Справа № 199/6745/23
(2-о/199/252/23)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.08.2023 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Авраменко А.М., ознайомившись із матеріалами заяви окремого провадження ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , орган опіки та піклування в особі адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
22 серпня 2023 року до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява окремого провадження ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, яка ухвалою суду від 23 серпня 2023 року була залишена без руху із наданням заявнику відповідного строку для усунення виявлених недоліків його заяви.
30 серпня 2023 року заявником на виконання ухвали Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 23 серпня 2023 року подано уточнену заяву окремого провадження, ознайомившись із матеріалами якої, а також додатками до первинної заяви окремого провадження, приходжу до наступного висновку на підставі нижчевикладеного.
Так, нормою ст.295 ЦПК України визначено, що заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги за місцезнаходженням цього закладу.
Положеннями ст.5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» визначено, що громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його.
Аналогічне наведеному вище за змістом положення містила до 25 грудня 2019 року і норма ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання).
Згідно ст.5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у ст.1 цього Закону. Адресою фактичного місця проживання внутрішньо переміщеної особи може бути адреса відповідного місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (адреса містечка із збірних модулів, гуртожитку, оздоровчого табору, будинку відпочинку, санаторію, пансіонату, готелю тощо).
Як слідує зі змісту матеріалів заяви окремого провадження ОСОБА_1 , останній просить суд визнати недієздатним свого брата ОСОБА_2 , посилаючись на те, що останній зареєстрований та фактично проживає разом із ним за адресою АДРЕСА_1 . Дійсність вказаної обставини підтверджується копією довідки від 25 серпня 2022 року №1239-5002042664 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, згідно якої (довідки) місце проживання ОСОБА_2 , як внутрішньо переміщеної особи, дійсно знаходиться за вищевказаною адресою, яка відповідно до адміністративно-територіального поділу м. Дніпра знаходиться на території Індустріального району, а отже знаходиться в межах територіальної юрисдикції саме Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.
Згідно ст.294 ч.3 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно дост.31ч.1п.1ЦПК Українисуд передаєсправу нарозгляд іншомусуду,якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Частиною 3 цієї ж статті визначено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю із вказаної підстави здійснюється на підставі ухвали суду.
Таким чином, підсумовуючи вищевикладене та враховуючи, що з огляду на предмет розгляду заяви окремого провадження ОСОБА_1 , а також враховуючи адресу зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання ОСОБА_2 (особа, питання про визнання недієздатного якої підлягає вирішенню) дана заява окремого провадження не підсудна Амур-Нижньодніпровському районному суду м.Дніпропетровська, оскільки має розглядатись за правилами підсудності заяв окремого провадження за місцем зареєстрованого/задекларованого проживання ОСОБА_2 , яким є і зареєстрована адреса внутрішньо переміщеної особи, і така адреса розташована в межах територіальної юрисдикції Індустріального районного суду м. Дніпропетровська, приходжу до висновку про необхідність направлення матеріалів даної заяви окремого провадження до зазначеного суду на підставі ст.31 ч.1 п.1 ЦПК України для розгляду за підсудністю.
Нормою ст.32 ЦПК України встановлено, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст.31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного та керуючись ст.5 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», ст.6 Закону України «Про захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», ст.5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», ст.ст.31, 32, 294, 316, 317, 258-261, 263, 352-355 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву окремого провадження ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , орган опіки та піклування в особі адміністрації Амур-Нижньодніпровського району Дніпровської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна передати на розгляд за підсудністю до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.
Ухвала набирає законної сили у відповідності до ст.261 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська або безпосередньо до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. У разі постановлення ухвали без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя А.М. Авраменко
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2023 |
Оприлюднено | 07.09.2023 |
Номер документу | 113256466 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні