Ухвала
від 23.08.2023 по справі 320/11680/23
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення зустрічної позовної заяви без руху

23 серпня 2023 року м. Київ № 320/11680/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянув у порядку письмового провадження зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістик Центр" у справі за позовом Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістік Центр" про стягнення податкового боргу,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (місцезнаходження: м. Київ, вул. Шолуденка, буд. № 33/19) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістік Центр" (місцезнаходження: м. Київ, вул. Попудренка, буд. № 52), в якому просить стягнути податковий борг у розмірі 35 910 936,50 грн.

Ухвалою від 19.04.2023 суд відкрив спрощене позовне провадження у справі.

18 липня 2023 року відповідачем подано суду відзив на позовну заяву.

7 серпня 2023 року до суду надійшов зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістік Центр" , в якому він просить суд:

- визнати бездіяльність Головного управління ДПС України у м. Києві протиправною та зобов`язати Головне управління ДПС України у м. Києві списати податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістик Центр" (ЄДРПОУ 32376935) у розмірі 25 915 068 грн. 17 коп, визначений у податковій вимозі №0046554-1304-2652 від 02 липня 2021 року як безнадійний.

Відповідно до частин 1-2 статті 178 КАС України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною 1 цієї статті, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами п. 6 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах. Отже, позов в адміністративному процесі - це письмово оформлена і адресована суду письмова вимога, яка складається з вимоги процесуального характеру (відкрити провадження по справі) і вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право).

Суд зазначає, що ст. 5 КАС України визначено способи судового захисту, з якими кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У позовних вимогах зустрічного позову ТОВ "Беарс Логістик Центр" не зазначено, яку саме бездіяльність відповідача він просить суд визнати протиправною.

З урахуванням наведеного, вказаний недолік зустрічної позовної заяви має бути усунутий шляхом подання до суду:

- уточненої позовної заяви (кількість примірників відповідно до кількості учасників справи), з урахуванням вказаних судом зауважень, в якій конкретизувати прохальну частину позову.

Крім того, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина 3 статті 161, частина 8 статті 160 КАС України).

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011.

Відповідно до частини 6 статті 6 Закону №3674-VI за подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.

Частиною 1 статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (п. 1 ч.3 ст.6 Закону №3674-VI)

Згідно з пп.2 п.3. ч.2 ст.4 Закону №3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а немайнового - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Згідно з статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 №2710-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684,00 грн.

Вказаний зустрічний позов містить одну вимогу немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру.

За приписами пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

При цьому, окремі рішення, прийняті суб`єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Із змісту позовної заяви слідує, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістик Центр" просить суд визнати бездіяльність протиправною та зобов`язати прийняти рішення про списання податкового боргу в сумі 25 915 068, 17 грн, як безнадійного.

Таким чином, звернена до суду вимога про зобов`язання прийняти рішення про списання податкового боргу в сумі 25 915 068, 17 грн як безнадійний, є майновою, а позовна вимога про визнання бездіяльність протиправною, носить немайновий характер.

При цьому, вимога про зобов`язання Головне управління ДПС України у м. Києві списати податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістик Центр" (ЄДРПОУ 32376935) у розмірі 25 915 068 грн 17 коп, визначений у податковій вимозі №0046554-1304-2652 від 02 липня 2021 року як безнадійний, безумовно впливає на майновий стан позивача як платника податків у вигляді існування чи не існування узгодженого грошового зобов`язання (податкового боргу) в сумі 25 915 068 грн 17 коп.

Таким чином, ураховуючи приписи чинного законодавства у взаємозв`язку із заявленими у позові вимогами, позивачу слід було сплатити 26 840, 00 грн судового збору за вимогу майнового характеру та 2684, 00 грн за вимогу немайнового характеру.

Із представленої суду квитанції від 12.05.2023 убачається, що збір сплачено лише частково, у розмірі 2684, 00 грн, відповідно позивачем не доплачено 26 840, 00 грн.

Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального закону.

Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

Оскільки доказів сплати судового збору не надано, вказане є недоліком зустрічної позовної заяви.

Згідно з вимогами частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог статті 160 КАС України, зустрічну позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

З урахуванням наведеного, вказаний недолік зустрічної позовної заяви має бути усунутий шляхом подання до суду:

- уточненої позовної заяви (кількість примірників відповідно до кількості учасників справи), з урахуванням вказаних судом зауважень, в якій конкретизувати прохальну частину позову;

- оригіналу документа про доплату 26 840, 00 грн судового збору за місцем розгляду справи Київським окружним адміністративним судом.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241-243, 248, 293 КАС України, суддя ,-

у х в а л и в :

Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістик Центр" у справі за позовом Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Беарс Логістік Центр" про стягнення податкового боргу - залишити без руху.

Надати позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом надання до суду:

- уточненого зустрічного позову (кількість примірників відповідно до кількості учасників справи), з урахуванням вказаних судом зауважень, в яком конкретизувати прохальну частину позову;

- оригіналу документа про доплату 26 840, 00 грн судового збору за місцем розгляду справи Київським окружним адміністративним судом.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення у встановлений строк недоліків зустрічна позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із зустрічною позовною заявою.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Басай О.В.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.08.2023
Оприлюднено25.08.2023
Номер документу112995043
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу

Судовий реєстр по справі —320/11680/23

Ухвала від 15.10.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 24.09.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 16.05.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 14.05.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 14.05.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 08.02.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 23.08.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 19.04.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні