Справа № 458/856/23
2/458/233/2023
УХВАЛА
про забезпечення позову
12.09.2023 м.Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши заяву представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Мельник Андрія Володимировича про забезпечення позову,
встановив:
12.09.2023 ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Мельник А.В. засобами поштового зв`язку подала до Турківського районного суду Львівської області позовну заяву до Товариства зобмеженою відповідальністю "ФІНПРОМ МАРКЕТ", треті особи, які не заявляють самостійних вимог:приватний нотаріусКиївського міськогонотаріального округуОстапенко Є.М.,Турківський відділдержавної виконавчоїслужби уСамбірському районіЛьвівської областіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції, в якій просить визнати таким, що не підлягає виконанню та скасувати виконавчий напис №18081, вчинений 07.10.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу - Остапенко Є.М.
Разом із позовною заявою ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Мельник А.В. подала заяву про забезпечення позову, в якій просить суд забезпечити позов, шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису виданого нотаріусом Київського міського нотаріального округу - Остапенко Є.М., зареєстрованого в реєстрі за №18081 від 07.10.2020, який оскаржується ОСОБА_1 у судовому порядку.
Заява обґрунтована тим, що спірний виконавчий напис вчинено з порушенням порядку вчинення виконавчих написів нотаріусами, внаслідок чого на підставі заяви відповідача було відкрито виконавче провадження №67166676 з виконання виконавчого напису. Невжиття заходів забезпечення позову призведе до ускладнення чи взагалі неможливості ефективного захисту прав позивачки, оскільки саме по собі оскарження виконавчого документа свідчить про існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення про задоволення позову. У зв`язку з цим, позивачка змушена звернутися до суду з цією заявою про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису.
За результатами автоматизованого розподілу справи, оформленого відповідним протоколом від 12.09.2023, для розгляду цієї справи визначено суддю Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І.
Ухвалою суду від 12.09.2023 відкрито провадження у справі, ухвалено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, призначено судове засідання.
Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
З урахуванням наведеного, сторони в судове засідання не викликались, оскільки суд прийшов до висновку про розгляд вказаної заяви за їх відсутності у відповідності до положень ч. 1 ст. 153 ЦПК України.
При цьому, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
З аналізу наведених норм права можна дійти висновку, що забезпечення позову - це сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо існує ймовірність невиконання судового рішення у майбутньому або виникнення складнощів під час його виконання.
Тобто, вжиття заходів забезпечення позову є заходом забезпечення в майбутньому виконання судового рішення.
Під час вирішення питання щодо наявності підстав для забезпечення позову, суд повинен врахувати обґрунтованість заявленого клопотання, пов`язаність заходів забезпечення позову з предметом позову, співмірність заходів забезпечення із заявленими вимогами, а також необхідність запобігти порушенню прав третіх осіб в зв`язку з вжиттям судом заходів забезпечення позову.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Позивачкою надано копію постанови старшого державного виконавця Турківського відділу ДВС у Самбірському районі Львівської області ЗМУМЮ (м. Львів) - Когут Г.В. від 19.10.2021 ВП №67166676 про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого напису №18081, виданого 07.10.2020 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу - Остапенко Є.М. про стягнення з ОСОБА_1 невиплачені в строк грошові кошти на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНПРОМ МАРКЕТ" у розмірі 24325,16 грн.
З Інформації про виконавче провадження №67166676 від 09.08.2023 видно, що таке провадження є відкрито 19.10.2021, боржник ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , стягувач Товариство з обмеженою відповідальністю "ФІНПРОМ МАРКЕТ" та проведено виконавчі дії, зокрема стягнення з боржника витрат виконавчого провадження та стягнення виконавчого збору, що в сукупності підтверджує те, що має місце проведення стягнення на підставі оскаржуваного виконавчого напису.
Отже, суд дійшов висновку, що заява про забезпечення позову є обґрунтованою, захід забезпечення позову, про який клопоче представник позивачки є пов`язаний з предметом позову та є співмірним із заявленими вимогами.
А оскільки, невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі оскаржуваного виконавчого напису нотаріуса може ускладнити ефективний захист та поновлення порушеного права позивача, за захистом якого позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду, зокрема у випадку можливого фактичного виконання виконавчого напису, тому до вирішення справи по суті стягнення на підставі оспорюваного виконавчого напису необхідно зупинити.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги щодо зупинення стягнення за виконавчим написом, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 149-153 ЦПК України,-
ухвалив:
Задоволити заяву про забезпечення позову.
Зупинити стягнення на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу - Остапенка Євгена Михайловчиа, вчиненого 07.10.2020, зареєстрованого в реєстрі за №18081.
Стягувач:Товариство зобмеженою відповідальністю "ФІНПРОМ МАРКЕТ" (ЄДРПОУ 43311346, 08200, Київська область, м. Ірпінь, вул. Стельмаха Михайла, буд. 9А, оф. 204).
Боржник: ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ).
Копію ухвали про забезпечення позову одночасно з направленням заявнику направити для негайного виконання Турківському відділудержавної виконавчоїслужби уСамбірському районіЛьвівської областіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції, а особі, стосовно якої вжиті заходи забезпечення позову, копію ухвали надіслати негайно після її виконання.
Ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Дата складення та підписання ухвали 12.09.2023.
Суддя О.І. Кшик
Суд | Турківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2023 |
Оприлюднено | 14.09.2023 |
Номер документу | 113394409 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Турківський районний суд Львівської області
Кшик О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні