КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
справа №761/29693/19 Головуючий у І інстанції - Рибак М.А.
апеляційне провадження №88-ц/824/2/2023 Доповідач у ІІ інстанції - Гуль В.В.
ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2023 року Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Головуючого Гуля В.В.,
суддів Матвієнко Ю.О., Мельника Я.С.
за участю секретаря судового засідання Линок В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_1 та Торгово-промислової палати України на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 22 липня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Торгово-промислової палати України, третя особа ОСОБА_2 про поновлення порушених трудових прав, -
В С Т А Н О В И В:
У липні 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Торгово-промислової палати України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, ОСОБА_2 про поновлення порушених трудових прав.
Рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 22 липня 2020 року позов задоволено частково.
Зобов`язано відповідача належним чином оформити припинення повноважень позивачки на виборній посаді віце-президента Торгово-промислової палати України та видати наказ із зазначенням дати звільнення - 27 травня 2015 року.
Стягнуто з відповідача на користь позивача середній заробіток за час затримки розрахунку у розмірі 15 562,36 грн.
Стягнуто з Торгово-промислової палати України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1536,80 грн.
У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного суду від 17 листопада 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково.
Рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 22 липня 2020 року скасовано та ухвалено нове судове рішення, яким позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Зобов`язано Торгово-промислову палату України видати наказ про припинення повноважень ОСОБА_1 на виборній посаді віце-президента Торгово-промислової палати України з 27 травня 2015 року та виконати вимоги статті 118 КЗпП України.
Стягнуто з Торгово-промислової палати України на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 819 653,78 грн та судовий збір в сумі 8 964,94 грн.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного суду від 05 квітня 2021 року заяву ТПП України про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного суду від 17 листопада 2020 року задоволено частково.
Постанову Київського апеляційного суду від 17 листопада 2020 року скасовано.
Прийнято у справі нову постанову, якою апеляційні скарги ОСОБА_1 та Торгово-промислової палати України задоволено частково.
Рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 22 липня 2020 року скасовано та ухвалено нове судове рішення, яким позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Зобов`язано Торгово-промислову палату України видати ОСОБА_1 належним чином оформлену трудову книжку.
Стягнуто з Торгово-промислової палати України на користь ОСОБА_1 оплату за час тимчасової непрацездатності у розмірі 16 977,12 грн; компенсацію за невикористану відпустку у розмірі 3 775,34 грн; середній заробіток за час затримки видачі трудової книжки у розмірі 67 201,10 грн.
Стягнуто з Торгово-промислової палати України на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 2 197,50 грн.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Постановою Верховного Суду від 03 листопада 2021 року касаційні скарги Торгово-промислової палати України та ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Маселко Р.А., задоволено частково.
Постанову Київського апеляційного суду від 05 квітня 2021 року в частині вирішення вимог ОСОБА_1 про видачу трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки, а також ухвалення рішення про оплату за час тимчасової непрацездатності та компенсацію за невикористану відпустку скасовано.
Справу в частині вирішення вимог ОСОБА_1 про видачу трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Постановою Київського апеляційного суду від 11 травня 2023 року апеляційні скарги ОСОБА_1 та Торгово-промислової палати України задоволено частково.
Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 22 липня 2020 року в частині вимог ОСОБА_1 про видачу трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки скасовано, ухвалено в цій частині нове судове рішення.
Позовні вимоги задоволено частково.
Зобов`язано Торгово-промислову палату України внести запис до трудової книжки ОСОБА_1 про дату звільнення її з посади віце-президента Торгово-промислової палати України, зазначену в наказі Торгово-промислової палати України від 19 травня 2015 року №50 л, викладеному в редакції наказу від 29 березня 2016 року №33-л, з 19 травня 2015 року, змінивши на 03 жовтня 2015 року.
Зобов`язано Торгово-промислову палату України видати ОСОБА_1 трудову книжку.
В іншій частині вимог відмовлено.
У відповідності до положень статті 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; судом не вирішено питання про судові витрати; суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених статтею 430 цього Кодексу.
Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та встановивши, що під час прийняття постанови Київського апеляційного суду від 11 травня 2023 року не вирішено питання про стягнення судових витрат, колегія суддів доходить висновку про необхідність ухвалити додаткове судове рішення.
Відповідно до статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно статті 382 ЦПК України, постанова суду апеляційної інстанції, зокрема, складається з резолютивної частини із зазначенням розподілу судових витрат, понесених у зв`язку з переглядом справи в апеляційній інстанції.
Відповідно до частини першої статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
За змістом частини тринадцятої статті 141 ЦПК України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не передаючи справу на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове судове рішення, цей суд відповідно змінює розподіл судових витрат.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що розподіл судових витрат здійснюється судом або в рішенні по суті спору або в додатковому судовому рішенні.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено у позовній заяві дві немайнові вимоги: зобов`язати відповідача належно оформити припинення її повноважень на виборній посаді віце-президента ТПП України, визначити датою припинення цих повноважень 27 травня 2015 року, видати відповідний наказ та згідно зі статтею 118 КЗпП України запропонувати посаду, яку вона обіймала до обрання на виборну посаду або іншу рівноцінну посаду; зобов`язати відповідача внести відповідний запис до трудової книжки відповідно до постанови Верховного Суду від 30 січня 2019 року та видати трудову книжку; а також майнові: стягнути з відповідача на її користь середній заробіток за час прострочення видачі їй трудової книжки у період з 19 травня 2015 року до 17 липня 2019 року в розмірі 1 075 217,60 грн, стягнути з ТПП України на її користь середній заробіток за час прострочення проведення з нею повного розрахунку у зв`язку із звільненням за період з 27 травня 2015 року до 11 червня 2019 року в розмірі 1 044 092,88 грн.
За подання позовної заяви ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 9 605 грн (т. 1, а.с. 51).
За подання апеляційної скарги ОСОБА_1 підлягав сплаті судовий збір у розмірі 7 830 грн, а за подання апеляційної скарги Торгово-промисловою палатою України - 1 152,60 грн.
За подання заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами позивач сплатила 16 712,71 грн (т. 2, а.с. 164).
За звернення до суду з касаційною скаргою відповідач сплатив судовий збір у розмірі 22 283,60 грн, а ОСОБА_1 - 19 210 грн (т. 4, а.с. 18, 73).
Як зазначено вище, постановою Верховного Суду від 03 листопада 2021 року касаційні скарги Торгово-промислової палати України та ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Маселко Р.А., задоволено частково.
Постанову Київського апеляційного суду від 05 квітня 2021 року в частині вирішення вимог ОСОБА_1 про видачу трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки, а також ухвалення рішення про оплату за час тимчасової непрацездатності та компенсацію за невикористану відпустку скасовано.
Справу в частині вирішення вимог ОСОБА_1 про видачу трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Зазначено, що оскільки за результатами касаційного перегляду оскаржуване судове рішення в частині вимог про видачу трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки підлягає скасуванню з направленням справи для продовження розгляду, то розподіл судових витрат Верховний Суд не здійснює.
Також за результатами касаційного перегляду оскаржуване судове рішення підлягає скасуванню в частині оплати за час тимчасової непрацездатності та компенсації за невикористану відпустку, проте, оскільки зазначені вимоги не були предметом розгляду у суді першої інстанції, а суд апеляційної інстанції, задовольнивши ці вимоги, вийшов за межі позовних вимог, то розподіл судових витрат Верховний Суд не здійснює.
Постановою Київського апеляційного суду від 11 травня 2023 року апеляційні скарги ОСОБА_1 та Торгово-промислової палати України задоволено частково.
Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 22 липня 2020 року в частині вимог ОСОБА_1 про видачу трудової книжки та стягнення середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки скасовано, ухвалено в цій частині нове судове рішення.
Позовні вимоги задоволено частково.
Зобов`язано Торгово-промислову палату України внести запис до трудової книжки ОСОБА_1 про дату звільнення її з посади віце-президента Торгово-промислової палати України, зазначену в наказі Торгово-промислової палати України від 19 травня 2015 року №50 л, викладеному в редакції наказу від 29 березня 2016 року №33-л, з 19 травня 2015 року, змінивши на 03 жовтня 2015 року.
Зобов`язано Торгово-промислову палату України видати ОСОБА_1 трудову книжку.
В іншій частині вимог відмовлено.
Відповідно до частини другої статті 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Таким спеціальним законом є Закон України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір».
Згідно зі статтею 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення тощо.
У статті 4 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
За змістом підпункту 7 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання касаційної скарги на рішення суду необхідно сплатити 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
У результаті розгляду справи та неодноразового її перегляду в апеляційному та касаційному порядках, за нововиявленими обставинами, задоволено дві немайнові позовні вимоги, у решті позову відмовлено.
Таким чином, зважаючи на викладене, з Торгово-промислової палати України на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 1 536,80 грн (768,40 грн + 768,40 грн), за подання апеляційної скарги - 2 305,20 грн та за подання касаційної скарги - 3 073,60 грн, а всього 6 915,60 грн.
З ОСОБА_1 на користь Торгово-промислової палати України підлягає стягненню судовий збір за подання апеляційної скарги - 1 152,60 грн та за подання касаційної скарги - 3 073,60 грн, що загалом складає 4 226,20 грн.
Враховуючи те, що за результатами перегляду рішення суду першої інстанції апеляційним судом не було вирішено питання про судові витрати шляхом зазначення у резолютивній частині постанови Київського апеляційного суду від 11 травня 2023 року про розподіл судових витрат, у суду наявні правові підстави для ухвалення додаткового судового рішення та стягнення судових витрат у вигляді сплаченого судового збору з відповідача на користь позивача - 6 915,60 грн, а з позивача на користь відповідача у розмірі 4 226,20 грн.
Керуючись статтею 270 ЦПК України, Київський апеляційний суд у складі колегії суддів, -
П О С Т А Н О В И В :
Ухвалити додаткову постанову у справі за апеляційними скаргами ОСОБА_1 та Торгово-промислової палати України на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 22 липня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Торгово-промислової палати України, третя особа ОСОБА_2 про поновлення порушених трудових прав.
Стягнути з Торгово-промислової палати України на користь ОСОБА_1 судовий збір за подання позовної заяви, апеляційної та касаційної скарг всього у розмірі 6 915,60 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Торгово-промислової палати України судовий збір за подання апеляційної та касаційної скарг всього у розмірі 4 226,20 грн.
Додаткова постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий В.В. Гуль
Судді Ю.О. Матвієнко
Я.С. Мельник
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2023 |
Оприлюднено | 02.08.2023 |
Номер документу | 112558809 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Гуль В'ячеслав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні