справа № 462/1288/23
УХВАЛА
02 серпня 2023 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Бориславський Ю.Л., вивчивши матеріали справи за позовною заявою Львівського комунального підприємства «Залізничнетеплоенерго» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
в ст ан ов ив:
ЛКП «Залізничнетеплоенерго» звернувся до суду із позовом, у якому просить стягнути із ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованість за договором про надання послуг.
Ухвалою суду від 06.04.2023 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення /виклику/ сторін.
Відповідачі відзиву на позов не подали.
Згідно ст. 275 ЦПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.2 ст. 279 ЦПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Разом з тим, поштові відправлення, скеровані відповідачам за адресою місця їхньої реєстрації, що підтверджується відповіддю відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України у Львівській області, повернуто до суду у зв`язку із закінченням терміну зберігання 24.05.2023 року.
У зв`язку із наведеним, суд повторно скерував відповідачам копію ухвали про відкриття провадження у справі разом із примірником матеріалів позовної заяви.
Також, на веб-сторінці Залізничного районного суду м. Львова в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України було розміщено оголошення, яким суд повідомив відповідача про те, що у провадженні суду перебуває дана справа та роз`яснено зміст ст. 178, 193 ЦПК України.
Ухвалою суду від 06.06.2023 року продовжено строк розгляду справи на термін не більше двадцяти днів з дня отримання судом відомостей щодо вручення поштового відправлення відповідачам.
Так, 04.07.2023 року поштові конверти, скеровані відповідачам повторно за вказаною у позовній заяві адресою місця їхньої реєстрації, повернуто до суду у зв`язку із закінченням терміну зберігання.
Водночас, ОСОБА_1 надіслала на електронну адресу Залізничного районного суду м. Львова лист, який зареєстрований канцелярією суду 23.06.2023 року та 30.06.2023 року судом на електронну адресу ОСОБА_1 надано відповідь.
24.07.2023 року ОСОБА_1 надіслала на електронну адресу Залізничного районного суду м. Львова лист, у якому вказала про своє повернення до м. Львова та просить надіслати копію позовної заяви з додатками на її поштову скриньку.
Згідно ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Відповідно до ч. 8 ст.14ЦПК України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Згідно ч. 5, 6, 8 ст.43ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до ст.1Закону України«Про електроннийпідпис» електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.
Відтак, для отримання документів у справі в електронній формі, учасникам справи слід зареєструвати офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
ОСОБА_1 не зареєструвала офіційну електронну адресу в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, а тому у суду відсутні правові підстави для надсилання копій матеріалів справи відповідачу ОСОБА_1 на вказану нею електронну поштову скриньку.
Разом з тим, враховуючи наведене, вивчивши матеріали справи, для об`єктивного та повного з`ясування обставин справи та з метою недопущення порушення прав відповідачів щодо належного повідомлення про розгляд справи, ознайомлення з матеріалами справи та права на подання відзиву, суд приходить до переконання, що слід повторно надіслати відповідачам копії ухвали про відкриття провадження у справі разом із копіями позовної заяви та додатками до неї на адресу місця реєстрації відповідачів, розгляд даної справи слід продовжити в порядку спрощеного провадження без повідомлення /виклику/ сторін на термін не більше двадцяти днів з дня отримання судом відомостей щодо вручення поштового відправлення відповідачам.
Керуючись ст. 43, 275, 279 ЦПК України ,
п о с т а н о в и в :
повторно надіслати відповідачам копії ухвали про відкриття провадження у справі разом із копіями позовної заяви та додатками до неї на адресу місця реєстрації відповідачів та продовжити строк розгляду цивільної справи за позовом Львівського комунального підприємства «Залізничнетеплоенерго» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в порядку спрощеного провадження без повідомлення /виклику/ сторін на термін не більше двадцяти днів з дня отримання судом відомостей щодо вручення поштового відправлення відповідачам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя: Бориславський Ю. Л.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2023 |
Оприлюднено | 04.08.2023 |
Номер документу | 112593971 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Бориславський Ю. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні