Справа № 513/819/23
Провадження № 2/513/260/23
Саратський районний суд Одеської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2023 року Саратський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Миргород В.С.,
при секретарі Гінкул Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт.Сарата Одеської області цивільну справу №513/819/23, за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Саратського відділу державної служби реєстрації актів цивільного стану у Білгород-Дністровському районі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про встановлення батьківства та внесення змін до актових записів про народження дітей; треті особи без самостійних вимог: Служба у справах дітей Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області та орган опіки та піклування Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, -
В С Т А Н О В И В:
19 червня 2023 року представник позивача, адвокат Реу Р.В., діючий в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що з 2009 року по 03.03.2023 року ОСОБА_1 проживав з ОСОБА_2 , громадянкою Республіки Молдова, у не зареєстрованому шлюбі. З часу проживання позивача з ОСОБА_2 у не зареєстрованому шлюбі, вони проживали в одному житловому приміщенні в АДРЕСА_1 , після чого у 2017 році переїхали проживати за адресою: АДРЕСА_2 , де ведуть спільне господарство, мають спільний бюджет, піклуються один про одного, купують речі побутового вжитку для спільного користування та пов`язані спільним побутом. За час проживання однією сім`єю, без реєстрації шлюбу, у них народилися: ІНФОРМАЦІЯ_1 , син ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 виданого Надеждинською сільською радою Саратського району Одеської області 03.11.2010 року, актовий запис №23 від 23.11.2010 року, ІНФОРМАЦІЯ_14 року - донька ОСОБА_4 , про що зроблений актовий запис відділом ДРАЦС Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області за №1 від 13.09.2012 року, ІНФОРМАЦІЯ_15 року - донька ОСОБА_5 , актовий запис відділу ДРАЦС Саратського районного управління юстиції в Одеській області № 99 від 21.03.2013 року. У зв`язку з тим, що на момент народження дітей відповідачка ОСОБА_2 не мала паспорту та посвідки на місце проживання в Україні, заяви про реєстрацію дітей до відділу ДРАЦС реєстраційної служби Саратського районного управління юстиції в Одеській області та Надеждинської сільської ради Саратського району Одеської області подавав позивач, але частково дані про батька дітей були записані відповідно до медичної довідки про народження дітей, в яких мати була зазначена ОСОБА_2 ., з цих підстав прізвище батька дітей було вказано « ОСОБА_7 ( ОСОБА_7 ), а по батькові дітей було записано як « ІНФОРМАЦІЯ_16)». Окрім того в актових записах цивільного стану № 25, № 1, № 99 про народження дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 не вказано також всі відомості про матір ОСОБА_2 , а саме, дата, місяць та рік народження та її громадянство. Позивач з метою внесення змін до актових записів, а саме, те що він є батьком неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 звернувся до Саратського відділу ДРАЦС Білгород-Дністровському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління юстиції(м. Одеса), але йому було відмовлено і рекомендовано звернутись до суду за місцем проживання.
Ухвалою суду від 20.06.2023 року провадження у справі було відкрито в загальному порядку та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 11.07.2023 року підготовче провадження у справі закрито та справу призначено до судового розгляду по суті.
Позивач та його представник, адвокат Реу Р.В належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду цивільної справи, до суду не з`явились, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності, просили позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 належним чином повідомлена, шляхом надіслання SMS- повідомлення, яке нею отримане, про дату, час та місце розгляду цивільної справи, в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, просила позов задовольнити.
Представник відповідача Саратського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Білгород-Дністровському районі Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), належним чином повідомлений про розгляд справи, шляхом направлення повідомлення на електронну адресу юридичної особи, до судового засідання не з`явився. До суду направлено клопотання про розгляд справи за відсутності представника відповідача. Позов визнають у повному обсязі відповідно до ст.206 ЦПК України.
Представники третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору служба у справах дітей Плахтіївської сільської ради та орган опіки та піклування Плахтіївської сільської ради, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, до суду не з`явився. До суду надали заяву в якій просять провести розгляд справи без участі представника служби у справах дітей Плахтіївської сільської ради та представника органу опіки та піклування Плахтіївської сільської ради.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
У відповідності до ч.3 ст.211, ст.223 ЦПК України, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності сторін, належних чином повідомлених про день, місце та час розгляду справи на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Положення ст.4 ЦПК України, ст. 15 ЦК Україні, а також положення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, гарантують кожній особі право на захист її порушених, оспорюваних чи невизнаних прав, а також охоронюваних законом інтересів судом.
Вимоги ст. ст. 13, 81, ч.5 ст.263 ЦПК України зобов`язують суд з`ясувати обставини, що обґрунтовують заявлені вимоги, на підставі наданих на їх підтвердження доказів, зобов`язують суд з`ясувати обставини, що обґрунтовують заявлені вимоги, на підставі наданих на їх підтвердження доказів.
Під час розгляду цієї цивільної справи судом були створені всі умови для реалізації прав та виконання обов`язків учасниками судового розгляду, у тому числі й в частині надання доказів на підтвердження позовних вимог.
07.07.2023 року від представника позивача адвоката Реу Р.В. до суду надійшла заява про залучення додаткових доказів до матеріалів справи: а саме висновку молекулярно-генетичної експертизи № 202, КУ «Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи» від 29.05.2023 року.
Ухвалою суду від 11.07.2023 року дані докази долучені до матеріалів справи.
Дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши докази, що мають значення для вирішення справи по суті, встановивши фактичні дані та відповідні їм правовідносини, суд приходить до висновку, що вимоги позову підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_9 ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Волінтір, району Штефан-Воде, Республіки Молдова. ОСОБА_2 проживала з позивачем ОСОБА_1 у не зареєстрованому шлюбі та має трьох неповнолітніх дітей:
- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Молодове, Саратського район Одеської області, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданим Надеждинською сільською радою Саратського району Одеської області, 23.11.2010 року, актовий запис № 23.
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 , виданим відділом ДРАЦС Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області, від 13 вересня 2012 року, актовий запис № 1.
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4 , виданим відділом ДРАЦС Саратського районного управління юстиції в Одеській області, від 21 березня 2013 року, актовий запис № 99.
Відомості про батька дітей записано за заявою матері, що підтверджується Витягами з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження №00040093825 від 14.06.2023 року, щодо доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.25-26), та актовими записами про народження дітей: №99 від 21.03.2013 року, щодо доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , № 25 від 23.11.2010 року щодо сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст. 135 СК України (а.с.23, 24).
Згідно паспорту громадянина України, № НОМЕР_5 , виданого 04.01.2018 року орган що видав 5144 на установчі дані ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженця с.Глибоке, Татарбунарського району Одеської області та згідно витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання № 5144-1271152-2018, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до посвідки на тимчасове проживання в Україні ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка Республіки Молддова є особою без громадянства.
Відповідно до довідки №379 від 28.07.2020 року та довідки №01-49/165 від 13.03.2023 року виданих Плахтіївською сільською радою Білгород-Дністровського району Одеської області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 . До складу його сім`ї, які сумісно з ним проживають та ведуть спільне господарство входять:
- син ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_7 ;
- дружина, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ;
- донька ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;
- донька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; (а.с.27-28).
Згідно індивідуальної карти №12, №10 вагітної та породіллі ОСОБА_2 від 31.07.2009 року та від 04.10.2012, прізвище і місце роботи чоловіка зазначено - ОСОБА_1 , 1989 року народження, будівельник, який здавав кров для ОСОБА_2 та зазначені його аналізи, як чоловіка ОСОБА_2 , а також з Паспорту вагітної вбачається, що ОСОБА_1 обстежувався як член сім`ї на туберкульоз перед здачею крові (а.с.31, 36, 39, 47, 48, 50, 53).
Згідно акту обстеження матеріальних та житлово-побутових умов проживання від 03.12.2012 року №4034 та довідки №4033 від 03.12.2012 року, виданих Надеждінською сільською радою Саратського району Одеської області членами сім`ї ОСОБА_2 зазначено - співмешканця ОСОБА_1 , сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.52, 53)
Відповідно висновків Саратського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Білгород-Дністровському районі Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 16.03.2023 року, за заявою ОСОБА_1 про визнання батьківства відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_7 заявнику відмовлено, оскільки за відсутності заяви позивача поданої у порядку ст.126 Сімейного кодексу України, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Відповідно до ч.1 ст. 32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Статтею 51 Конституції України, частинами другою, третьою статті 5 СК України передбачено, що сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Держава має заохочувати та підтримувати материнство і батьківство та забезпечувати пріоритет сімейного виховання дитини. Отже, при регулюванні сімейних відносин держава має максимально враховувати інтереси дитини.
Частиною 1 ст. 3 Конвенції про права дитини визначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.
Преамбула та ст.ст. 7, 9, 18 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року передбачає, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння, дитина, наскільки це можливо, повинна знати своїх батьків, держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню. З метою гарантування і сприяння здійсненню прав, викладених у Конвенції, держави-учасниці надають батькам належну допомогу у виконанні обов`язків по вихованню дітей.
Статтями 3,4 Декларації про соціальні і правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей, прийнятою резолюцією Генеральної Асамблеї від 3 грудня 1986 року передбачено, що турбота про дитину лежить насамперед на її власних батьках.
Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, врегульовано статтями 125, 126 та 128 СК України.
Так, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини або за рішенням суду ( ч. 2 ст. 125 СК України).
Відповідно до роз`яснень, викладених в пунктах 4-9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», справи про визнання батьківства суд розглядає у позовному провадженні. Спір про походження дитини від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою і не подали в державні органи реєстрації актів цивільного стану спільної заяви про реєстрацію їх як батьків, суд може вирішувати за заявою про визнання батьківства, поданою одним із батьків. Заяви про встановлення факту як батьківства, так і материнства суд приймає до розгляду, якщо запис про батька (матір) дитини в Книзі реєстрації народжень учинено згідно зі статтею 135 СК України. Відповідно до статей 213, 215 ЦПК України рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено). Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з урахуванням положень статті 212 ЦПК України, згідно з якою жоден доказ не має для суду наперед установленого значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення. У разі коли ухилення сторони у справі зазначеної категорії від участі в експертизі або від подання необхідних матеріалів, документів тощо унеможливлює її проведення, суд відповідно до статті 146 ЦПК України може визнати факт, для з`ясування якого її було призначено, або відмовити в його визнанні (залежно від того, хто зі сторін ухиляється, а також яке значення має для них ця експертиза). Якщо відповідач у такій справі ухиляється від участі у проведенні судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи, суд вправі постановити ухвалу про його примусовий привід.
Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина четверта статті 263 ЦПК України).
У постанові Верховного Суду від 16 травня 2018 року у справі № 591/6441/14-ц (провадження № 61-6030св18) зазначено, що «СК України не визначає будь-яких особливостей предмету доказування у даній категорії справ. Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставі частини другої статті 128 СК України можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи. Для встановлення батьківства правове значення мають фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства. Підставою для категоричного висновку для визнання батьківства в судовому порядку може бути висновок судово-генетичної або судово-імунологічної експертизи».
У постанові Верховного Суду від 25 серпня 2020 року у справі № 478/690/18 (провадження № 61-18333св19) зазначено, що «висновок судово-медичної (молекулярно-генетичної) експертизи є підставою для категоричного висновку для визнання батьківства, оскільки ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини і його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства».
Європейський суд з прав людини зауважив, що «в ході національного розгляду суд призначив ДНК-тест з метою вирішення цього спору про батьківство. Тест продемонстрував, що відповідач був батьком дитини з ймовірністю 99,99 відсотків. Суд враховує, що на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства» (KALACHEVA v. RUSSIA, № 3451/05, § 34, ЄСПЛ, від 07 травня 2009 року).
Керуючись загальним правилом, встановлення батьківства на підставі частини другої статті 128 СК України можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи.
Згідно з частиною шостою статті 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Згідно висновку судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи проведеної КУ «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи" від 29.05.2023 року встановлено, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 може являтися біологічним батьком: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , народжених ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , з ймовірністю 99,9999 %, що свідчить про те, що батьківство практично доведене.
Відповідно до п. п. 20 п. 1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року №52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п.2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 року №96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
Відповідно до п.2.16.4. Розділу II Правил на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
Враховуючи вимоги позивача, виходячи із досліджених судом доказів, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню.
Оскільки, суд дійшов до висновку про наявність підстав про визнання батьківства, підлягають задоволенню вимоги щодо внесення змін до актового запису про народження дитини.
Згідно з ч. 1 ст. 141 ЦПК судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем при зверненні до суду з позовною заявою сплачено судовий збір в розмірі 3220-80 грн. та позивач просить не стягувати їх з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 77, 81, 255, 259,263-265, 268 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Саратського відділу державної служби реєстрації актів цивільного стану у Білгород-Дністровському районі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про встановлення батьківства та внесення змін до актових записів про народження дітей; треті особи без самостійних вимог: Служба у справах дітей Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області та орган опіки та піклування Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , громадянина України, уродженця с.Глубоке Татарбунарського району Одеської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 батьком дитини - ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_10 в с.Молодове Саратського району Одеської області, та проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Внести доповнення до актового запису №25 від 23.11.2010 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_3 , вчиненого Надеждинської сільською радою Саратського району Одеської області в частині громадянства та дати народження матері, ОСОБА_2 . Зазначивши дату народження матері ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство Республіка Молдова.
Внести зміни до актового запису №25 від 23.11.2010 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_3 , вчиненого Надеждинської сільською радою Саратського району Одеської області в частині прізвища батька, дати його народження та громадянства.
Прізвище дитини ОСОБА_3 , в актовому запису №25 від 23.11.2010 року про його народження змінити з « ІНФОРМАЦІЯ_17 » на « ІНФОРМАЦІЯ_17 », дату народження батька зазначити ІНФОРМАЦІЯ_11 , громадянство України. Місце народження та дату народження дитини, не змінювати.
У зв`язку з внесенням змін до актового запису про народження анулювати свідоцтво про народження дитини ОСОБА_3 , серії НОМЕР_6 від 23 листопада 2010 року виданого Надеждинської сільською радою Саратського району Одеської області, актовий запис № 25 від 23.11.2010 року та видати нове свідоцтво про народження, відповідно до рішення суду.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , громадянина України, уродженця с.Глубоке Татарбунарського району Одеської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 батьком дитини - ОСОБА_4 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_12 в с.Молодове Саратського району Одеської області, та проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Внести доповнення до актового запису №1 від 13.09.2012 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_4 , вчиненого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області в частині громадянства та дати народження матері, ОСОБА_2 . Зазначивши дату народження матері ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство Республіка Молдова.
Внести зміни до актового запису №1 від 13.09.2012 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_12 , ОСОБА_4 , вчиненого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області в частині прізвища батька, дати його народження та громадянства.
Прізвище дитини ОСОБА_4 , в актовому запису №1 від 13.09.2012 року про її народження змінити з « ІНФОРМАЦІЯ_18 » на « ІНФОРМАЦІЯ_18 », дату народження батька зазначити ІНФОРМАЦІЯ_11 , громадянство України. Місце народження та дату народження дитини, не змінювати.
У зв`язку з внесенням змін до актового запису про народження анулювати свідоцтво про народження дитини ОСОБА_4 , серії НОМЕР_7 від 13 вересня 2012 року року виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис № 1 від 13.09.2012 року та видати нове свідоцтво про народження, відповідно до рішення суду.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , громадянина України, уродженця с.Глубоке Татарбунарського району Одеської області, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 батьком дитини - ОСОБА_5 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт.Сарата Саратського району Одеської області, та проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Внести доповнення до актового запису №99 від 21.03.2013 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_5 , вчиненого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Саратського районного управління юстиції Одеської області в частині громадянства та дати народження матері, ОСОБА_2 . Зазначивши дату народження матері ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство Республіка Молдова.
Внести зміни до актового запису №99 від 21.03.2013 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_5 , вчиненого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Саратського районного управління юстиції Одеської області в частині прізвища батька, дати його народження та громадянства.
Прізвище дитини ОСОБА_5 , в актовому запису №99 від 21.03.2013 року про її народження змінити з « ІНФОРМАЦІЯ_19 » на « ІНФОРМАЦІЯ_19 », дату народження батька зазначити ІНФОРМАЦІЯ_11 , громадянство України. Місце народження та дату народження дитини, не змінювати.
У зв`язку з внесенням змін до актового запису про народження анулювати свідоцтво про народження дитини, ОСОБА_5 , серії НОМЕР_8 від 21 березня 2013 року виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Саратського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис № №99 від 21.03.2013 року та видати нове свідоцтво про народження, відповідно до рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до апеляційного суду Одеської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення, однак з врахуванням п. 15.5 розділу ХII "Перехідні положення" ЦПК України, тобто до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний суд Одеської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення. З текстом рішення можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://st.od.court.gov.ua.
Повний текст рішення складено 01.08.2023 року.
Суддя В. С. Миргород
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112565299 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Миргород В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні