ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
УХВАЛА
14.08.2023Справа № 914/1632/23
Господарський суд Львівської області у складі судді Гоменюк З.П., розглянувши матеріали
заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер Логістік Україна», м. Київ
про ухвалення додаткового рішення
у справі № 914/1632/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер Логістик Україна», м. Київ
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «М-Комсервіс», м. Львів
про стягнення 186556,94 грн заборгованості за договором поставки №23/10/20Щ від 23.10.2020
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Львівської області перебувала справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер Логістик Україна» до Товариства з обмеженою відповідальністю «М-Комсервіс» про стягнення 186556,94 грн заборгованості за договором поставки №23/10/20Щ від 23.10.2020.
Рішенням суду від 28.07.2023 у справі №914/1632/23 позов задоволено у повному обсязі.
09.08.2023 засобами поштового зв`язку від представника позивача в порядку ч.8 ст.129 ГПК України на адресу суду надійшла заява з додатками про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу (вх.№3113/23) (надіслано до суду згідно поштового штемпеля 07.08.2023), у якій позивач просить суд стягнути з відповідача 9000,00 грн витрат на професійну правову допомогу. У поданій заяві представник позивача одночасно просить суд поновити йому строк для подання доказів у справі щодо понесених витрат на правову допомогу.
Згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 09.08.2023 для розгляду цієї заяви визначено суддю Гоменюк З.П..
Розглянувши матеріали заяви з долученими документами, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 124 Господарського процесуального кодексу України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Додатком до позовної заяви є попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, в якому зазначено, що позивачем будуть понесені витрати, пов`язані професійної правничою допомогою у розмірі 22500,00 грн. На підтвердження зазначеного, позивачем долучено до матеріалів позовної заяви договір про надання правової допомоги від 15.05.2023 року.
29.05.2023 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та постановив здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) сторін.
Згідно з частиною 3 статті 126 Господарського процесуального кодексу України для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (частина 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України).
Таким чином, відшкодування судових витрат здійснюється у разі наявності відповідної заяви сторони, яку вона зробила до закінчення судових дебатів, а відповідні докази надані цією стороною або до закінчення судових дебатів або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду. При цьому перевірка цих доказів та надання їм оцінки здійснюється судом у разі дотримання цього порядку, оскільки за інших обставин розподіл судових витрат, пов`язаних із розглядом справи, не може бути здійснений.
Одночасно, представник позивача просить у прохальній частині заяви поновити пропущений строк для подання доказів про розмір понесених витрат на правничу допомогу.
Заявник зазначає, що розгляд справи здійснювався без участі сторін, тому зміг ознайомився із рішенням суду від 28.07.2023 через 31.08.2023, а заява про ухвалення додаткового рішення подається протягом п`яти днів. Таким чином, заявник просить суд визнати причини пропуску на подачу доказів щодо понесених витрат на професійну правничу допомогу поважними, поновити позивачу пропущений строк та прийняти зазначену заяву до розгляду.
Відповідно до приписів статті 119 Господарського процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Оскільки рішення суду ухвалено 28.07.2023 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, суд зазначає, що позивач мав разом із позовною заявою долучити усі докази на підтвердження понесених витрат, або протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі, про що суд зазначив в ухвалі від 29.05.2023 року. Одночасно, суд наголошує, що позивачем не зазначено про докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою.
Як вбачається з матеріалів заяви про ухвалення додаткового рішення, представник позивача долучає копію акта приймання передачі наданих послуг, що підписаний між Адвокатським бюро «Уляни Вовк» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтер Логістік Україна» 15.05.2023 року. Зазначений акт є додатком до договору про надання правової допомоги від 15.05.2023 року, що свідчить що він є невід`ємною його часиною.
Виходячи з наведеного, суд зазначає, що представником позивача не обґрунтовано поважності пропуску строку на подання доказів у справі, не зазначено причини неможливості подання відповідних доказів разом із позовною заявою або під час розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом тридцяти днів з моменту відкриття провадження у справі.
З урахуванням зазначених норм процесуального законодавства, суд не вбачає підстав для поновлення пропущеного строку для подачі доказів у справі.
Відповідно до приписів ч.5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно із приписами ч. ч.7,8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Посилання позивача на ч.8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України не є доцільним, адже докази понесених судових витрат подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У зв`язку з процесуально визначеним порядком розгляду справ за правилами спрощеного позовного провадження, заява про ухвалення додаткового рішення може бути подана протягом п`яти днів, якщо сторона про це заявила під час судових дебатів.
Таким чином, під час розгляду справи №914/1632/23 жодна із сторін не заявила клопотання про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін із проведенням судового засідання. Суд зазначає, розгляд справи за правилами спрощеного (позовного) провадження проводиться без судових дебатів, тому п`ятиденний строк на подання відповідної заяви можливий лише за умови, що сторона зробила відповідну заяву до закінчення судових дебатів у справі.
Згідно зі ст.118 Господарського процесуального кодексу України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Аналізуючи зміст поданої позивачем заяви, та норми права, на які посилається позивач, суд встановив, що заява про ухвалення додаткового рішення фактично є заявою про долучення доказів, які підтверджують розмір судових витрат, які сторона сплатила у зв`язку з розглядом справи.
Проте позивач надіслав таку заяву суду 07.08.2023, тобто поза межами встановленого процесуальним законодавством строку.
Враховуючи наведене, заява позивача про ухвалення додаткового рішення щодо судових витрат підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 129, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер Логістік Україна» залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та в строки, передбачені ст.ст.254-257 ГПК України.
Суддя Гоменюк З.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2023 |
Оприлюднено | 15.08.2023 |
Номер документу | 112800536 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гоменюк З.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні