Ухвала
від 11.09.2023 по справі 740/5746/23
НІЖИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 740/5746/23

Провадження № 1-кс/740/1131/23

УХВАЛА

про накладення арешту на майно

11 вересня 2023 року м.Ніжин

Слідчий суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотанняпрокурора Ніжинськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 ,заявлене умежах кримінальногопровадження,внесеного 21 травня 2023року доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12023275300000327 за ознакамикримінальногоправопорушення,передбаченогост.356КК України, про арешт майна,

встановив:

Згідно клопотаннявід 08 вересня 2023року прокурором ставитьсяпитання проарешт майна-причіпу червоного кольору, марки KOGEL, SN 24, на рамі якого виявлено VIN (номер шасі, кузова) НОМЕР_1 , з тентом синього кольору, довжина причепу 12 м 80 см, ширина 2 м 65 см, номерний знак відсутній, який на праві власності належить ОСОБА_4 ,-длязабезпеченнязбереження, як речового доказу, та експертного дослідження, недопущення втрати, із визначенням місця його зберігання на огородженій території ТОВ "Укрземком" (с.Великі Дмитровичі Обухівського району Київської області, вул.Щаслива, 32), директором якого є ОСОБА_4 .. Клопотання обгрунтоване тим, що СД Ніжинського РВП з 21 травня 2023 року здійснюється досудове розслідування вказаного кримінального провадження за ст.356 КК України щодо вчинення в кінці березня 2023 року самоуправних дій ОСОБА_5 , що завдали значної матеріальної шкоди, про що 21 травня 2023 року надійшла заява від ОСОБА_6 .. Вказаний причіп, власником якого є ОСОБА_4 , і перебував у користуванні ОСОБА_6 під час збору врожаю ОСОБА_5 власним комбайном на земельних ділянках, які належать ТОВ ОСОБА_7 , після конфлікту із акціонером даного ТОВ ОСОБА_8 і після припинення співпраці ОСОБА_6 із вказаним ТОВ,- ОСОБА_6 не повернутий. 25 серпня 2023 року вказаний причіп було оголошено в розшук. В подальшому причіп червоного кольору, марки KOGEL, SN 24, на рамі якого виявлено VIN (номер шасі, кузова) НОМЕР_1 , з тентом синього кольору, довжиною 12 м 80 см, шириною 2 м 65 см, номерний знак відсутній,-під час проведення огляду місця події 06 вересня 2023 року виявлений та вилучений на польовій дорозі поблизу вул.8 березня с.Кошани Чернігівського району. Прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримує, судовий розгляд просить провести за відсутності без фіксації технічними засобами.

Згідно заяви від 11 вересня 2023 року ОСОБА_4 просить клопотання про арешт майна розглянути у його відсутність, напівпричіп передати йому на відповідальне зберігання.

Інші заяви, клопотання станом на 11 вересня 2023 відсутні.

Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України неприбуття слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, в порядку ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Згідно доданого до клопотання витягу з ЄРДР за №12023275380000327 від 21 травня 2023 року зазначена інформація про те, що 21 травня 2023 року до чергової частини Ніжинського РВП надійшла заява про кримінальне правопорушення від ОСОБА_6 про вчинення в кінці березня 2023 року самоуправних дій ОСОБА_5 , що завдали значної матеріальної шкоди; правова кваліфікація-ст.356 КК України; орган досудового розслідування-СД Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області.

06 вересня 2023 року під час огляду місця події на земельній ділянці з географічними координатами: 50.940269, 30.957672 працівниками Ніжинського РВП виявлено та вилучено причіп червоного кольору, марки KOGEL, SN 24, на рамі якого виявлено VIN (номер шасі, кузова) НОМЕР_1 , з тентом синього кольору, довжина причепу 12 м 80 см, ширина 2 м 65 см,

номерний знак відсутній, який постановою Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області від 06 вересня 2023 року визнаний речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Згідно доданої до клопотання копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (номер у копії повністю не відображений) ОСОБА_4 ( АДРЕСА_1 ) є власником спеціалізованого напівпричіпа марки KOGEL, SN 24, номер шасі (кузова) НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , дата реєстрації-12 червня 2020 року.

Інші належні докази щодо законних володільців вказаного причіпу слідчому судді не подані.

Станом начасрозглядуклопотання досудоверозслідуванняуданому кримінальномупровадженнітриває, дані щодо пред"явлення підозри слідчому судді не подані.

За змістом ч.2ст.170КПКУкраїни арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 3ст.170 КПК Українивстановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу.

Згідно ч.1ст.98КПКУкраїни речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Прокурором ОСОБА_3 клопотання обґрунтоване необхідністю збереження вказаного причіпу, як речового доказу, та його експертного дослідження.

Відповідно до ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб. У разі задоволення клопотання слідчий суддя застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя зобов"язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Відповідно до ст.1 Протоколу до Конвенції прозахистправлюдиниіосновоположнихсвобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Окрім того дана норма дублюється національним законодавством, а саме ст.321Цивільногокодексу яка передбачає, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Європейський суд з прав людини наголошує на тому, що для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою, на котру спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності. Заходи щодо обмеження права власності мають бути пропорційними щодо мети їх застосування.

Виходячи з підстав розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, накладення арешту на причіп марки KOGEL, SN 24, на рамі якого під час огляду 06 вересня 2023 року виявлено VIN (номер шасі, кузова) НОМЕР_1 , який відповідає даним свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу щодо його належності ОСОБА_4 ,-має бути застосовано у найменш обтяжливий спосіб, який суттєво не позначиться

на інтересах його власника,-що відповідає правовим позиціям ЄСПЛ щодо принципу юридичної визначеності та завдання кримінального провадження визначеним ст.2 КПК України, зокрема: «Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура».

Також слідчим суддею враховується, що на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують саме таке втручання у права та інтереси ОСОБА_4 , як власника майна, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у особи за вчинення злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.

Керуючись ст.ст.170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,

ухвалив:

Клопотання задовольнити частково.

Накласти арешт на причіп червоногокольору,марки KOGEL,SN24,на раміякого виявленоVIN(номершасі,кузова) НОМЕР_1 ,з тентомсинього кольору,довжина причепу12м 80см,ширина 2м 65см,номерний знаквідсутній, власником якого є ОСОБА_4 , місце проживання в АДРЕСА_1 ,- шляхом заборони його відчуження та розпорядження.

Повернути причіп марки KOGEL, SN 24, на рамі якого виявлено VIN (номер шасі, кузова) НОМЕР_1 , з тентом синього кольору, довжина причепу 12 м 80 см, ширина 2 м 65 см, номерний знак відсутній,- ОСОБА_4 , поклавши на нього обов`язок за першою вимогою дізнавача надати вказаний транспортний засіб для проведення слідчих дій та експертних досліджень у даному кримінальному провадженні.

Виконання ухвали покласти на прокурора Ніжинської окружної прокуратури ОСОБА_3 ..

У задоволенні інших вимог клопотання відмовити.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_9 .

СудНіжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення11.09.2023
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу113374775
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —740/5746/23

Ухвала від 11.03.2024

Кримінальне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

Ухвала від 29.09.2023

Кримінальне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Ковальова Т. Г.

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні