УХВАЛА
про залишення касаційної скарги без руху
04 вересня 2023 року
м. Київ
справа №200/3615/21
провадження №К/990/28911/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Єзерова А.А.,
суддів: Кравчука В.М., Стародуба О.П.,
перевіривши касаційну скаргу Державної служби геології та надр України на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2021 та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 19.07.2023 у справі №200/3615/21 за позовом Державної служби геології та надр України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовмінводи» про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу,
у с т а н о в и в:
У 2021 році Державна служба геології та надр України (далі - позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовмінводи» (далі - відповідач), у якому просила:
- припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами №2826 від 07.11.2002.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2021, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 19.07.2023, у задоволенні позову відмовлено.
22.08.2023 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга позивача на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2021 та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 19.07.2023 у цій справі у якій просить їх скасувати та прийняти нове судове рішення про задоволення позову.
Дослідивши зміст касаційної скарги, колегія суддів дійшла такого висновку.
Згідно з частиною першою статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
Справа №200/3615/21 розглядалася судами попередніх інстанцій за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки була визнана судом першої інстанції справою незначної складності.
Згідно з пунктом 2 частини п`ятої статті 328 КАС України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
У касаційній скарзі позивач не зазначає про зазначені вище випадки передбачені пунктом 2 частини п`ятої статті 328 КАС України, які мають бути обов`язково зазначені та конкретизовані для справ розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження.
Беручи до уваги викладене, скаржник має чітко зазначити підстави для касаційного оскарження судових рішень згідно до приписів пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України.
Колегія суддів зауважує, що згідно з частиною другою статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Водночас за правилом частини другої статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Беручи до уваги те, що касаційна скарга подана без дотримання вимог, встановлених КАС України, таку треба залишити без руху на підставі частини другої, третьої статті 332 КАС України та надати скаржникові десятиденний строк з дня вручення йому ухвали про залишення касаційної скарги без руху для усунення зазначеного вище недоліку, а саме: навести підстави касаційного оскарження згідно до пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України з відповідним обґрунтуванням.
Керуючись ст. 169, 329, 332 КАС України, Верховний Суд
у х в а л и в:
1. Касаційну скаргу Державної служби геології та надр України на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2021 та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 19.07.2023 у справі №200/3615/21 залишити без руху.
2. Надати скаржникові - Державній службі геології та надр України строк для усунення недоліків касаційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання цієї ухвали.
3. Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у строк, визначений судом, у відкритті касаційного провадження за поданою скаргою буде відмовлено.
4. Копію ухвали надіслати скаржникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена.
Суддя-доповідач А.А. Єзеров
Суддя В.М. Кравчук
Суддя О.П. Стародуб
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2023 |
Оприлюднено | 05.09.2023 |
Номер документу | 113211501 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо забезпечення екологічної безпеки, у тому числі при використанні природних ресурсів; екологічної безпеки поводження з відходами |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Єзеров А.А.
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Геращенко Ігор Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Геращенко Ігор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні