КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/4372/23
Провадження № 2/552/4567/23
У Х В А Л А
07.08.2023 року суддя Київського районного суду м. Полтави Шаповал Т.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Провізор», місцезнаходження: м. Полтава, вул. Івана Мазепи,26,кв.19, Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго», місцезнаходження: м. Полтава, вул. Комарова,2а, про захист прав споживачів, усунення перешкод у користуванні власністю, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувсядосудузпозовомдовідповідачів про захист прав споживачів, усунення перешкод у користуванні власністю, зобов`язання вчинити певні дії.
Стаття 175 ЦПК України передбачає вимоги до форми та змісту позовної заяви.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У поданій до суду позовній заяві позивач вказує, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі ч.3 ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів».
Згідноч.3ст.22ЗаконуУкраїни«Про захистправспоживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
На правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачами не поширюються норми Закону «Про захист прав споживачів», а тому позивач не звільняється від сплати судового збору.
Визначаючи розмір судового збору, що має бути сплачений позивачем, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позовна вимога немайнового характеру у 2023 році позивачами фізичними особами оплачується судовим збором у розмірі 1073,60 грн..
Позовна вимога майнового характеру у 2023 році позивачами фізичними особами оплачується з розрахунку 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб(13420грн.).
Позивачу необхідно сплатити судовий збір за три вимоги немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру, а квитанцію про його оплату надати суду.
Відповідно до ст.185ЦПКУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст..175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позову без руху і надає позивачеві строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачеві час для усунення виявлених недоліків.
З врахуванням викладеного, керуючись ч.1 ст.185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Провізор», Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» про захист прав споживачів, усунення перешкод у користуванні власністю, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачустрокдляусуненнянедоліківпротягомп`ятиднів здня отриманняданої ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Шаповал
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112678981 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні