Ухвала
від 06.09.2023 по справі 357/7710/23
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/7710/23

Провадження № 2/357/2296/23

У Х В А Л А

06 вересня 2023 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді Ярмола О. Я. ,

при секретарі Пустовій Ю. В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Марценюк Лесі Анатоліївни про зупинення провадження по справі № 357/7710/23, -

В С Т А Н О В И В :

26.06.2023 року позивач ОСОБА_1 , який діє через свого представника ОСОБА_2 , звернувся до суду із позовом до Фермерського господарства «Пролісок», Фермерського господарства «Дари Ланів», Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліта-2010» про визнання недійсним договору суборенди землі.

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області своєю ухвалою від 03.07.2023 року прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі в загальному порядку, призначив справу до підготовчого засідання.

25.07.2023 року представник позивача ОСОБА_2 подала клопотання про зупинення провадження по справі № 357/7710/23, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України.

Вказане клопотання обґрунтоване тим, що 14.06.2022 року ОСОБА_1 уклав Контракт добровольця територіальної оборони строком на три роки. Відповідно до умов контракту на ОСОБА_1 поширюється дія статутів ЗСУ. Представник позивача зазначає, що на всій території України введено воєнний стан з 24.02.2022 року, дія якого продовжена і станом на сьогодні, просить врахувати, що ОСОБА_1 позбавлений права брати участь у справі з усіма правами, які надані стороні по справі через проходження служби у добровольчому формуванні ЗСУ, а також вказує, що законодавством, зокрема, п.2 ч.1 ст. 251 ЦПК України передбачено обов`язок суду зупинити провадження у випадку перебування сторони справи у складі ЗСУ. Крім того, зазначає, що адвокат як представник позивача не може у повній мірі виконувати покладені ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» обов`язки з представництва інтересів позивача через перебування ОСОБА_1 на службі у добровольчому формуванні ЗСУ та виконанні покладених на нього обов`язків

Позивач в судове засідання не з`явився, від представника позивача ОСОБА_2 на електронну адресу суду надійшло клопотання про відкладення підготовчого судового засідання.

Відповідачі в судове засідання своїх представників не направили, про розгляд справи були повідомлені належним чином, причини неявки суду невідомі, ні відзиву, ні будь-яких заяв/клопотань суду не подали. Позиція щодо заявленого клопотання про зупинення провадження у даній справі, також, невідома.

Дослідивши клопотання про зупинення провадження по справі, оглянувши матеріали справи, суд не знаходить підстав для зупинення провадження в справі, виходячи з наступного.

Встановлено, що14.06.2022 року командир добровольчого формування Білоцерківської міської територіальної громади № 2 ОСОБА_3 та ОСОБА_1 уклали контракт добровольця територіальної оборони.

Відповідно до довідки командира добровольчого формування Білоцерківської міської територіальної громади № 2 за вих № 112 від 15.06.2022 року вбачається, що ОСОБА_1 дійсно уклав контракт добровольця територіальної оборони та зарахований до добровольчого формування Білоцерківської міської територіальної громади № 2 з 15.06.2022 року, ОСОБА_1 задіяний у виконанні завдань територіальної оборони Білоцерківської МТГ.

У статті 129 Конституції України одними із основних засад судочинства проголошено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, а також забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Процесуальний порядок провадження у цивільних справах визначається ЦПК України та іншими законами України, якими встановлюється зміст, форма, умови виконання процесуальних дій, сукупність цивільних процесуальних прав і обов`язків суб`єктів цивільно-процесуальних правовідносин та гарантій їх реалізації.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.

За приписами пункту 2 частини першої статті 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України мають таку загальну структуру: Генеральний штаб Збройних Сил України; Командування об`єднаних сил Збройних Сил України; види Збройних Сил України - Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили; окремі роди сил Збройних Сил України - Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили; окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Війська зв`язку та кібербезпеки; органи військового управління, з`єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.

Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з`єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Статтею 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що військове формування- створена відповідно до законодавства України сукупність військових з`єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 1 Закону України «Про основи національного спротиву» добровольче формування територіальної громади - воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони.

Сили територіальної оборони Збройних Сил України- окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони (пункт 15 частини першої статті 1Закону України «Про основи національного спротиву»).

За приписами частини другої статті 8 Закону України «Про основи національного спротиву» порядок утворення, комплектування, функціонування, підстави та порядок розформування добровольчих формувань територіальних громад визначаються Положенням про добровольчі формування територіальних громад, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.

Діяльність добровольчих формувань територіальних громад здійснюється під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України за територіальним принципом.

У разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану всі добровольчі формування територіальних громад переходять в оперативне підпорядкування командирів відповідних військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

На час дії воєнного стану за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України добровольчі формування територіальних громад повністю або частково можуть залучатися до виконання завдань територіальної оборони поза межами визначеної зони територіальної оборони, а також направлятися до районів ведення воєнних (бойових) дій.

З аналізу указаних законодавчих норм вбачається, що добровольче формування територіальної громади є воєнізованим підрозділом, а не військовим формуванням. Здійснення діяльності добровольчих формувань під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також перехід їх за певних умов в оперативне підпорядкування командирів відповідних військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України не свідчить про перебування членів добровольчих формувань у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Матеріали справи не містять доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 перебуває у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Більш того, членство у добровольчому формуванні не звільняє від обов`язку проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (пункт 6Положення про добровольчі формування територіальних громад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1449).

Вказана позиція узгоджується з постановою ВС від 16.11.2022 року у справі № 753/3880/20, провадження № 61-5465св22.

Окрім того, суд звертає увагу, що позовна заява подана 26.06.2023 року, після укладення позивачем контракту добровольця територіальної оборони ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), а також подана представником ОСОБА_2 , якого позивач уповноважив на ведення справи.

З огляду на викладене, суд вважає, що клопотання про зупинення провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Пролісок», Фермерського господарства «Дари Ланів», Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліта-2010» про визнання недійсним договору суборенди землі, у зв`язку з перебуванням позивача у складі інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан, задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 251 ЦПК України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Марценюк Лесі Анатоліївни про зупинення провадження по справі № 357/7710/23 - відмовити.

Відкласти підготовче судове засідання у вказаній справі на 05.10.2023 року 10 год. 00 хв., яке відбудеться в залі суду № 5 в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду, за адресою: м.Біла Церква, вул. Волонтерська, 7.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. Я. Ярмола

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.09.2023
Оприлюднено07.09.2023
Номер документу113253161
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —357/7710/23

Постанова від 12.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Рішення від 15.02.2024

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ярмола О. Я.

Рішення від 15.02.2024

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ярмола О. Я.

Ухвала від 05.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 11.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 15.11.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ярмола О. Я.

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ярмола О. Я.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ярмола О. Я.

Ухвала від 03.07.2023

Цивільне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Ярмола О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні