Ухвала
від 04.08.2023 по справі 159/1315/22
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 159/1315/22 Провадження №22-ц/802/874/23 Головуючий у 1 інстанції: Бойчук П. Ю. Доповідач: Бовчалюк З. А.

ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

04 серпня 2023 року місто Луцьк

Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Бовчалюк З.А., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1 , яка подана в її інтересах представником ОСОБА_2 на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 27 червня 2023 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Гішинської гімназії Ковельської міської ради Волинської області, Управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу,

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 27 червня 2023 року в задоволенні позову відмовлено

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, позивач через свого представника подала апеляційну скаргу , яка неоплачена судовим збором.

За позовну вимоги: стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу, позивач звільнена від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір».

Позовна вимога: про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, підлягає оплаті, як за вимогу немайнового характеру (992, 40 грн станом на момент звернення до суду з позовом).

В апеляційній скарзі позивач просить звільнити її від сплати судового збору за вимогу немайнового характеру, мотивуючи тим, що на її утриманні перебуває неповнолітня дитини-інвалід, предметом позову є захист трудових прав позивача, майновий стан позивача суттєво погіршився внаслідок відсторонення її від роботи.

У задоволенні клопотання належить відмовити, з таких підстав.

Згідно з частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. Приписами ст. 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Нормами ЦПК України та Закону України «Про судовий збір» передбачено право суду, а не обов`язок щодо звільнення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом.

Тобто, підставою для звільнення від його сплати є такий, обумовлений виключними обставинами, майновий стан сторони, який об`єктивно унеможливлює сплату нею судового збору у відповідному розмірі.

Однак на підтвердження своїх слів ОСОБА_1 не приєднала жодного належного та допустимого доказу, щодо свого майнового стану (дані про доходи), який і може бути вирішальним при розгляді клопотання, відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України, яка визначає, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відсутність передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.

У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Відмова у звільненні від сплати судового збору, відстрочці або розстрочці його сплати не порушує положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (про право на справедливий суд), оскільки не перешкоджає вказаній особі у доступі до суду і не ускладнює його таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права. Судовий збір, його об`єкти та ставки, підстави і порядок сплати, а також умови звільнення від сплати встановлені законом, тобто справляння судового збору переслідує законну мету.

В рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Креуз проти Польщі» від 19.06.2001 зазначено, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.

Таким чином, особі, яка подає апеляційну скаргу, необхідно сплатити судовий збір у порядку та розмірі, визначених Законом України «Про судовий збір».

Згідно із пп. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Враховуючи викладене, за подання даної апеляційної скарги скаржнику, необхідно сплатити судовий збір, в розмірі 1488,60 гривень ( 992,40*150%) за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у Волин. обл /м.Луцьк/ 22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувачаUA938999980313121206080003550 , Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від
(Дата оскаржуваного рішення) по справі
(Номер справи), Волинський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

Відповідна квитанція (оригінал) або квитанції (оригінали) мають бути подані до апеляційного суду. У разі якщо заявник, згідно з законом, звільнена від сплати судового збору їй необхідно подати до апеляційного суду документи, які підтверджують таке право.

У зв`язку з викладеним та відповідно до ч. 2 ст. 357 Цивільного процесуального кодексу України до поданої апеляційної скарги необхідно застосувати положення ст. 185 цього Кодексу та залишити її без руху, надавши можливість скаржнику сплатити судовий збір, або ж подати відповідні докази, які б давали суду можливість констатувати про наявність правових підстав для звільнення від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 185,357 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1 , в інтересах якої діє її представник ОСОБА_2 , про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 27 червня 2023 року.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана в її інтересах представником ОСОБА_2 , на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 27 червня 2023 року залишити без руху, надавши строк для усунення недоліку - десять днів з дня вручення копії даної ухвали.

Оригінал квитанції про сплату судового збору надати в апеляційний суд.

Роз`яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вимоги цієї ухвали суд вважатиме заяву неподаною та поверне особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудВолинський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.08.2023
Оприлюднено08.08.2023
Номер документу112651990
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —159/1315/22

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коломієць Ганна Василівна

Ухвала від 19.10.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Постанова від 11.10.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Постанова від 11.10.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Ухвала від 05.10.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Ухвала від 29.08.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Ухвала від 04.08.2023

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Бовчалюк З. А.

Рішення від 27.06.2023

Цивільне

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

Бойчук П. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні