Ухвала
від 01.09.2023 по справі 20б/5014/2055/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

01 вересня 2023 року м.Харків Справа № 20б/5014/2055/2012

Провадження №913/565/17

Господарський суд Луганської області в складі головуючого судді Яресько Б.В.

розглянувши справу за заявою боржника - Державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль", м. Лисичанськ Луганської області

Про банкрутство

Без виклику представників.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ: банкрутство, ліквідаційна процедура відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства.

в с т а н о в и в :

Ухвалою суду від 10.08.2023 р. призначено розгляд справи у судовому засіданні на 19.09.2023 р.,

До Господарського суду Луганської області надійшла заява № б/н від 30.08.2023 р. (Документ сформований в системі «Електронний суд» 30.08.2023 р.) від Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за якою заявник просить суд надати можливість участі у судовому засіданні у справі № 20б/5014/2055/2012, призначеному на 19.09.2023р., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

За приписами частин 1-3 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно з ч. 4 ст. 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі за текстом - Положення).

Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі за текстом - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua (п. 45 Положення).

Відповідно до п. 46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку (п. 49 Положення).

Приписами ч. 6 ст. 6 ГПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Враховуючи наявну технічну можливість у проведенні відеоконференції поза межами приміщення суду, приймаючи до уваги впровадження обмежувальних заходів, пов`язаних з введенням карантину на території України, а також з огляду на необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й розглядом господарської справи в розумні строки, наявні підстави для задоволення вказаної заяви.

Керуючись ст. ст. 28, 119 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 197, 233, 234 ГПК України, Господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву № б/н від 30.08.2023 р. Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.

2. Проведення судових засідань, призначених на 19.09.2023 р., здійснити в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку з урахуванням Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за участю представника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - Губської О.М. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 )

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 01.09.2023 р. та оскарженню не підлягає.

Суддя Богдан ЯРЕСЬКО

Дата ухвалення рішення01.09.2023
Оприлюднено05.09.2023
Номер документу113175513
СудочинствоГосподарське
Сутьбанкрутство Без виклику представників

Судовий реєстр по справі —20б/5014/2055/2012

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Яресько Б.В.

Ухвала від 06.10.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Яресько Б.В.

Ухвала від 19.09.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Яресько Б.В.

Ухвала від 01.09.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Яресько Б.В.

Ухвала від 10.08.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Яресько Б.В.

Постанова від 24.05.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 05.06.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 17.05.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 01.05.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Яресько Б.В.

Ухвала від 18.04.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні