Справа № 761/24177/22
Провадження №2/367/3920/2023
УХВАЛА
Іменем України
03 липня 2023 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М., перевіривши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «УНН» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Ісландія» про спростування недостовірної інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 18.11.2022 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «УНН» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Ісландія» про спростування недостовірної інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації передано на розгляд до Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Ухвалою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 28.12.2022 зазначену позовну заяву передано за підсудністю до Ірпінського міського суду Київської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 03.05.2023 зазначену позовну заяву передано в провадження судді Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М.
Дослідивши матеріали позовної заяви, дійшла висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
З позовної заяви вбачається, що одним з відповідачів у ній зазначено ОСОБА_1 . Також зазначено, що він зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Жодних посилань на докази, які б підтверджували, що ОСОБА_1 проживає або зареєстрований за вказаною адресою матеріали позовної заяви не містять.
У свою чергу, з метою з`ясування дійсної адреси, за якою ОСОБА_1 зареєстрований, суддями надсилалися запити до ІТС «Реєстр територіальної громади м. Києва», Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ Державної міграційної служби України у м. Києві та Київської області, Національної сервісної служби України, Єдиного державного демографічного реєстру.
Разом з тим, згідно відповідей на вказані запити інформація щодо адреси, за якою ОСОБА_1 зареєстрований, відсутня.
У свою чергу, за правилами ч. 9 ст. 28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Проте, такої інформації з посиланням на докази позовна заява не містить.
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно зазначити інформацію щодо місця проживання чи перебування відповідача ОСОБА_1 , або інформацію щодо місцезнаходження його майна чи останнього відомого зареєстрованого його місця проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Окрім того, згідно з вимогами п.п. 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
При цьому, за правилами ч.ч. 2, 4 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Звертаючись до суду з вказаною позовною заявою, позивач в якості співвідповідача зазначив ТОВ «Ісландія».
Разом з тим, позовна заява не містить викладу обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги до ТОВ «Ісландія», не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини, та не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, а також не містить викладу причини, з яких такі докази не може бути подано, та докази, які підтверджують, що позивач здійснив всі залежні від нього дії, спрямовані на отримання таких доказу (зокрема того, що ТОВ «Ісландія» є власником ютюб-каналу ISLND TV (Ісландія)).
Такий недолік можливо усунути шляхом подання редакції позовної заяви, яка буде містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до ТОВ «Ісландія», зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, та зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, а також містити виклад причин, з яких такі докази не може бути подано, та докази, які підтверджують, що позивач здійснив всі залежні від нього дії, спрямовані на отримання таких доказу (за умови неможливості надання таких доказів).
Відповідно до ч. 1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 13, 28, 175, 177, 185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційне агентство «УНН» до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Ісландія» про спростування недостовірної інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, і роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.М.Третяк
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 14.08.2023 |
Номер документу | 112785676 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Третяк Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні