ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
15 серпня 2023 року Справа № 926/2420/23
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Ковальчук Т.І., розглянувши у підготовчому засіданні справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю ДІАРПРОМ, м. Дніпро,
до Товариства з обмеженою відповідальністю АЛЕАНДА, м. Чернівці,
про стягнення заборгованості за договором поставки на суму 1591734,30 грн.,
за участю секретаря судового засідання Гаврилюк І.С.,
представників сторін:
позивача не з`явився,
відповідача Решетов В.В., адвокат, ордер серія СЕ № 1065303 від 10.07.2023,
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю ДІАРПРОМ, м. Дніпро, звернулося до Господарського суду Чернівецької області із сформованою в системі Електронний суд позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю АЛЕАНДА, м. Чернівці, про стягнення заборгованості за договором поставки на суму 1591734,30 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач протермінував строк поставки генераторної установки FEDERAL FMJ 500 kVa, крім того, товар виявився неякісним, у зв`язку з чим позивач повернув за власний рахунок товар і відповідно до чинного законодавства та умов укладеного з ТОВ АЛЕАНДА договору поставки набув права вимагати від відповідача повернення вартості товару в сумі 1477200,00 грн. та сплати 12141,34 грн. пені за порушення строків поставки, 35673,21 грн. інфляційних втрат, 13719,75 грн. 3% річних і 53000,00 грн. витрат на повернення неякісного товару.
Ухвалою суду від 20.06.2023 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження за участю представників сторін, підготовче засідання призначено на 11.07.2023, сторонам встановлено строки для подання відзиву на позов і відповіді на відзив.
Ухвалою від 27.06.2023 задоволено заяву представника ТОВ ДІАРПРОМ адвоката Григоренка В.О. від 27.06.2023 про участь у судовому засіданні 11.07.2023 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та системи відеоконференцзв`язку ЕasуСоn.
Ухвалою від 11.07.2023 відповідачеві продовжено строк для подання відзиву на позов до 08.08.2023, позивачеві встановлено новий строк для подання відповіді на відзив до 14.08.2023, підготовче засідання відкладено на 15.08.2023 у режимі відеоконференції з представником позивача поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
У встановлені судом строки відповідач подав відзив на позовну заяву, а позивач відповідь на відзив.
Представник позивача з технічних причин не забезпечив свою участь у засіданні 15.08.2023 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою онлайн сервісу відеозв`язку easycon.com.uа при тому, що в суді наявний інтернет-зв`язок, а звукозаписувальний комплекс господарського суду був технічно справним.
У відповідності до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Представник відповідача у підготовчому засіданні 15.08.2023 просив відкласти розгляд справи для ознайомлення з поданою позивачем відповіддю на відзив та доданими до неї документами.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість:
1) керує ходом судового процесу;
2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами;
3) роз`яснює у разі необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій;
4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом;
5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Відповідно до статті 15 ГПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 1 статті 42 ГПК України, серед іншого, передбачено право учасників справи ознайомлюватися з матеріалами справи, подавати докази, брати участь у судових засіданнях, та у дослідженні доказів, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Суд бере до уваги, що подана позивачем у системі Електронний суд відповідь на відзив від 14.08.2023 зареєстрована в суді 15.08.2023, і об`єктивно ані суд, ані відповідач не мали змоги ознайомитися з даним документом і додатками до нього.
Відтак, ураховуючи указані об`єктивні обставини, наведені вище положення ГПК України, для забезпечення реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав, суд доходить до висновку про відкладення підготовчого засідання.
При цьому, з огляду на графік слухання справ судом та технічні питання забезпечення участі представників сторін у режимі відеоконференції (зокрема, наявність вільних спеціально обладнаних залів для проведення засідання в режимі відеоконференції), відкладення підготовчого засідання у межах двомісячного строку, встановленого частиною 3 статті 177 ГПК України, видається неможливим, з урахуванням чого суд вирішив продовжити строк підготовчого засідання за власною ініціативою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 13, 15, 177, 197, 202, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів до 20 вересня 2023 року.
2. Розгляд справи в підготовчому засіданні відкласти на 10-00 год. 29 серпня 2023 року в режимі відеоконференції з представником позивача Григоренком Віктором Олександровичем поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою онлайн сервісу відеозв`язку easycon.com.ua.
Пошук в мережі Інтернет онлайн сервісу відеозв`язку easycon.com.ua здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua.
Суддя Т.І.Ковальчук
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2023 |
Оприлюднено | 17.08.2023 |
Номер документу | 112843009 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні