Дата документу 07.09.2023Справа № 554/6417/23 Провадження № 1-кс/554/10873/2023
У Х В А Л А
07вересня 2023року слідчийсуддя Октябрськогорайонного судум.Полтави ОСОБА_1 ,при секретарісудового засідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі суду у м. Полтаві клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023172690000034 від 07 липня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 369-2 КК України,
в с т а н о в и в :
29 серпня 2023 року ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави клопотання слідчого задоволено та надано дозвіл стороні обвинувачення на тимчасовий доступ до речей і документів (в тому числі електронних), що перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що в АДРЕСА_1 , та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в АДРЕСА_2 .
Судом встановлено, що при виготовленні тексту ухвали суду в нарадчій кімнаті в її резолютивній частині було допущено описку, зокрема не вказано прізвищ, імен та по-батькові осіб, яким надається право тимчасового доступу до вказаних речей і документів, а саме замість правильного «слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні, зокрема ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 », надати тимчасовий доступ яким згідно прохальної частини клопотання просив слідчий, помилково зазначено «стороні обвинувачення», що впливає на можливість реалізації судового рішення.
Учасники кримінального провадження в судове засідання не з`явилися, повідомлялися про дату, час та місце розгляду питання про внесення виправлень в ухвалу суду належним чином, про причини своєї неявки не повідомили, заяви про відкладення судового засідання не подали, у зв`язку з чим, суд розглянув справу за їх відсутності.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно до ч. ч. 1 і 2 ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Згідно постанови Верховного Суду від 21 липня 2020 року у справі № 521/1074/17 описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З урахуванням виявлених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що допущена в резолютивній частині ухвали суду в зазначенні слідчих групи слідчих у кримінальному провадженні, який надається дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінніоператорів мобільногозв`язку ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »та ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » описка підлягає виправленню, шляхом конкретизації прізвищ, імен та по-батькові слідчих групи слідчих в кримінальному провадженні.
Керуючись ст. ст. 372, 379 і 395 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
Виправити описку, допущену в ухвалі Октябрського районного суду м. Полтави від 29 серпня 2023 року, шляхом конкретизації осіб, яким надається дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (в тому числі електронних), що перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що в АДРЕСА_1 , та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в АДРЕСА_2 , а саме «слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні, зокрема ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 ».
В іншій частині ухвалу суду залишити без змін.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через районний суд протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_18
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113325016 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні