. 19 Земельного кодексу України, землі України за цільовим призначенням поділяються на категорії, серед яких визначено окремо землі сільськогосподарського призначення та землі лісогосподарського призначення. Земельна ділянка, яка за основним цільовим призначенням належить до відповідної категорії земель, відноситься в порядку, визначеному цим Кодексом, до певного виду цільового призначення, що характеризує конкретний напрям її використання та її правовий режим.
Відповідно до ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України, землекористувачі зобов`язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки.
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність в здійсненні тимчасового доступу до фінансової та статистичної звітності фізичної особи - підприємця ОСОБА_15 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_16 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », фізичної особи - підприємця ОСОБА_17 , ФГ « ОСОБА_18 », СФГ « ОСОБА_19 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 .
Сукупність зібраних у кримінальному провадженні доказів, а також положення законодавства України свідчать про те, що в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 повинні знаходитися наступні документи: фінансова та статистична звітність вищезазнавених суб`єктів господарювання, у тому числі звіти про виробництво та реалізацію промислової продукції за формою №1П-НПП (річна), звіти про посівні площі сільськогосподарських культур за формою №4-сг (річна), звіти про збирання врожаю сільськогосподарських культур за формою №37-сг (місячна), звіти про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами за формою №24 (річна), звіти про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств за формою №50-сг (річна), звіти про наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах за формою №10-мех (один раз на два роки), звіти про реалізацію продукції сільського господарства за формою №21-заг (місячна), звіти про реалізацію продукції сільського господарства за формою №21-заг (річна), звіти про роботу автотранспорту за формою № 2-тр (річна), звіти про здійснення наукових досліджень і розробок за формою №3-наука (річна), звіти про використання та запаси палива за формою №4-мтп (річна), звіти про постачання та використання енергії за формою №11-мтп (річна), структурне обстеження підприємства за формою №1-підприємництво (річна), звіти з праці за формою №1-ПВ (місячна), звіти з праці за формою №1-ПВ (квартальна), звіти про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою №1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки), звіти про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції за формою №2-ОЗ ІНВ (річна).
Вказані документи мають суттєве значення для кримінального провадження, оскільки лише за допомогою них досудове слідство може встановити наявність або відсутність складу злочину, встановити коло осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, встановити розмір збитків завданих державним інтересам, встановити інші обставини, які мають значення для розслідування кримінального провадження.
Довести іншим чином обставини, які передбачаються довести за допомогою зазначених документів неможливо, оскільки вони є похідними від договірних відносин про спільний обробіток землі.
Оригінали вказаних документів необхідні досудовому розслідуванню для призначення та проведення у подальшому судових експертиз, у тому числі почеркознавчих, економічних.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, викладених у клопотанні відповідає вимогам ст. 160 КПК України, слідчим доведено наявність підстав, передбачених частинами 5-7 ст. 163 КПК України, отримати необхідні документи іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання. При цьому судом враховується, що з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування.
Керуючись ст. ст. 82, 93, 131, 159-166, 370, 372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення (здійснити виїмку) оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , а саме: звіти про виробництво та реалізацію промислової продукції за формою №1П-НПП (річна), звіти про посівні площі сільськогосподарських культур за формою №4-сг (річна), звіти про збирання врожаю сільськогосподарських культур за формою №37-сг (місячна), звіти про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами за формою №24 (річна), звіти про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств за формою №50-сг (річна), звіти про наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах за формою №10-мех (один раз на два роки), звіти про реалізацію продукції сільського господарства за формою №21-заг (місячна), звіти про реалізацію продукції сільського господарства за формою №21-заг (річна), звіти про роботу автотранспорту за формою № 2-тр (річна), звіти про здійснення наукових досліджень і розробок за формою №3-наука (річна), звіти про використання та запаси палива за формою №4-мтп (річна), звіти про постачання та використання енергії за формою №11-мтп (річна), структурне обстеження підприємства за формою №1-підприємництво (річна), звіти з праці за формою №1-ПВ (місячна), звіти з праці за формою №1-ПВ (квартальна), звіти про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою №1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки), звіти про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції за формою №2-ОЗ ІНВ (річна), фінансової та статистичної звітності фізичної особи - підприємця ОСОБА_15 , код НОМЕР_1 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_16 , код НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код НОМЕР_4 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_17 , код НОМЕР_5 , ФГ « ОСОБА_18 », код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , СФГ « ОСОБА_19 », код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_8 та ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , за період 2016-2023 роки.
Зобов`язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 надати вищезазначені речі та документи.
Ухвала дійсна до 28.09.2023року (включно).
Роз`яснити положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112481298 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Темнікова А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні