Ухвала
від 02.08.2023 по справі 134/1319/23
КРИЖОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Крижопільський районний суд Вінницької області

2/134/261/2023

Справа № 134/1319/23

УХВАЛА

02 серпня 2023 року смт. Крижопіль

Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Лабай О.В., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Чабанюк А.Я.» про усунення перешкод у здійсненні права користування земельними ділянкою шляхом повернення земельної ділянки та скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки

В С Т А Н О В И В:

До Крижопільського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Чабанюк А.Я.» про зобов`язання Фермерського господарство «Чабанюк А.Я.» усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою ОСОБА_1 , шляхом повернення земельної ділянки, яка має кадастровий номер: 0521980800:03;003:0465, площа: 3,1261 га, категорія землі: землі сільськогоподарського призначення, із цільовим призначення для ведення товарного сільськогосподарського призначення, яка розташована на території Голубецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області (на даний час територія Крижопільської територіальної громади) власнику земельної ділянки ОСОБА_1 та скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки від 10.12.2018 року, індексний номер: 44513360.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених статтях 175, 177 ЦПК України.

Позовна заява надійшла до суду в електронній формі, яка містить зазначення про те, що документ було сформовано в системі «Електронний суд».

Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

За правилом ч. 8 ст.14ЦПК України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (надалі ЄСІТС), можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронний підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом. Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Частиною 8статті 43 ЦПК Українипередбачено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

У нормі ч. 1 ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»визначено, що електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ч. ч. 1 - 2ст. 6 зазначеногоЗакону). Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі, з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України «Про електронний цифровий підпис».

Згідно зіст. 1 Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відповідно до ч. 5, 6 ст. 43 ЦПК Українидокументи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Станом на день звернення система «Електронний суд» в повній мірі не функціонує.

Подана до суду через систему «Електронний суд» позовна заява не містить відомості щодо реєстрації відповідача Фермерське господарство «Чабанюк А.Я.» в системі «Електронний суд», що позбавляє суд можливості у разі відкриття провадження, на виконання вимогстатті 190 ЦПК Українинаправити їм копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів. Враховуючи викладене, позивачу необхідно направити копію позовної заяви та доданих до неї документів в паперовій формі.

На виконання вказаної норми позивачу необхідно надати копію позову та копії всіх документів, що додаються до позовної заяви, для відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір»у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Велика Палата Верховного Суду в ухвалі від 25 серпня 2020 року у справі №910/13737/19 дійшла висновку, що майновий позов (позовна вимога майнового характеру) це вимога щодо захисту права чи інтересу, об`єктом якої є благо, що підлягає фінансовій оцінці. Різновидами майнових суперечок є, зокрема, суперечки, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, володіння майном та будь-які форми використання останнього. Водночас у п. 57 зазначеної вище постанови Великою Палатою Верховного Суду викладено висновок, згідно з яким до позовних заяв немайнового характеру належать вимоги, що не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу захисту права чи інтересу, об`єктом якого є благо, не піддається грошовій оцінці. Тому позовні вимоги щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, які не пов`язані з підтвердженням права власності це немайнові вимоги.

Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2023 році складає 1073,60 грн.

Відповідно до ч.3 ст. ст.4Закону України«Про судовийзбір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначив дві позовні вимоги немайнового характеру (основна та похідна), а саме:

- усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою ОСОБА_1 , шляхом повернення земельної ділянки, яка має кадастровий номер: 0521980800:03;003:0465, площа: 3,1261 га, категорія землі: землі сільськогоподарського призначення, із цільовим призначення для ведення товарного сільськогосподарського призначення, яка розташована на території Голубецької сільської ради Крижопільського району Вінницької області (на даний час територія Крижопільської територіальної громади) власнику земельної ділянки ОСОБА_1

- скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки від 10.12.2018 року, індексний номер: 44513360;

Позивачем до позовної заяви додано документ, що підтверджує сплату судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру у розмірі 858 грн. 88 коп., тоді як заявлено таких дві вимоги.

Дана обставина перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

З огляду на вище викладене, позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 858 грн. 88 коп. (1073,60 х 0.8 = 858,88) за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Він.обл./смт Крижопiль/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37979858; Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО)899998; Рахунок отримувача: UA108999980313161206000002876; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача),Крижопільський районний суд Вінницької

Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях175,177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

При цьому, заявнику на виконання вимог ухвали, необхідно усунути вказані недоліки та надати суду документ про сплату судового збору у повному обсязі.

Керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України,Законом України «Про судовий збір», -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Чабанюк А.Я.» про усунення перешкод у здійсненні права користування земельними ділянкою шляхом повернення земельної ділянки та скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки - слід залишити без руху і надати позивачу строк п`ять днів з дня вручення ухвали суду, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудКрижопільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.08.2023
Оприлюднено04.08.2023
Номер документу112591611
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —134/1319/23

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 16.05.2024

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 27.12.2023

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 19.10.2023

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 07.08.2023

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

Ухвала від 02.08.2023

Цивільне

Крижопільський районний суд Вінницької області

Лабай О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні