ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/12185/23
провадження № 2/753/6049/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" серпня 2023 р. м. Київ
Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Маркєлової В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору та стягнення грошових коштів,
У С Т А Н О В И В:
Позовна заява підсудна Дарницькому районному суду м. Києва.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження згідно зі ст. 185-186 ЦПК України не встановлено.
Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, є малозначними справами
В позовній заяві заявлено вимогу немайнового характеру, а саме про розірвання договору оренди.
Враховуючи вимоги ст. 274 ЦПК України, суд визнає справу малозначною, тому справу розглядатиме у спрощеному позовному провадженні.
Позивачка подала клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі, яке обґрунтувала тим, що за дві заявлені позовні вимоги, одна з яких є позовною вимогою майнового характеру, інша - позовною вимогою немайнового характеру, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 147,20 грн. Однак, вона перебуває в скрутному матеріальному становищі, оскільки через збройний напад російської федерації на Україну вона вимушена була виїхати з м. Таврійськ Херсонської обл., має статус внутрішньо переміщеної особи.
На підтвердження зазначеного позивачка надала копію довідку переселенця № 3002-7501083178, згідно з якою ОСОБА_1 , 20.07.2001 отримала довідку переселенця 25.06.2022.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З огляду на те, що позивачка є внутрішньо переміщеною особою внаслідок збройного нападу російської федерації на Україну, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивачки та відстрочує сплату судового збору до ухвалення рішення у справі.
Разом із позовною заявою позивачка подала заяву про виклик та допит свідка ОСОБА_3 .
На обґрунтування заяви позивачка зазначила, що свідку відомі обставини, які можуть підтвердити те, що орендована квартира не придатна для використання через відсутність електроенергії.
Відповідно до положень, викладених в ч. 1 ст. 69, ст. 76, ч. 1 ст. 90 ЦПК України, свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Відповідно до положень, викладених у ст. 91 ЦПК України, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Суд дійшов висновку про задоволення клопотання заявниці про виклик та допит свідка ОСОБА_3 , оскільки він може повідомити суду відомості про обставини, які мають значення для справи.
При цьому суд роз`яснює свідку, що згідно зі ст. 71 ЦПК України фізична особа не має права відмовитися давати показання, крім показань щодо себе, членів сім`ї чи близьких родичів (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, над якою встановлено опіку чи піклування, член сім`ї або близький родич цих осіб), які можуть тягнути юридичну відповідальність для нього або таких членів сім`ї чи близьких родичів. Особа, яка відмовляється давати показання, зобов`язана повідомити причини відмови та попереджає свідка ОСОБА_3 про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Керуючись ст. 19, 91, ч. 1 ст. 136, 187, п. 1 ч. 1 ст. 274, ст. 277-279 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору та стягнення грошових коштів.
Відстрочити позивачці сплату судового збору в розмірі 2 147,20 грн до ухвалення судового рішення у справі.
Призначити справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін для розгляду справи по суті в судове засідання на 06 вересня 2023 року о 12 год. 30 хв. в приміщенні Дарницького районного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 5-А, каб. 127.
Викликати сторін в судове засідання.
Викликати для допиту свідка:
1. ОСОБА_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Забезпечення явки свідка покласти на позивачку.
Сторонам надіслати копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачу - копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення відповідно до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Установити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК Україниодночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати позивачу. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Установити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду має бути надіслана відповідачу.
Установити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду має бути надіслана позивачу.
Позивач вправі відмовитися від позову, відповідач має право визнати позов на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud2602/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.М. Маркєлова
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2023 |
Оприлюднено | 07.08.2023 |
Номер документу | 112608963 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Маркєлова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні