ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032,тел.(044)235-95-51,е-mail:inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"10" серпня 2023 р. м. Київ Справа № 911/1871/23
Суддя Господарського суду Київської області Подоляк Ю.В. розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Едвайс Груп», м. Київдо Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітрус ЛТД», м. Київпророзірвання договору та стягнення 194350 грн.встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Едвайс Груп» (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вітрус ЛТД» (далі відповідач) про розірвання договору суборенди нежитлового приміщення від 14.02.2022 № 14-02/2022 та стягнення 194350 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що між сторонами у справі було укладено договір суборенди нежитлового приміщення від 14.02.2022 № 14-02/2022, на виконання умов якого позивачем сплачено на користь відповідача грошові кошти в сумі 194350 грн. в якості грошового забезпечення згідно п. 6.4 договору. Оскільки позивач не приступив до фактичного користування об`єктом оренди, відповідний акт приймання-передачі, як передбачено договором, між сторонами не складено, та враховуючи, що відповідачем направлено позивачу повідомлення про розірвання договору, грошові кошти, сплачені позивачем на виконання п. 6.4 договору, в якості належного виконання зобов`язання та як гарантійний платіж, мають бути повернуті позивачу, що не виконано відповідачем у зв`язку з чим позивач звернувся з даним позовом.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 26.06.2023 вказану позовну заяву залишено без руху, зазначено недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
До суду 05.07.2023 від позивача надійшло клопотання від 04.07.2023 (вх. № суду 13002/23 від 05.07.2023), яким у встановлений судом строк були усунені недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі Господарського суду Київської області від 26.06.2023 про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Враховуючи те, що позивач усунув недоліки позовної заяви у визначений судом строк, суд відкриває провадження у справі, та з огляду на категорію та складність справи, суд не вважає заявлені вимоги в розумінні статті 12 Господарського процесуального кодексу України малозначними, у зв`язку з чим здійснює розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до положень ст. 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Керуючись ст.ст. 176, 181, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження.
3.Призначити у даній справі підготовче судове засідання, яке відбудеться 12.09.2023 о 10:00 в приміщенні Господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108, зал судових засідань № 4).
4.Подати відповідачу відзив на позовну заяву та інші документи, що підтверджують заперечення проти позову упродовж п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі але не пізніше 07.09.2023. В разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву надати суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
5.Відповідачу надати до суду у строк встановлений для подачі відзиву докази повернення позивачу грошових коштів в заявленому до стягнення розмірі.
6.Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/), а також за номером телефону (096) 864-51-28.
Дана ухвала набирає законної сили у строк та в порядку передбачених ч. 2 ст. 235 ГПК України та у відповідності до ст. 255 ГПК України оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Подоляк
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2023 |
Оприлюднено | 14.08.2023 |
Номер документу | 112747166 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Подоляк Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні