ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
07.09.2023Справа № 910/9767/21
За заявою акціонерного товариства "СБЕРБАНК"
до товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКИЙ ЗАВОД НАПОЇВ "РОСИНКА" (ідентифікаційний код 39695169)
про банкрутство
Суддя Пасько М.В.
Представники:
від заявника не з`явились,
від боржника не з`явились.
В судовому засіданні приймали участь: Ведмеденко І.Й. - представник "ТД ДНІПРО ПЛАСТ", Касімова Я.А. - представник АТ "КБ "Глобус", Єрмошин О.В. - представник ТОВ "Київські енергетичні послуги".
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник звернувся до суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, оскільки останній неспроможний сплатити борг.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.07.2021 відкрито провадження у справі № 910/9767/21 та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Іваненко Наталію Олександрівну.
Ухвалою попереднього засідання Господарського суду міста Києва від 25.01.2022 затверджено реєстр вимог кредиторів на загальну суму 7.790.327,47 грн.
Постановою Господарського суду міста Києва від 08.06.2023 визнано боржника банкрутом та призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Іваненко Наталію Олександрівну.
10.07.2023 від товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" надійшла заява з грошовими вимогами до боржника на суму 216.677, 24 грн.
14.07.2023 від ГУ ДПС у м. Києві надійшла заява з грошовими вимогами до боржника на суму 1.046, 14 грн.
06.09.2023 від ліквідатора боржника надійшли пояснення на грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" та ГУ ДПС у м. Києві.
У судовому засіданні, розглянувши грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" на суму 216.677, 24 грн., суд встановив наступне.
Заявлені грошові вимоги в розмірі 216.677, 24 грн. складаються із заборгованості за спожиту електричну енергію.
Відповідно до ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до Господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2.1.8 Правил роздрібної ринку електричної енергії затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії заявник у разі зміни споживача, форми власності чи власника електроустановки має надати оператору системи такі документи:
1) заяву про укладення відповідного договору із зазначенням місцезнаходження об`єкта та реквізитів заявника та наявності паспорта точки розподілу/передачі;
2) для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), роздрукований із мережі Інтернет, або копію довідки, або копію виписки з ЄДР; для фізичних осіб: копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті);
3) копію документа, яким визначено право власності чи користування на об`єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку або її частину (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об`єкта), право на розміщення електроустановок на території здійснення господарської діяльності з розподілу/передачі електричної енергії (у разі відсутності об`єкта споживача);
4) копію документа про підтвердження повноважень особи на укладення договору (витяг з установчого документа про повноваження керівника (для юридичних осіб), копію довіреності, виданої в установленому порядку тощо), за необхідності;
5) копію декларації (повідомлення) про початок виконання будівельних робіт або дозволу на виконання будівельних робіт (для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) та постачання електричної енергії на будівельні майданчики, у разі якщо наявність такого дозволу є обов`язковою або зазначені документи вимагаються законодавством у сфері містобудування) та/або у визначених законодавством випадках, копію декларації про готовність об`єкта до експлуатації або сертифіката (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок);
6) довідку про обсяги очікуваного споживання електроенергії окремо за кожною площадкою вимірювання споживача (крім побутових споживачів).
У разі укладення за двома та більше об`єктами споживача одного договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії споживач подає документи, передбачені підпунктом 3 цього пункту, за кожним із об`єктів споживача.
Суд зазначає, що відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта номер 273437052 від 06.09.2021 року вбачається, що у Боржника відсутнє нерухоме майно.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, колишній керівник не передав ліквідатору жодного договору оренди нерухомого майна, що може підтверджувати постачання електроенергії.
Також, з довідки про надходження коштів від Боржника основного боргу за спожиту від ТОВ "Київські енергетичні послуги" електроенергію вбачається, що з лютого 2020 року платежі за спожиту електроенергію здійснювала інша юридична особа, а саме ТОВ "Альфапропертуменеджмент".
Крім того, суд бере до уваги те, що при поданні заяви про визнання кредиторських вимог суду не було надано актів спожитої електроенергії, що підтверджує обсяг спожитої електроенергії Боржником.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Частиною 3 статті 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до статті 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З системного аналізу вищевикладеного, суд дійшов висновку, що грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" на суму 216.677, 24 грн. не підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів, оскільки необґрунтовані та не підтверджені належними доказами.
Також, у судовому засіданні, розглянувши грошові вимоги ГУ ДПС у м. Києві на суму 1.046, 14 грн., суд встановив наступне.
Заявлені грошові вимоги в розмірі 1.046, 14 грн. складаються зі штрафних санкцій нарахованих 22.07.2021 та 11.08.2021.
Відповідно до ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до Господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
Суд бере до уваги те, що провадження у справі № 910/9767/21 було відкрите 20.07.2021.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з відкриттям провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі Господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій. Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє відповідному органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;
забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Частиною 3 статті 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до статті 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З системного аналізу вищевикладеного, суд дійшов висновку, що грошові вимоги ГУ ДПС у м. Києві на суму 1.046, 14 грн. не підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів, оскільки штрафні санкції були нараховані під час дії мораторію.
Керуючись ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги" у визнанні кредитором товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКИЙ ЗАВОД НАПОЇВ "РОСИНКА" (ідентифікаційний код 39695169) на суму 216.677, 24 грн.
2.Відмовити ГУ ДПС у м. Києві у визнанні кредитором товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКИЙ ЗАВОД НАПОЇВ "РОСИНКА" (ідентифікаційний код 39695169) на суму 1.046, 14 грн.
3.Ухвала набрала чинності негайно після її оголошення та підлягає оскарженню в установленому законом порядку.
Суддя Пасько М.В.
Повний текст ухвали складено 11.09.2023.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2023 |
Оприлюднено | 13.09.2023 |
Номер документу | 113386346 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні