Справа № 357/6613/22
1-кс/357/2092/23
У Х В А Л А
15.08.23 слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність старшого дізнавача СД Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 ,
У С Т А Н О В И В:
14.08.2023 року до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшла скарга адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність старшого дізнавача СД Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 .
В прохальній частині зазначеної скарги скаржник ставить питання про зобов`язання старшого дізнавача СД Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 виконати вимоги клопотання адвоката ОСОБА_2 від 28.06.2023 року та 31.07.2023 року.
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті провадження за вказаною скаргою, виходячи з наступного.
За загальними вимогами, які згідно КПК України пред`являються до форми та змісту скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування, скаржник має подати письмову скаргу певної форми і змісту, у вступній частині якої необхідно зазначити назву суду, якому адресується скарга, повні анкетні дані скаржника, номер засобу зв`язку чи електронну адресу, адресу місця проживання, назву рішення, дії чи бездіяльності слідчого або прокурора, що оскаржується. У мотивувальній частині скаржник має викласти зміст рішення, дії чи бездіяльності, що оскаржується, з посиланням на докази, якими обґрунтовується скарга, та із зазначенням норми закону, що регулює відповідні відносини. У резолютивній частині скаржник повинен сформулювати вимогу щодо скасування рішення слідчого або прокурора, зобов`язання припинити дію або вчинити певну дію. Скарга повинна містити підпис особи, яка її подає, та дату подання.
Разом із тим, в скарзі, яка подана адвокатом ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 ставиться питання про зобов`язання старшого дізнавача ОСОБА_4 виконати вимоги клопотань заявника від 28.06.2023 року та 31.07.2023 року. Однак, заявником не конкретизовано які саме вимоги ставить заявник перед дізнавачем.
Відповідно до ст. 304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
З матеріалів скарги вбачається, що заявник звертався з клопотаннями 28.06.2023 року, які отримані уповноваженою особою Білоцерківського РУП в Київській області 29.06.2023 року та 31.07.2023 року, які отримані відповідно 02.08.2023 року, тобто заявником пропущено строк звернення зі скарги по частині клопотань та не ставиться питання про його поновлення.
Як передбачено ч. 2 ст. 304 КПК України, п. 6 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 09.11.2012 р. № 1640/0/4-12 «Про деякі питання порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування», у випадку якщо скарга не відповідає вимогам закону, слідчий суддя виносить ухвалу про повернення скарги.
Зокрема, відповідно до ч. 2 ст. 304 КПК України, скарга повертається якщо: 1) її подала особа, яка не має права подавати скаргу (за винятком випадків, коли скарга підписана уповноваженим представником); 2) вона не підлягає розгляду в цьому суді, тобто подана з порушенням правил підсудності, встановлених ст. 218 КПК); 3) її подано після закінчення строку, передбаченого ч. 1 ст. 304 КПК, і особа не заявила клопотання про його поновлення або слідчий суддя не знайшов підстав для його поновлення.
Отже, слідчий суддя дійшов висновку, що дана скарга не відповідає вимогам закону, а тому на підставі положень ч. 2 ст. 304 КПК України вона підлягає поверненню особі, яка її подала.
Повернення скарги з вказаних підстав, не перешкоджає повторному зверненню, за умови дотримання вимог КПК України.
Керуючись статтями 303-305, 309 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Скаргу адвоката ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність старшого дізнавача СД Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 повернути особі, яка її подала разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 діб з моменту її оголошення.
СуддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2023 |
Оприлюднено | 21.08.2023 |
Номер документу | 112870540 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дорошенко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні