Ухвала
від 05.09.2023 по справі 910/644/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

05.09.2023Справа № 910/644/23Господарський суд міста Києва у складі судді Спичака О.М. розглянувши матеріали справи

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бітрікс Лайт»

до КТ ГАЗПРО БІС командитне товариство з обмеженою відповідальністю (GAZPRO BIS SP.ZO.O.S.K.)

про стягнення 39 180,0,0 Євро (еквівалентно 1 531 260,19 грн)

ВСТАНОВИВ:

11.01.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю «Бітрікс Лайт» звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом до КТ ГАЗПРО БІС командитне товариство з обмеженою відповідальністю (GAZPRO BIS SP.ZO.O.S.K.) про стягнення 39 180,0,0 Євро (еквівалентно 1 531 260,19 грн).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань за договором купівлі-продажу №01GPBL від 17.05.2022.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.01.2023 було залишено позовну заяву без руху.

Позивачем 23.01.2023 подано заяву про доповнення до позовної заяви, на виконання ухвали від 13.01.2023.

27.01.2023 ухвалою Господарського суду міста Києва, у складі судді Курдельчука І.Д., було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

28.02.2023 ухвалою Господарського суду міста Києва, у складі судді Курдельчука І.Д., було ухвалено залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Бітрікс Лайт» без розгляду.

Не погодившись з прийнятою ухвалою, Товариство з обмеженою відповідальністю "Бітрікс лайт" звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просило суд скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.02.2023 та направити справу для продовження до Господарського суду міста Києва, а також, ухвалити нове рішення, яким задовольнити вимоги позивача повністю.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 29.06.2023 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бітрікс Лайт" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.02.2023 у справі № 910/644/23 - задоволено частково, а ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.02.2023 у справі № 910/644/23 скасовано.

На підставі розпорядження керівника апарату суду було проведено повторний автоматизований розподіл судової справи у зв`язку із неможливістю передачі справи на розгляд судді Курдильчуку І.Д., оскільки останній перебуває у відпустці, та передано на розгляд судді Спичаку О.М.

Частиною 13 статті 32 ГПК України встановлено, що справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута тим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 14 ст.32 ГПК України, у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадків, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

Враховуючи викладені обставини, суд дійшов висновку про те, що дана справа має бути розглянута в порядку (за правилами) загального позовного провадження та підлягає призначенню до розгляду в підготовчому засіданні.

Крім того, з матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідач є нерезидентом, достовірної інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва на момент відкриття провадження у справі у суду немає, а тому про розгляд даної справи відповідача належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно зі ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1 ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Частиною 2 ст. 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

04.02.1994 Верховною Радою України ратифікований Договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах (надалі - Договір про правову допомогу).

Відповідно до ст. 2 вказаного Договору про правову допомогу суди і органи прокуратури Договірних Сторін, що далі іменуються "установи юстиції", надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Інші органи Договірних Сторін, компетентні в цивільних та кримінальних справах, звертаються за наданням правової допомоги за посередництвом власних установ юстиції.

Статтею 4 вказаного Договору про правову допомогу встановлює, що Договірні Сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.

Статтею 5 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу передбачено, що у справах, які охоплюються цим Договором, клопотання складаються державною мовою запитуючої Сторони і до них додаються переклади на державну мову запитуваної Сторони або англійську чи російську.

Згідно зі ст. 9 вказаного Договору про правову допомогу Запитувана установа здійснює вручення документів відповідно до правил, які діють в її державі, якщо документи, які вручаються, складені державною мовою запитуваної Сторони або якщо додано завірені переклади на мову запитуваної Сторони. В інших випадках вручення документів адресатові здійснюється за його добровільною згодою.

Відповідно до ст. 10 вказаного Договору про правову допомогу підтвердження вручення документів оформлюється відповідно до правил запитуваної Договірної Сторони. У підтвердженні зазначається час, місце і спосіб вручення. Якщо лист оформлено у двох примірниках, підтвердження отримання може також міститися в одному з цих примірників.

Угодою між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща на виконання п. 3 ст. 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, що підписана 10.01.2011, встановлено, що суд України, який розглядає справу, подає клопотання про надання правової допомоги через відповідне головне управління юстиції до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання (ч. 1 ст. 2 цієї Угоди).

Також між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща укладена Угода про застосування двомовних бланків клопотань про надання правової допомоги у цивільних справах (набрала чинності 08.02.2011), відповідно до якої при оформленні клопотання про надання правової допомоги у цивільних справах суди України і суди Республіки Польща застосовують двомовні бланки.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення в Республіці Республікою Польща регулюється Договором між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993.

Згідно зі статтею 2 Договору між Україною і Республікою Польща суди і органи прокуратури Договірних Сторін, що далі іменуються "установи юстиції" надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Інші органи Договірних Сторін, компетентні в цивільних та кримінальних справах, звертаються за наданням правової допомоги за посередництвом власних установ юстиції.

Статтею 3 Договір між Україною і Республікою Польща передбачено, що у справах, що охоплюються цим Договором, установи юстиції, зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим Договором. В розумінні цього Договору центральними органами є: з боку України - Міністерство юстиції та Генеральна Прокуратура, а з боку Республіки Польща - Міністерство юстиції. Центральні органи можуть домовитися, що установи юстиції Договірних Сторін зносяться між собою безпосередньо.

Відповідно до статті 4 Договір між Україною і Республікою Польща договірні Сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.

Статтею першою Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща від 10.01.2011, на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах (далі - Угода між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща №1), передбачено, що у справах, які охоплюються Договором, під час передачі клопотань про надання правової допомоги на основі статті 4 Договору наступні органи зносяться між собою безпосередньо: з боку України - Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві і Севастополі; з боку Республіки Польща - голови окружних судів Республіки Польща.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща суд України, який розглядає справу, подає клопотання про надання правової допомоги через відповідне головне управління юстиції до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання.

З огляду на положення Договору між Україною і Республікою Польща, з метою належного повідомлення відповідача про дату, час та місце засідання, господарський суд вважає за необхідне направити процесуальні документи товариству GAZPRO BIS SP.ZO.O.S.K., в порядку, передбаченому вказаним договором, через центральний орган Міністерство юстиції України до центрального органу Республіки Польща.

Враховуючи викладене, суд вважає, що необхідно направити цю ухвалу суду України із нотаріальним засвідченням перекладу польською мовою разом із клопотанням про вручення документів у цивільній справі та відповідним підтвердженням вручення через Міністерство юстиції України безпосередньо - Окружному суду Познані (S№d Okrкgowy w Poznaniu; Ul. Stanisіawa Hejmowskiego 2, 61 - 736 Poznaс, Poland) для вручення документів по справі №910/644/23 стороні, а саме - КТ ГАЗПРО БІС командитне товариство з обмеженою відповідальністю (GAZPRO BIS SP.ZO.O.S.K NIP7773231886, PKO BP EUR, SWIFT: BPKOPLPW, PL 61 1020 4900 0000 8702 3442 1926).

Пунктом 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення з судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.

Таким чином, з огляду на необхідність належного повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення підготовчого засідання в порядку, встановленому Конвенцією, суд дійшов висновку про необхідність призначення підготовчого засідання у строк, достатній для належного повідомлення відповідача про розгляд даної справи, та зупинення провадження у справі до дати призначеного засідання.

Керуючись статтями 12, 176, 177, 234 та 235 ГПК України, суддя Господарського суду міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти матеріали справи №910/644/23 до свого провадження.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 27.03.24 о 14:30 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 13 .

4. Зобов`язати позивача подати до суду у строк у 10 днів з дня вручення даної ухвали належним чином (нотаріально) засвідчений переклад польською мовою в трьох примірниках таких документів:

- ухвала Господарського суду міста Києва від 05.09.2023 у справі №910/644/23;

- доручення про вручення судових документів від 05.09.2023;

- позовна заява вих №11-01/01-23БЛ від 11.01.2023 із доданими до неї документами;

- доповнення до позовної заяви вих. №23-01/01-23БЛ від 23.01.23.

5. Попередити позивача, що у разі невиконання цієї вимоги судом буде застосовано пункт 4 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України, а саме залишення позову без розгляду.

6. Зобов`язати позивача надати суду:

- наявні оригінали документів по суті спору, копії яких додані до позовної заяви (для огляду).

7. Після надходження від позивача зазначених в ухвалі документів надіслати їх до Міністерства юстиції України для подальшої передачі до відповідного окружного суду Республіки Польща - Окружного суду Познані (S№d Okrкgowy w Poznaniu; Ul. Stanisіawa Hejmowskiego 2, 61 - 736 Poznaс, Poland) для вручення документу відповідачу - КТ ГАЗПРО БІС командитне товариство з обмеженою відповідальністю (місцезнаходження: 61-806, Польща, місто Познань, площа Святого Мартина, 29/8); (GAZPRO BIS SP.ZO.O.S.K., NIP 7773231886, PKO BP EUR, SWІFT: BPKOPLPW, PL 61 1020 4900 0000 8702 3442 1926).

8. Запропонувати відповідачу надати суду у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позов у порядку, передбаченому статтею 178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; докази направлення відзиву позивачу.

9. Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч.2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

10. Запропонувати позивачу у строк не пізніше п`яти днів з моменту отримання відзиву від відповідача подати до суду відповідь на відзив; докази направлення відповіді на відзив всім учасникам справи.

11. Всі заяви, клопотання, заперечення подати до суду в строк до першого підготовчого судового засідання, з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.

12. Зобов`язати сторін направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників.

13. Повідомити учасників справи, що інформація по справі, яка розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.

14. Зупинити провадження у справі №910/644/23.

15. Згідно з ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та може бути оскаржена, в частині зупиненн провадження у справі, в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня її підписання.

Суддя О.М. Спичак

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.09.2023
Оприлюднено07.09.2023
Номер документу113231160
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —910/644/23

Ухвала від 17.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Спичак О.М.

Ухвала від 28.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Спичак О.М.

Ухвала від 27.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Спичак О.М.

Ухвала від 03.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Спичак О.М.

Ухвала від 05.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Спичак О.М.

Ухвала від 05.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Спичак О.М.

Постанова від 29.06.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 15.06.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 27.04.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 04.04.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні