Справа № 297/2891/23
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
16 серпня 2023 року м. Берегово
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Ільтьо І. І., розглянувши матеріали за позовомпредставника позивачів адвоката Біланинець Івана Івановича до приватного підприємства «Велишан» та ТОВ «Велшан» продострокове розірвання договорів оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Біланинець І. І., в інтересах орендодавців звернувся до суду з позовом до приватного підприємства «Велишан» та ТОВ «Велшан» продострокове розірвання договорів оренди землі.
При вирішенні питання щодо можливості прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд, передусім, виходить з того подана позовна заява повинна бути подана з додержанням вимог, визначених ст.ст.175,177 Цивільного процесуального кодексу України.
Так,статтею 177 Цивільного процесуального кодексу України(частина четверта) передбачено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини третьоїст. 6 Закону України «Про судовий збір»у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Фактичний аналіз позовних матеріалів свідчить про те, що у поданому представником позивачів позові об`єднано декілька вимоги немайнового характеру (дострокове розірвання договорів оренди земель).
Поряд з цим, матеріали справи не містять доказів сплати судового збору позивачем за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру у розмірі визначену п. 2 частини другої ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент подання позову становить по 1073,60,00 гривень за кожну з вимог.
Відповідно до вимог п. 4, 5 ч.3ст.175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
У порушення вказаних вимог позивач не обґрунтував та не підтвердив у позовній заяві, які його права та інтереси порушені вчиненням оспорюваних договорів дарування на вказане вище нерухоме майно.
Зазначене є підставою для залишення позовної заяви без руху на підставі частини першоїстатті 185 Цивільного процесуального кодексу України.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст.175,177,185 Цивільного процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву представника позивачів адвоката Біланинець Івана Івановича до приватного підприємства «Велишан» та ТОВ «Велшан» продострокове розірвання договорів оренди землі - залишити без руху, надавши позивачам строк два дні для усунення зазначених недоліків.
Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання вказаних в ухвалі недоліків, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.
Копію даної ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Іван ІЛЬТЬО
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2023 |
Оприлюднено | 23.08.2023 |
Номер документу | 112951191 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
ІЛЬТЬО І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні