ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 серпня 2023 року м. Чернівці Справа № 718/2295/20
Чернівецький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого Лисака І.Н.,
суддів: Литвинюк І.М., Одинака О.О.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз`яснення постанови Чернівецького апеляційного суду від 18 лютого 2021 року у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Нижньостановецька сільська рада Кіцманського району Чернівецької області, Нижньо-Станівецький психоневрологічний будинок-інтернат, про визнання особи обмежено дієздатною та призначення піклувальника, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Чернівецького апеляційного суду від 18.02.2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволено. Рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 20 листопада 2020 року скасовано та постановлено нове. У задоволенні заяви ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_3 недієздатним та встановлення над ним опіки - відмовлено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 судові витрати в розмірі 681 грн.
03.08.2023 року ОСОБА_1 подав до суду апеляційної інстанції заяву про роз`яснення вказаної вище постанови суду.
Відповідно до ст.271 ЦПК України суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця.
Зі змісту зазначеної статті вбачається, що незрозумілим є саме рішення суду, в якому припускається декілька варіантів тлумачення. Таким чином, приводом для роз`яснення рішення суду є утруднення чи неможливість його виконання.
Крім того, у п.21 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18 грудня 2009 року за №14 зазначено, що роз`яснення рішення суду, а не ухвали, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання.
Провадження №22-з/822/55/23
Аналіз наведених положень закону приводить до висновку, що в заяві про роз`яснення рішення має бути зазначено, що саме у резолютивній частині рішення є незрозумілим, в чому полягає незрозумілість рішення, які припускаються варіанти тлумачення рішення, як це впливає на його виконання.
З огляду на положення ст.182, ст.271 ЦПК України заява про роз`яснення судового рішення є заявою з процесуальних питань, яка подається суду в письмовій формі.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання та заяви з процесуальних питань, а також наслідки невідповідності заяв таким вимогам наведені в параграфі 2 глави 1 розділу ІІІ ЦПК України (ст.182, ст.183 цього Кодексу).
Зокрема, ч.1 ст.183 ЦПК України визначає, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Подана ОСОБА_1 не відповідає вимогам визначеним ст.ст.182, 183, 271 ЦПК України, не містить доводів конкретних обґрунтувань і прохання (власне - конкретного змісту) стосовно того, що саме в постанові (рішенні) суду є незрозумілим та потребує роз`яснення.
Суд, встановивши, що письмову заяву подано без додержання вимог частини першої або другої статті 183 ЦПК України, повертає її заявнику без розгляду (ч.4 ст.183 ЦПК України).
Керуючись ст.ст.182, 183 ЦПК України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву про роз`яснення постанови Чернівецького апеляційного суду від 18 лютого 2021 року у справі №718/2295/20 повернути ОСОБА_1 без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її складання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів до Верховного Суду.
Головуючий Лисак І.Н.
Судді: Литвинюк І.М.
Одинак О.О.
Суд | Чернівецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2023 |
Оприлюднено | 28.08.2023 |
Номер документу | 113024580 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Лисак І. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні