Справа № 201/10103/23
Провадження № 2/201/3206/2023
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 серпня 2023 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Наумова О.С., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (третя особа Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області) про визнання права власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
31.08.2023р. ОСОБА_1 звернулась до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_2 (третя особа Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області) про визнання права власності на земельну ділянку, який в провадження судді Наумової О.С. був переданий 31.08.2023р.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, на підставі ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, вважаю за можливе залишити її без руху з наступних підстав.
У поданому позові позивачка просить суд визнати право власності на земельну ділянку площею 635 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вбачається з позовної заяви, позивачем у позові визначено, що позов є немайнового характеру.
Проте, згідно з п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» від 22.12.1995р. під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості, яка визначається відповідним звітом (експертизою) про оцінку майна.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». В якості доказу вартості майна, суду можуть бути подані звіт про оцінку саме дійсної вартості нерухомого майна.
Отже, матеріали справи не містять жодних доказів на підтвердження вартості нерухомого майна, яке є предметом спору.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивач має надати доказ про сплату судового збору у справах майнового характеру в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Згідно зч.2ст.9Закону України«Про судовийзбір» судперед відкриттямпровадження усправі перевіряєзарахування судовогозбору доспеціального фондуДержавного бюджетуУкраїни.
Позивачкою до позовної заяви не додано квитанції про сплату судового збору за одну вимогу немайнового характеру та за дві вимоги майнового характеру.
З урахуванням вищевикладеного, позивачці слід визначити дійсну вартість майна, а саме: земельної ділянки площею 635 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1 , зазначити ціну позову та сплатити суму судового збору у відношенні до ціни позову, про що надати оригінал квитанції про сплату судового збору. А також сплатити судовий збір у відповідному розмірі від цини позову (окрім вже сплаченого 1073,60 грн.) за вимогу майнового характеру.
Суд роз`яснює, що у разі неможливості надати до суду належні докази на підтвердження визначеної позивачем ціни позову, яким може бути відповідний звіт про визначення ринкової вартості нерухомого майна станом на день звернення до суду з позовом, у такому разі, на підставі ч. 2 ст. 176 ЦПК України, слід вважати встановленим судом, що належить до сплати розмір судового збору за подання до суду позовної заяви, що містить вимоги майнового характеру у максимальному розмірі 13 420,00 грн.
Приймаючи до уваги вищевикладене, керуючись ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, вважаю за необхідне залишити без руху позовну заяву, надавшипозивачу строк для усунення недоліків 10 днів з дня вручення копіїданої ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (третя особа Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області) про визнання права власності на земельну ділянку - залишити безруху, і запропонувати позивачу усунути недоліки протягом 10 (десяти) днів з дня врученнякопії даної ухвали.
У випадку невиконання ухвали суду в зазначений термін, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачам.
Суддя О.С. Наумова
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2023 |
Оприлюднено | 05.09.2023 |
Номер документу | 113189854 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Наумова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні