Справа № 545/3022/23
Провадження № 2-з/545/28/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.08.2023 м. Полтава
Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Кіндяка І.С.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтава заяву керівника Полтавської окружної прокуратури Полтавської області про забезпечення позову,-
В С Т А Н О В И В:
Керівник Полтавської окружної прокуратури Полтавської області звернувся до суду з заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на об`єкт нерухомого майна №1190469453240 (номер запису про право власності №36697991), а саме земельну ділянку з кадастровим номером 5324081900:00:001:0046 площею 0,12 га, що розташована на території Ковалівської сільської ради Полтавського району за межами населеного пункту з забороною вчиняти будь-які реєстраційні дії з цим майном, посилаючись на те, що в провадженні суду перебуває справа за його позовом в інтересах держави в особі Полтавської міської ради до ОСОБА_1 про зобов`язання повернути земельну ділянку водного фонду, скасування державної реєстрації права власності, а невиконання заходів забезпечення позову може утруднити чи унеможливити виконання рішення суду.
Вивчивши заяву про забезпечення позову приходжу до такого висновку.
Відповідно до ст.149ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно ст.150ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.
У п. 4. Постанови №9 Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» роз`яснено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Відповідно до правового висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові № 6-605 цс16 від 25.05.2016 року, винесеної за результатами перегляду рішення Апеляційного суду м. Києва та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Метою забезпечення позову, згідно з вказаною постановою, є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
З огляду на викладене та враховуючи предмет спору, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо вжиття заходів забезпечення позову у цій справі, оскільки як невжиття заходів забезпечення позову може зробити неможливим виконання рішення суду.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне вжити заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на спірну земельну ділянку та заборони вчиняти будь-які реєстраційні дії з цим майном до вирішення справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 150-153, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Заяву керівника Полтавської окружної прокуратури Полтавської області про забезпечення позову - задовольнити.
Накласти арешт на об`єкт нерухомого майна №1190469453240 (номер запису про право власності №36697991), а саме земельну ділянку з кадастровим номером 5324081900:00:001:0046 площею 0,12 га, що розташована на території Ковалівської сільської ради Полтавського району за межами населеного пункту, що належить ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з забороною вчиняти будь-які реєстраційні дії з цим майном.
Ухвалу суду направити на виконання до Полтавського районного відділу ДВС Північно-Східного міжрегіонального управлінням Міністерства юстиції (м. Полтава, вул.Стешенка,6).
Відповідно ст.153 ЦПК України ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Ухвала суду підлягає негайному виконанню. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя
Полтавського районного суду
Полтавської області І.С. Кіндяк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2023 |
Оприлюднено | 25.08.2023 |
Номер документу | 113005980 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Кіндяк І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні