Ухвала
від 11.09.2023 по справі 480/2681/23
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

11 вересня 2023 року Справа № 480/2681/23

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Діски А.Б., розглянувши у приміщенні суду в м. Суми зауваження позивача щодо протоколу судового засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Шосткинського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шосткинської міської ради, Міністерства соціальної політики України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди,

В С Т А Н О В И В:

На розгляді Сумського окружного адміністративного суду перебувала справа №480/2681/23 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Шосткинського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шосткинської міської ради, Міністерства соціальної політики України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди.

Рішенням суду від 31.08.2023 за наслідками розгляду справи було частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 , визнано протиправною бездіяльність Шосткинського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шосткинської міської ради щодо своєчасного розгляду звернень ОСОБА_1 від 02.09.2022 та 08.09.2022, у задоволенні інших вимог відмовлено.

05.09.2023 позивачкою були подані зауваження на протокол судового засідання від 31.08.2023, в яких позивачка вказує, що у вказаному протоколі відсутні:

1. Клопотання представника ОСОБА_2 про повернення до стадії попереднього судового засідання аби в зв`язку з наданими доказами, які були Відповідачем - Департаментом соцзахисту Сумської ОДА, наданими після закриття судом попереднього судового засідання, можливо було пред`явити позовні вимоги до Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради щодо неправомірних дій з незабезпечення особи з інвалідністю І-ї групи ОСОБА_1 засобом реабілітації а саме електроскутером.

2. Відсутній запис щодо рішення суду з приводу заявленого клопотання.

3. Відсутнє клопотання представника ОСОБА_2 про залучення управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міськради в якості відповідача.

Дослідивши подані ОСОБА_1 зауваження в порядку ст.ст.231 КАС України, суд зазначає наступне.

Ведення запису судового процесу є елементом принципу гласності і відкритості судового процесу, що передбачений частинами 13, 14 статті 10 КАС України.

Так, відповідно до частин 13, 14 статті 10 КАС України, суд під час розгляду справи в судовому засіданні здійснює повне фіксування його перебігу за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу, крім випадків, визначених цим Кодексом. Порядок такого фіксування встановлюється цим Кодексом.

Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з частинами 1-3 статті 229 КАС України, суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання.

Технічний запис судового засідання є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.

Відповідно до статті 230 КАС України у судовому засіданні секретар забезпечує ведення протоколу судового засідання.

У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості:

1) рік, місяць, число і місце судового засідання;

2) найменування адміністративного суду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді (суддів), секретаря судового засідання;

3) справа, що розглядається, ім`я (найменування) сторін та інших учасників справи;

4) порядковий номер вчинення процесуальної дії;

5) назва процесуальної дії;

6) час вчинення процесуальної дії;

7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати;

8) інші відомості, встановлені цим Кодексом.

Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.

Порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів) визначає Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затверджене Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (далі Положення).

Пунктами 50 - 55 Положення визначено, що суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

У разі проведення судового засідання в режимі відеоконференції секретар судового засідання засобами підсистеми ЄСІТС забезпечує ведення протоколу судового засідання в електронній формі та відеозапис судового засідання. До матеріалів справи в паперовій формі приєднується паперовий примірник протоколу судового засідання з посиланням на відеозапис судового засідання, проведеного в режимі відеоконференції.

Після закінчення засідання протокол у визначені процесуальним законодавством строки підписується кваліфікованим електронним підписом секретаря судового засідання, після чого блокується для внесення змін.

Відеозапис судового засідання засобами підсистеми ЄСІТС автоматично зберігається у централізованому файловому сховищі.

Підписаний протокол судового засідання, який містить вебпосилання на відеозапис судового засідання у централізованому файловому сховищі, переноситься (передається, імпортується) до АСДС.

Процесуальними гарантіями законності та об`єктивності технічного запису судового засідання і протоколу судового засідання є право осіб, які беруть участь у справі, ознайомитися з технічним записом та протоколом.

Протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі особи, які беруть участь у справі, мають право подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису.

Неповнота запису - це не відображення в записі усіх обставин, що відбувалися в судовому засіданні, а також відсутність відомостей, передбачених процесуальним законом. Неповнота може бути зумовлена несвоєчасним записом, неправильним використанням записуючого комплексу, випадковим знищенням частини запису. Неправильність запису - це відображення відомостей не в тій послідовності та не в тому порядку, в якій передбачає закон чи запис відомостей, які не відповідають дійсності. Наприклад, неправильний запис прізвищ учасників процесу (коли пояснення одного учасника фіксуються як пояснення іншого), помилка в даті запису тощо.

Суд наголошує, що фіксування судового засідання є важливою гарантією його законності і дозволяє відтворити весь або частини процесу.

Фіксація судового процесу у справі №480/2681/23 здійснювалася за допомогою Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС, відеозапис судового засідання засобами підсистеми ЄСІТС автоматично зберігається у централізованому файловому сховищі. Відеозапис не підлягає будь-яким змінам або ж доповненням та здійснюється автоматично.

Саме відеозапис судового засідання в повній мірі відображає хід судового засідання, усі репліки, пояснення та твердження учасників судового процесу. Інформація, що вноситься до протоколу судового засідання, має відображати у хронологічному порядку процесуальні дії, які проводилися у судовому засіданні містити наступні графи: порядковий номер дії; час її вчинення; назва дії, яка вчиняється; дійова особа, яка вчиняє дію та "інші відомості". Протокол судового засідання - це документ технічного характеру, який не дає можливості скласти уявлення про те, як саме відбувалося судове засідання, хто та що запитав або відповів, оскільки з цією метою проводиться аудіо/відео запис.

Суд зазначає, що забезпечення повної деталізації в протоколі судового засідання усіх, без виключень, фраз учасників судового процесу, є об`єктивно неможливою за нормального перебігу судового розгляду, дискусій у судовому засіданні, реплік та зауважень, а також з врахуванням механічного введення записів в протоколі.

Тому, саме з метою забезпечення повної фіксації судового засідання та подій, які відбуваються під час судового розгляду, і здійснюється звуко/відео запис судового засідання.

Суд, ознайомившись із відеозаписом судового засідання від 31.08.2023 дійшов висновку, що у відеозаписі судового засідання зафіксовані в повному обсязі всі пояснення, доводи та клопотання учасників справи, судові рішення, прийняті за наслідками їх розгляду.

Копію такого відеозапису судового засідання від 31.08.2023 позивачці надіслано на її електронну адресу, а також надано доступ до перегляду технічного запису усіх судових засідань по справі №480/2681/23.

Зупиняючись конкретно на вказаних позивачем зауваженнях в заяві від 06.09.2023, суд зазначає наступне.

Щодо пункту першого, суд зауважує, що прохання представника позивача повернутися до стадії попереднього судового засідання було відображено секретарем судового засідання у протоколі за № 72 о 10:56:07 год., а тому вказане зауваження позивача на протокол судового засідання є безпідставним та відхиляється судом.

Щодо пунтку 2 зауважень, вказаних у заяві позивача від 06.09.2023, то відеозаписом судового засідання від 31.08.2023 підтверджується, що судом заявлене клопотання представника позивача про повернення до стадії попереднього судового засідання було розглянуте та вирішене, протокол судового засідання містить графу за порядковим номером 73 та час її вчинення 10:57:05, проте секретарем не зазначено про вчинення судом процесуальної дії щодо вирішення питання про повернення до стадії попереднього судового засідання, а тому суд враховує відповідні зауваження.

Щодо пункту 3 зауважень, висловлених у заяві від 06.09.2023, суд відмовляє у їх задоволенні, враховуючи наступне.

Судом враховується, що за наявності у позивача відеозапису судового засідання у заяві представником позивача не зазначено, коли саме представником Сапоном Г. М. було заявлено клопотання про залучення управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міськради в якості відповідача, в який саме час після 10.30 год та за яким порядковим номером мав би бути відображений такий запис.

В даному випадку, відеозаписом судового засідання від 31.08.2023 підтверджується, що представником позивача висловлювались міркування щодо складу учасників справи, що у подальшому остаточно були сформульовані в клопотання про залучення Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міськради в якості третьої особи, що було вирішено судом та відображено в протоколі судового засідання.

Ураховуючи викладене, вказані зауваження ОСОБА_1 до протоколу судового засідання від 31.08.2023 відхиляються судом.

Керуючись ст. ст. 231, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Врахувати зауваження ОСОБА_1 до протоколу судового засідання від 31.08.2023 в частині зазначення про вирішення судом питання про повернення до стадії попереднього судового засідання.

Інші зауваження ОСОБА_1 на протокол судового засідання від 31.08.2023 - відхилити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя А.Б. Діска

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.09.2023
Оприлюднено13.09.2023
Номер документу113365707
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю

Судовий реєстр по справі —480/2681/23

Постанова від 05.03.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Постанова від 05.03.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 27.02.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 19.01.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 17.01.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 10.01.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 19.12.2023

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 19.12.2023

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 06.12.2023

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 06.12.2023

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні