Ухвала
від 22.08.2023 по справі 317/2256/22
ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Дата документу 22.08.2023 Справа № 317/2256/22

Запорізький Апеляційний суд


ЄУН 317/2256/22

Пр. № 22-ц/807/1724/23

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

22 серпня 2023 року м. Запоріжжя

Запорізький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого судді Гончар М.С.

судді Бєлки В.Ю., Подліянової Г.С.

розглянувши матеріали справи за позовом Виконавчого комітета Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Служба у справах дітей Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів

із апеляційними скаргами ОСОБА_1 та Виконавчого комітета Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області на рішення Запорізького районного суду Запорізької області від 05 липня 2023 року

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Запорізького районного суду Запорізької області від 05 липня 2023 року позов Виконавчого комітета Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області задоволено частково (т.с. 1 а.с. 220-228).

Не погоджуючись із вищезазначеним рішенням суду першої інстанції у цій справі, 24 липня 2023 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.

Ухвалою апеляційного суду від 24 липня 2023 року вказану справу витребувано у Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.

28 липня 2023 року дана справа надійшла до апеляційного суду та була передана у провадження головуючого судді (судді-доповідача) Гончар М.С.

Ухвалою апеляційного суду апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 відкрито 31 липня 2023 року (т.с. 2 а.с. 15), дану справу за апеляційною скаргою останнього призначено до апеляційного розгляду (т.с. 2 а.с. 16).

16 серпня 2023 року Виконавчий комітет Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області не погоджуючись із вищезазначеним рішенням суду першої інстанції у цій справі подав апеляційну скаргу засобами поштової кореспонденції до Запорізького апеляційного суду, яка фактично надійшла 21 серпня 2023 року (вх. № 11345).

В силу вимог ст. 354 ЦПК України: 1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. 2. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. 3. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Апеляційним судом встановлено, що дату складання повного тесту рішення судом першої інстанції не зазначено, відтак строк на апеляційне оскарження останнього обчислюється з 05.07.2023 року, а тому при подачі вищезазначеної апеляційної скарги засобами поштової кореспонденції до апеляційного суду лише 16.08.2023 року позивач Виконавчий комітет Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області пропустив строк на апеляційне оскарження вищезазначеного рішення суду першої інстанції.

Проте, апелянтам разом із апеляційною скаргою подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, в якому останній просить поновити цей строк, обґрунтовуючи останнє тим, що повний текст оскаржуваного рішення суду першої інстанції у цій справі отримано ним лише 24.07.2023 року, що не спростовується матеріалами цієї цивільної справи (розписка (т.с. 1 а.с. 229).

Таким чином, викладені у апеляційній скарзі апелянта обставини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції у цій справі є підставою для поновлення цього строку апеляційним судом у цій справі в силу вимог ст. 354 ч. 2 ЦПК України.

Враховуючи вищевказане, Виконавчий комітет Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції у цій справі в силу вимог ст. 354 ЦПК України, з огляду на вищезазначені обставини.

При вищевикладених обставинах, дослідивши зміст та матеріали апеляційної скарги, беручи до уваги, що остання подана з додержанням вимог встановлених ст. ст. 354, 356, 364 ЦПК України, керуючись ст.ст. 354, 359-361 ЦПК України, враховуючи правовий висновок Великої Палати Верховного Суду від 23 лютого 2021 року по справі №263/4637/18, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Виконавчого комітету Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Запорізького районного суду Запорізької області від 05 липня 2023 року у цій справі задовольнити.

Поновити Виконавчому комітету Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області строк на апеляційне оскарження рішення Запорізького районного суду Запорізької області від 05 липня 2023 року у цій справі.

Відкрити апеляційне провадження у вищезазначеній справі за апеляційною скаргою Виконавчого комітету Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області на рішення Запорізького районного суду Запорізької області від 05 липня 2023 року у цій справі.

Разом із копією ухвалою про відкриття апеляційного провадження надіслати копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів учасникам справи, що передбачено ст. 361 ЦПК України.

Зазначені особи, які беруть участь у справі, можуть подати відзив протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії цієї ухвали.

Для забезпечення апеляційного розгляду справи провести підготовчі дії, передбачені ст. 365 ЦПК України.

Головуючий суддяСуддяСуддяГончар М.С. Бєлка В.Ю.Подліянова Г.С.

СудЗапорізький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення22.08.2023
Оприлюднено24.08.2023
Номер документу112976678
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —317/2256/22

Постанова від 06.03.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Олійник Алла Сергіївна

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Олійник Алла Сергіївна

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Олійник Алла Сергіївна

Постанова від 27.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Гончар М. С.

Постанова від 27.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Гончар М. С.

Ухвала від 22.08.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Гончар М. С.

Ухвала від 22.08.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Гончар М. С.

Ухвала від 31.07.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Гончар М. С.

Ухвала від 31.07.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Гончар М. С.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Гончар М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні