Ухвала
від 06.09.2023 по справі 903/834/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО

06 вересня 2023 року провадження № 06/903/834/23

Господарський суд Волинської області у складі судді Дем`як В.М., за участю секретаря судового засідання Мартинюк І.О. розглянувши справу №903/834/23

за заявою Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм", м. Київ

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім", м. Луцьк

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Представники:

від ініціюючого кредитора: н/з;

від боржника: н/з;

арбітражний керуючий: н/з;

встановив: Пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" звернувся до суду із заявою від 07.08.2023 за вх.№ 01-52/963/23 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім". При цьому заявник просив суд розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Григор`єва В.В.

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 14.08.2023 заяву Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" про відкриття провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду, підготовче засідання у справі призначено на 06.09.2023р., запропоновано боржнику надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

25.08.2023 через відділ документального забезпечення та контролю суду надійшло клопотання представника Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" адвоката Кенца Р.І. про розгляд справи без участі представника ініціюючого кредитора.

30.08.2023 через відділ документального забезпечення та контролю суду від ТОВ "Мркс-Агрохім" надійшов відзив від 25.08.2023 на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, в якому боржник факт укладання договору про надання позики №1 від 15.12.2017 та отримання позики боржником не заперечується. В подальшому між сторонами укладено договір про розірвання 11.02.2022 до договору про надання позики №1 від 15.12.2017, яким сторони дійшли згоди розірвати договір та встановити розмір заборгованості за ним, а саме: сума позики у розмірі 245 272 320,30 грн., нараховані проценти за користування позикою по 10.02.2022 (включно) у розмірі 15 810 957,45 грн., комісія за користування позикою 2 111 907,41 грн., а всього 263 195 185,16 грн.

ТОВ "Мркс-Агрохім" не заперечує, що за договором про надання позики №1 від 15.12.2017 наявна заборгованість у розмірі встановленому договором про розірвання та яка зазначена вище.

Щодо загальної суми заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати, зазначає, що:

- загальна сума заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями складає 522 093 048,54 грн.;

- заборгованість зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) - відсутня;

- заборгованість з виплати заробітної плати (без нарахування компенсації невикористаної відпустки при звільненні) - 10 702,55 грн.

Наявне майно у товариства - відсутнє. На рах. 152 ("Капітальні інвестиції") обліковується не введені в експлуатацію "мебель" на загальну суму - 7 810,00 грн. Відкритий рахунок в Лівобережному відділенні №53 АБ "УКРГАЗБАНК". Ціні папери на обліку ТОВ "Мркс-Агрохім" - відсутні. Діяльності пов`язаної з державною таємницею ТОВ "Мркс-Агрохім" не проводило. На балансі товариства немає державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника.

Відтак, просить суд прийняти до уваги даний відзив під час розгляду заяви Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Мркс-Агрохім" та розгляд справи №903/834/23 здійснювати за відсутності ТОВ "Мркс-Агрохім".

05.09.2023 через відділ документального забезпечення та контролю суду надійшло клопотання ТОВ "Мркс-Агрохім" за вх.№01-75/5259/23 про долучення до матеріалів справи додаткових доказів, а саме: копій банківських виписок за 2017, 2018, 2019 роки, копій фінансової звітності підприємства форма №1-м за 2017, 2018, 2019 роки, копії звітів про фінансові результати форма №2-м за 2017, 2018, 2019 роки.

У визначений судом день та час учасники судового процесу своїх представників в засідання суду не направили, хоча про день та час розгляду справи в суді були повідомлені належним чином.

Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Частиною 1 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначається, що неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства не перешкоджають проведенню засідання, котре, згідно статті 35 Кодексу України з процедур банкрутства проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

Проаналізувавши подані ініціюючим кредитором на обґрунтування своїх вимог докази, беручи до уваги, що ініціюючий кредитор та боржник належним чином повідомлялись про дату, час та місце судового розгляду справи, проте не направили в засідання суду своїх представників, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників ініціюючого кредитора та боржника, за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи, дослідивши надані докази, господарський суд встановив.

Відповідно до статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі.

Перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.

При цьому, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

Статтею 34 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено перелік документів, які додаються до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство. Зокрема, заява кредитора повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" зареєстровано за адресою: м. Луцьк, вул. Глушець, 49, код ЄДРПОУ 36425619.

Суд встановив, що між Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "ВАЛПРИМ", що діє від власного імені та за рахунок активів та в інтересах Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун2 (Позикодавець, Кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю "МРКС-АГРОХІМ" (Позичальник, Боржник) укладено договір про надання позики №1 від 15.12.2017.

Відповідно до п.1.1. договору позикодавець надає позичальнику грошові кошти у розмірі 13 220 000,00 грн., терміном до 31 грудня 2018р. включно зі сплатою 17 процентів річних.

Позичальник зобов`язувався з дати отримання позики (або її частини) і до повернення позики щорічно сплачувати позикодавцю комісію за обслуговування позики, згідно формули наведеної в договорі (п.1.2. договору).

Умовами п.2.4. договору встановлено, що позикодавець перераховує суму позики в безготівковому порядку на поточний рахунок за заявою позичальника.

Погашення заборгованості здійснюється протягом всього строку договору, але у будь якому випадку не пізніше дати, зазначеної в п.1.1. договору, з урахуванням зміни строку дії договору (п. 2.5. договору).

Проценти за користування позикою сплачуються в кінці строку дії Договору (п. 2.6 договору).

Комісія за обслуговування позики сплачується протягом 30 календарних днів з моменту її нарахування (п. 2.7. договору).

Відповідно до п. 2.22 договору, погашення заборгованості Позичальника за договором здійснюється в наступній черговості: пеня за порушення строків повернення позики та/або сплати процентів та/або комісії за обслуговування позики; штрафні санкції; заборгованість зі сплати комісії за обслуговування позики; заборгованість за нарахованими процентами; заборгованість за позикою; інша заборгованість.

Позичальник зобов`язується повернути позику не пізніше строку, обумовленого договором (п. 3.3.1. договору).

Відповідно до п. 7.2. договору він діє до 31.12.2018.

У подальшому, між позикодавцем та позичальником було укладено ряд договорів про внесення змін до Договору про надання позики №1 від 15.12.2017.

Договором про внесення змін №13 від 30.12.2021 до договору про надання позики №1 від 15.12.2017 сторони погодили викласти пункт 1.1. та пункт 7.2 договору в наступній редакції: "1. Позикодавець надає позичальнику грошові кошти у розмірі 250 000 000,00 грн. терміном до 31.12.2022р. включно зі сплатою 1% процента річних. 7.2. Договір діє до 31.12.2022 року".

11.02.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "ВАЛПРИМ" та Товариством з обмеженою відповідальністю "МРКС-АГРОХІМ" укладено Договір про розірвання до Договору про надання позики №1 від 15.12.2017.

Відповідно до п. 1 Договору про розірвання, сторони дійшли згоди розірвати договір з 11.02.2022.

Згідно до п. 2 Договору про розірвання, позикодавець вимагає, а позичальник зобов`язується повернути суму позики у розмірі 245 272 320,30 грн., нараховані проценти за користування позикою по 10.02.2022 (включно) у розмірі 15 810 957,45 грн. та комісію за користування Позикою 2 111 907,41 грн.

Також, сторони погодили, що у зв`язку із розірванням договору, починаючи з 11.02.2022 (включно) проценти на позику та комісія за обслуговування позики не нараховуються (п. 3 договору про розірвання).

Відтак, Кредитор та Боржник встановили, що станом на 11.02.2022 розмір заборгованості за Договором становить: 245 272 320,30 грн., - не повернута сума позики; 15 810 957,45 грн. - нараховані проценти за користування позикою по 10.02.2022 (включно); 2 111 907,41 грн. - комісія за користування позикою.

Загальна сума заборгованості Боржника перед Кредитором, станом на 11.02.2022 становить - 263 195 185,16 грн.

Суд встановив, що на виконання умов договору Пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" згідно платіжних доручень долучених до матеріалів заяви (а.с. 35-54) на розрахунковий рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" перераховано грошових коштів в загальному розмірі 245 272 320,30 грн., що підтверджується банківськими виписками за 2017-2019 роки (а.с. 94-112).

Отримання ТОВ "Мркс-Агрохім" коштів в загальному розмірі 245 272 320,30 грн. не заперечується боржником у відзиві від 25.08.2023 на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та договорі про розірвання від 11.02.2022 до договору про надання позики №1 від 15.12.2017, яким сторони дійшли згоди розірвати договір та встановити розмір заборгованості за ним, а саме: сума позики у розмірі 245 272 320,30 грн., нараховані проценти за користування позикою по 10.02.2022 (включно) у розмірі 15 810 957,45 грн., комісія за користування позикою 2 111 907,41 грн., а всього 263 195 185,16 грн.

Проте, ТОВ "Мркс-Агрохім" взяті на себе згідно договору про надання позики №1 від 15.12.2017 та договору про розірвання від 11.02.2022 зобов`язання в частині повернення суми позики у розмірі 245 272 320,30 грн., нарахованих процентів за користування позикою у розмірі 15 810 957,45 грн. та комісія за користування позикою у розмірі 2 111 907,41 грн. не виконало, грошові кошти не повернуло.

11.02.2022 Пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" звернувся з Вимогою щодо сплати заборгованості до ТОВ "Мркс-Агрохім", яка вручена під розпис 11.02.2022. Відповідно до вказаної вимоги, Кредитор вимагав від Боржника повернути всю суму заборгованості за Договором, включаючи нараховані проценти та комісію протягом 7 (семи) днів з моменту її отримання. На день звернення до суду з даною заявою, заборгованість Боржника перед Кредитором не погашено взагалі.

Непроведення належних розрахунків з Пайовим закритим недиверсифікованим венчурним інвестиційним фондом "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" виступило підставою для його звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство та визнання грошових вимог до боржника.

У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно з ст. 511 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини; створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; інші юридичні факти.

За приписами ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 1046 ЦК УКраїни, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

За приписами ст. 1048 ЦК України, Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

Частиною 1 ст. 1049 ЦК України встановлено, що Позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

З огляду на викладене, враховуючи укладення між Пайовим закритим недиверсифікованим венчурним інвестиційним фондом "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" договору, надання кредитором Товариству з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" грошових коштів в якості позики, отримання цих коштів Товариством з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" та неповернення грошей у встановлені строки і порядку, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання грошових вимог кредитора до ТОВ "Мркс-Агрохім" на загальну суму зобов`язань 263 195 185,16 грн. повністю підтверджується наявними в матеріалах справи документами, у встановленому порядку не була спростована чи заперечена боржником, визнається останнім у відзиві від 25.08.2023 на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та договорі про розірвання від 11.02.2022 до договору про надання позики №1 від 15.12.2017.

Відтак, суд вважає визнати вимоги ініціюючого кредитора - Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" до боржника у загальному розмірі 263 282 325,16 грн. (245 272 320,30 грн. сума позики, 15 810 957,45 грн. проценти за користування позикою, 2 111 907,41 грн. комісія за користування позикою, 26 840 грн. судовий збір за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, 60 300 грн. витрат пов`язаних з розглядом цієї справи (авансовий платіж згідно ст. 34 КУзПБ).

Таким чином, враховуючи вищевикладене, у суду наявні всі правові підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство боржника.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд дійшов висновку про її задоволення.

За змістом частини 1 статті 64 КУзПБ, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:

1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;

2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);

3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;

4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;

5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;

6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях.

Вимоги Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" в частині 245 272 320,30 грн. сума позики, 15 810 957,45 грн. проценти за користування позикою, 2 111 907,41 грн. комісія за користування позикою відносяться до 4 (четвертої) черги задоволення вимог кредиторів .

Крім того при поданні заяви про грошові вимоги до боржника Пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" сплатив 26 840 грн. судового збору за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у даній справі згідно з платіжної інструкції №403 від 28.07.2023 та 60 300 грн. витрат, пов`язаних з розглядом цієї справи (авансовий платіж згідно ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства) згідно платіжної інструкції №402 від 28.07.2023, котрі, згідно з ст. 64 КУзПБ, підлягають включенню до першої черги вимог кредиторів.

Керуючись положеннями ст. 64 КУзПБ, суд дійшов висновку, що грошові вимоги кредитора Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:

- 87 140 грн. - вимоги першої черги;

- 263 195 185,16 грн. - вимоги четвертої черги.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Пунктом 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень КУзПБ встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Ініціюючий кредитор в заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" просить суд розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича.

Розглянувши відповідно до ст. 28 та п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ кандидатуру арбітражного керуючого Григор`єва В.В. щодо призначення розпорядником майна боржника, судом встановлено, що у заяві Григор`єв В.В. надає згоду на призначення його розпорядником майна боржника і згідно ч. 3 ст. 28 КУзПБ зазначає, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів подання інформації, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Кодексом України з процедур банкрутства, до державного органу з питань банкрутства, а також порушень термінів, визначених ухвалами господарських судів і порушень законодавства не допускав; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займати керівні посади не має; не є заінтересованою особою у цій справі; не має конфлікту інтересів; не здійснював раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів, в яких боржник був стороною виконавчого провадження; крім того зазначає про наявність матеріально-технічної бази для здійснення повноважень у цій справі.

Враховуючи викладене вище, зокрема те, що кандидатура арбітражного керуючого Григор`єва В.В. запропонована ініціюючим кредитором в порядку п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, арбітражним керуючим Григор`єв В.В. надано згоду на участь у даній справі та судом вище встановлено відповідність кандидатури арбітражного керуючого Григор`єв В.В. вимогам КУзПБ, суд дійшов висновку про призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" арбітражного керуючого Григор`єва В.В.

Керуючись ст. 1, 2, 28, 34, 39, 41, 44, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" (м. Луцьк, вул. Глушець, 49, код ЄДРПОУ 36425619).

2. Визнати вимоги ініціюючого кредитора - Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" (01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/2, офіс 23, код ЄДРПОУ 37449096) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" (м. Луцьк, вул. Глушець, 49, код ЄДРПОУ 36425619) на загальну суму 263 282 325,16 грн. та зобов`язати розпорядника майна включити вимоги до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:

- 87 140 грн. - вимоги першої черги;

- 263 195 185,16 грн. - вимоги четвертої черги.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" (м. Луцьк, вул. Глушець, 49, код ЄДРПОУ 36425619).

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" (м. Луцьк, вул. Глушець, 49, код ЄДРПОУ 36425619) строком на сто сімдесят календарних днів до 23.02.2024.

5. Розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" (м. Луцьк, вул. Глушець, 49, код ЄДРПОУ 36425619) призначити арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310від 12.03.2013, адреса для кореспонденції:АДРЕСА_1, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

6. Грошову винагороду розпоряднику майна визначити в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним відповідних повноважень за рахунок авансованих Пайовим закритим недиверсифікованим венчурним інвестиційним фондом "Комфорт Таун" від імені та в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Валприм" коштів на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мркс-Агрохім" (м. Луцьк, вул. Глушець, 49, код ЄДРПОУ 36425619).

8. Зобов`язати розпорядника майна Григор`єва Валерія Васильовича повідомити органи державної виконавчої служби (приватних виконавців) за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Докази повідомлення надати господарському суду.

9. Зобов`язати розпорядника майна Григор`єва Валерія Васильовича в строк до 20.10.2023:

9.1. подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;

9.2. разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації усіх активів боржника, у тому числі встановити обсяг майна, що підлягає обов`язковій реєстрації, та визначити його вартість; документально оформлені результати проведеної інвентаризації та визначення вартості майна боржника подати у наступне судове засідання;

9.3. проаналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; вчинити дії щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, докази чого надати у наступне судове засідання;

9.4. надати до господарського суду:

- докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності, користування, повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної організація національний офіс інтелектуальної власності, Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області, Регіонального сервісного центру МВС у м. Києві, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної авіаційної служби України, територіального органу Державної служби праці України у Волинській області та м. Києві (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об`єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Волинської митниці Держмитслужби, Київської митниці Держмитслужби, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області та м. Києві (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Волинській області та м. Києві, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та м. Києві, ПАТ "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);

- письмову довідку з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника;

- докази того чи є боржник засновником інших юридичних осіб;

- повну інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника;

- додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування; підтверджуючі документи подати суду.

10. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

11. Розгляд справи в попередньому засіданні призначити на "23" жовтня 2023 р. на 10:00 год., судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а, в залі судових засідань №103).

Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення у відповідності до ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст. ст. 253, 256, 257 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду може буте подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала підписана 08.09.2023.

Суддя В. М. Дем`як

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення06.09.2023
Оприлюднено12.09.2023
Номер документу113334514
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —903/834/23

Ухвала від 21.02.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 22.01.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 02.01.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Постанова від 15.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 06.09.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 14.08.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні