Справа № 405/59/23
Провадження № 2/405/10/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 серпня 2023 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого судді - Іванової Л.А.
при секретарі - Дризі Є.В.,
за участю учасників справи:
позивача ОСОБА_1 ,
та представника відповідача АТ «Державний ощадний банк України» - адвоката Павленка Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кропивницький клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про проведення судових засідань у режимі відеоконференції по цивільній справі № 405/59/23 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (м.Київ, вул.Госпітальна, буд.12-Г) про поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, який було сформовано в системі "Електронний суд» 04.01.2023 року, та зареєстровано судом 05.01.2023 року за вх.№411 до відповідача АТ «Державний ощадний банк України», в якому просила:
скасувати наказ АТ «Державний ощадний банк України» №2209-к від 06.12.2022 року «Про звільнення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_5 » в частині звільнення її (позивача ОСОБА_1 ) та поновити її на посаді провідного економіста сектора супроводження касових операцій №65 відділу супроводження та контролю операцій з перерахунку та зберігання цінностей управління супроводження та контролю касових операцій департаменту бек-офісу АТ «Ощадбанк»;
стягнути з АТ «Державний ощадний банк України» на її (позивача) користь середній заробіток за час вимушеного прогулу станом на дату винесення судового рішення по суті спору.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 23 лютого 2023 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за зазначеним позовом за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
При цьому, представником позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 (діє на підставі довіреності від 20 лютого 2023 року, за якою позивач ОСОБА_1 уповноважила ОСОБА_2 на представництво її інтересів в цивільній справі №405/59/23, та яка (довіреність) посвідчена в порядку ч.2 ст.62 ЦПК України судом в судовому засіданні 31.08.2023 року) подано до суду клопотання, яке сформовано в системі «Електронний суд 19.08.2023 року» та зареєстровано судом 21.08.2023 року за вх. № 20750, в якому просить проводити судові засідання у даній цивільній справі в режимі відеоконференції за допомогою он-лайн сервісу відеозв`язку «EASYCON» (дані для проведення: адреса електронної пошти - ІНФОРМАЦІЯ_1 ), мотивуючи клопотання значною територіальною віддаленістю його місця проживання в м.Вінниці з м.Кропивницьким, та складними обставини воєнного стану.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала клопотання її представника, та просила його задовольнити.
Представник відповідача АТ «Державний ощадний банк України» - адвокат Павленко Л.М. в судовому засіданні вирішення даного клопотання виніс на розсуд суду.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою (ч. 1 ст. 212 ЦПК України). Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч. 2 ст. 212 ЦПК України).
Відповідно до ч.3 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
При цьому, відповідно до оновленого Порядку суди зможуть використовувати не лише систему відеоконференцзв`язку EasyCon, а інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.
У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Подане представником позивача клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам щодо форми і змісту, подане з дотриманням правил процесуального закону.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вищезазначене клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 підлягає задоволенню, оскільки для забезпечення оперативності судового провадження та з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи необхідно забезпечити участь представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 (електронна адреса, яка використана для реєстрації в Системі відеоконференцзв`язку «EasyCon»: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), у справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв`язку «Easycon».
Керуючись ст. ст. 182, 212, 258 - 261 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про проведення судових засідань у режимі відеоконференції по цивільній справі № 405/59/23 за позовом ОСОБА_1 до акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу, - задовольнити.
Судові засідання по цивільній справі №405/59/23 за позовом ОСОБА_1 до акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу, проводити в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку EasyCon, представником позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 (електронна адреса, яка використана для реєстрації в Системі відеоконференцзв`язку «EasyCon»: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EasyCon, який може бути встановлений за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні.
Попередити представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
Попередити представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Роз`яснити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2023 |
Оприлюднено | 05.09.2023 |
Номер документу | 113190932 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Іванова Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні