Справа №:755/7466/23
Провадження №: 2/755/4265/23
УХВАЛА
"02" серпня 2023 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Виниченко Л.М., перевіривши виконання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України за зустрічною позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «СІРОКО ФІНАНС» до ОСОБА_1 , треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сазонова Олена Миколаївна, Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Кісельова Віталіна Володимирівна про стягнення заборгованості,-
у с т а н о в и в :
В провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа № 755/7466/23 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Сіроко Фінанс», треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сазонова О.М., Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Кісельова В.В. про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню та стягнення грошових коштів.
28 липня 2023 року відповідачем ТОВ «СІРОКО ФІНАНС» до суду подано зустрічну позовну заяву до ОСОБА_1 , треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сазонова О.М., Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Кісельова В.В. про стягнення заборгованості.
Згідно положень ч. ч. 1, 2 ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали зустрічної позовної заяви встановлено, що зустрічний позов не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Як убачається з прохальної частини зустрічного позову, позивач, серед іншого, просить: «Присудити з ОСОБА_1 на користь ТОВ «СІРОКО ФІНАНС» заборгованість за договором позики № 75555162 в сумі 40 656,00 грн.» (пункт 2 прохальної частини позову).
Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках (частина 2 ст. 16 ЦК України).
Таким чином, позивачу за зустрічним позовом необхідно уточнити та конкретизувати прохальну частину позовної заяви, зокрема, в частині пункту 2 позовних вимог шляхом її приведення у відповідність до положень закону.
Крім цього, у зустрічній позовній заяві не зазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, у разі якщо такі проводилися; про докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, у разі їх наявності, та про попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач за зустрічним позовом поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, що передбачено п. п. 7, 8, 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви додано платіжну інструкцію про сплату судового збору у розмірі 2 684 грн.
В свою чергу, позивачем за зустрічним позовом заявлено три позовні вимоги, з яких: одна неконкретизована - про присудження коштів; одна немайнова - про визнання стягнутих з відповідача грошових коштів в рахунок часткового погашення боргу; одна майнова - про стягнення з відповідача заборгованості за договором позики.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2023 становить 2 684 грн.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно здійснити доплату судового збору за вимогу немайнового характеру у розмірі 2 684 грн. та визначитися із позовною вимогою щодо присудження коштів, сплативши відповідно за таку вимогу судовий збір, згідно положень Закону України «Про судовий збір».
Судовий збір необхідно перерахувати на реквізити для перерахування судового збору: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/Дніпров.р-н., код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA478999980313141206000026005, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Вищенаведені недоліки зустрічної позовної заяви унеможливлюють її прийняття до провадження суду.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки зустрічну позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись статями 175, 177, 185, 194 Цивільного процесуального кодексу України,-
п о с т а н о в и в :
Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СІРОКО ФІНАНС» до ОСОБА_1 , треті особи: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сазонова Олена Миколаївна, Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Кісельова Віталіна Володимирівна про стягнення заборгованостізалишити без руху з наданням строку позивачу для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали. У разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися не поданою і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112580281 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Виниченко Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні