провадження 2-др/201/72/23
У Х В А Л А
03 cерпня 2023 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
у складі: головуючого
судді Антонюка О.А.
за участі секретаря Плевако О.О.
розглянувши в письмовому провадженні в м. Дніпро заяву представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмітад», про ухвалення додаткового рішення про покладення на позивача витрат на професійну правничу допомогу по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмітад», Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», третя особа професійна спілка авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» про визнання незаконним і скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 11 квітня 2023 року звернувся до суду з позовом до відповідачів ТОВ «Адмітад», ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» про визнання незаконним і скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії, позовні вимоги фактично не змінювалися, але уточнювалися і доповнювалися.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 21 липня 2023 року позовні вимоги залишено без розгляду.
Представник відповідача ТОВ «Адмітад» 26 липня 2023 року звернувся до суду з заявою про покладення на позивача витрат на професійну правничу допомогу.
Відповідно доч.13ст.7ЦПК Українирозгляд справиздійснюється впорядку письмовогопровадження занаявними усправі матеріалами,якщо цимКодексом непередбачено повідомленняучасників справи.У такомувипадку судове засідання не проводиться.
Перевіривши матеріали справи та заяви, оцінивши надані і добуті докази, суд вважає заяву необґрунтованою і не підлягаючою задоволенню.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно дост.13ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Згідно ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінюєдокази засвоїм внутрішнімпереконанням,що ґрунтуєтьсяна всебічному,повному,об`єктивному табезпосередньому дослідженнінаявних усправі доказів. Жоднідокази немають длясуду заздалегідьвстановленої сили.Суд оцінюєналежність,допустимість,достовірність кожногодоказу окремо,а такождостатність івзаємний зв`язокдоказів уїх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до ч. 9 ст. 141 ЦПК України у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами, або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Згідно ч. 5 ст. 142 ЦПК України у разі закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.
Частиною 6 статті 142 ЦПК України передбачено, що у випадках, встановлених частинами третьою - п`ятою цієї статті, суд може вирішити питання про розподіл судових витрат протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду, рішення про задоволення позову у зв`язку з його визнанням, за умови дотримання відповідною стороною вимог частини дев`ятої статті 141 цього Кодексу.
Статтею 258 ЦПК України передбачено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал. Розгляд справи по суті судом першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.
Судом встановлено, що ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 21 липня 2023 року, яка не оскаржена, справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмітад», Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», третя особа професійна спілка авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» про визнання незаконним і скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії, яка у встановленому законом порядку, залишено без розгляду, тобто з урахуванням зазначеного судом справу розглянуто. В зазначеному судовому рішенні містяться посилання на відповідні норми процесуального права, також слід зазначити, що зміст ухвали суду відповідає вимогам визначеними ст. 260 ЦПК України.
Також слід зазначити, що під час судового розгляду не було встановлено, а заявником не надано та не підтверджено належними та допустими доказами, що позовну заяву залишено без розгляду саме у зв`язку необґрунтованими діями позивача, а не з інших підстав, що не залежать від його дій чи бездіяльності або з інших обставин, також до заяви не надано належних доказів сплати відповідачем даних послуг адвоката, а тому передбачених законом підстав для стягнення понесених останнім судових витрат по справі з позивача не встановлено, а тому заявнику в задоволені вимог про компенсацію здійснених ним витрат, пов`язаних з розглядом цієї справи, слід відмовити.
За таких обставин та з урахуванням всебічного дослідженняусіх обставинсправи таписьмових доказів, суд приходить до висновку, що заява не обґрунтована, не підтверджене, безпідставне і не ґрунтується на вимогах закону, передбачених законом підстав для задоволення клопотання немає, а тому суд вважає за необхідне в його задоволенні відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 89, 13, 142-141, 257, 258-260, 353, 354 ЦПК України, суд
У Х В А Л ИВ:
В задоволенні заяви представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмітад», про ухвалення додаткового рішення про покладення на позивача витрат на професійну правничу допомогу по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмітад», Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», третя особа професійна спілка авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» про визнання незаконним і скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.
Ухвала набрала законної сили 03 серпня 2023 року.
Ухвалу може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 354 ЦПК України з урахуванням положень п. 3 Розділу XII ПРИКІНЦЕВИХ ПОЛОЖЕНЬ ЦПК України.
Суддя
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2023 |
Оприлюднено | 07.08.2023 |
Номер документу | 112626073 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Антонюк О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні