ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
04 вересня 2023 р.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Чаплик І.Д. розглянув у письмовому провадженні клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Львівського державного університету внутрішніх справ до ОСОБА_1 про стягнення витрат, пов`язаних з утриманням відповідача у ВНЗ, -
в с т а н о в и в
Львівський державний університет внутрішніх справ звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Львівського державного університету внутрішніх справ кошти в сумі 33 211 (тридцять три тисяч двісті одинадцять) грн 10 коп.
Ухвалою від 01.08.2023 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою від 10.08.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
17.08.2023 відповідач подав клопотання про зупинення провадження у справі. Клопотання мотивоване тим, що на розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №380/13983/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі. Відповідач зазначає, що вимоги позивача про стягнення витрат, пов`язаних з утриманням відповідача у ВНЗ виникли унаслідок прийняття наказів про звільнення відповідача зі служби в поліції, які є предметом оскарження в адміністративній справі №380/13983/23. Таким чином, вирішення вказаної справи має значення для вирішення спору в даній справі.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для зупинення провадження у справі, суд зазначає таке.
Залежно від характеру підстав розрізняють два види зупинення провадження в справі: обов`язкове і факультативне. Обов`язкове зупинення провадження в справі передбачене тоді, коли в силу прямої вказівки закону суд зобов`язаний зупинити провадження незалежно від свого розсуду і від розсуду осіб, які беруть участь у справі. Обов`язковими є підстави, передбачені ч. 1 ст. 236 КАС України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 цієї норми суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З аналізу наведених вище норм права вбачається, що за наявності іншої пов`язаної справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, суд за відсутності об`єктивної неможливості розгляду судової справи зобов`язаний зупинити провадження у своїй справі до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Водночас, у цій статті також міститься застереження про те, що суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Обставини неможливості розгляду справи судом встановлюються у кожному конкретному випадку залежно від предмета справи.
З огляду на зазначені вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі адміністративний суд повинен у кожному конкретному випадку з`ясувати:
чи існує вмотивований зв`язок між предметом судового розгляду у справі, яка розглядається адміністративним судом, з предметом доказування в конкретній іншій справі, що розглядається в порядку, зокрема, адміністративного судочинства;
чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду цієї справи.
Об`єктивна неможливість розгляду справи до вирішення іншої полягає в тому, що рішення суду в іншій справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у цій справі, зокрема факти, що мають преюдиційне значення.
Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з`ясовані та встановлені в цьому процесі, але мають значення для справи, провадження у якій зупинено.
Вказаний висновок сформовано Верховним Судом у постанові від 28.09.2021 у справі № 160/4745/20, у постанові від 20.09.2022 у справі № 852/2а-9/21.
Предметом позову у даній справі №380/17487/23 є стягнення з ОСОБА_1 на користь Львівського державного університету внутрішніх справ витрат, пов`язаних із утриманням відповідача у ВНЗ.
Водночас, як зазначає позивач у позовній заяві, наказом ГУНП у Львівській області від 16.06.2023 №253 відповідача було звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 6 ч. 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» у зв`язку з накладенням дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби в поліції. Оскільки відповідач відмовився добровільно відшкодувати позивачу витрати на утримання його у ВНЗ, як це передбачено Контрактом №276/19 від 04.08.2019 про здобуття освіти у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, позивач звернувся до суду із позовом про стягнення вказаних коштів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 оскаржив наказ від 16.06.2023 №253 у судовому порядку. Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 29.06.2023 у справі № 380/13983/23 відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі.
Проаналізувавши предмет спору та підстави у вищезазначеній справі №380/13983/23 та у даній справі суд доходить висновку, що існує вмотивований зв`язок між предметом судового розгляду у даній справі, яка розглядається адміністративним судом, з предметом доказування в справі №380/13983/23, яка перебуває на розгляді Львівського окружного адміністративного суду, і такі обставини унеможливлюють вирішення даної справи.
Ураховуючи викладене, клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №380/13983/23 є підставним та підлягає задоволенню.
У зв`язку з перебуванням головуючої по справі судді у щорічній відпустці з 12.08.2023 по 03.09.2023, ухвала виноситься у перший робочий день після виходу судді із відпустки.
Керуючись ст.236, ст.ст. 241-243, 256 КАС України, суд
у х в а л и в:
клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження задовольнити.
Зупинити провадження у справі №380/17487/23 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №380/13983/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із урахуванням п.п.15.5 п.15 Р.VII Перехідні положення КАС України шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Чаплик І.Д.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2023 |
Оприлюднено | 06.09.2023 |
Номер документу | 113207050 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Чаплик Ірина Дмитрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні