Ухвала
від 14.09.2023 по справі 353/1025/23
ТЛУМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 353/1025/23

Провадження № 2/353/348/23

У Х В А Л А

14 вересня 2023 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мотрук Л.І., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до АТ «Державний ощадний банк України», Тлумацької державної нотаріальної контори Івано-Франківського району Івано-Франківської області про зняття заборони з нерухомого майна, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернулася в суд з позовом до відповідачів про зняття заборони з нерухомого майна.

Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю за необхідне залишити заяву без руху з наступних підстав.

Відповідно до п.4, 6 ч.3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Позивачем упозовній заявівизначено змістпозовних вимог,а саме: про зняття арешту з нерухомого майна, однак у прохальній частині даного позову останній просить зняти заборону з нерухомого майна.

Окрім того, суд звертає увагу на те, що у позовній заяві позивачем зазначено в статусі відповідача - Тлумацьку державнунотаріальну конторуІвано-Франківськогорайону Івано-Франківськоїобласті, однак нотаріальна контора у даній категорії справ не може бути відповідачем, виходячи з наступного.

Нотаріус єпублічною особою,якій державоюнадано повноваженнящодо посвідченняправ іфактів,які маютьюридичне значення,та вчиненняінших нотаріальнихдій зметою наданняїм юридичноївірогідності.Вчиняючи нотаріальнідії,нотаріус дієнеупереджено,він неможе діятив інтересахжодної зосіб учасника нотаріальноїдії.Нотаріус нестає учасникомцивільних правовідносинміж цимиособами,а отже,не можепорушувати цивільніправа,які єзмістом цихвідносин.Відсутня іпроцесуальна заінтересованістьнотаріуса впредметі спорута реалізаціїприйнятого рішення.Таким чином,нотаріус неє відповідачему спорах,що виникаютьіз цивільнихвідносин,пов`язаних знотаріальною дією.Така позиціявисловлена вінформаційному листіВищого спеціалізованогосуду Українивід 04.07.2011року:« Нотаріус є відповідачем лише в разі оскарження відмови від вчинення нотаріальної дії або процедури її вчинення».

У даному конкретному випадку позивачем не визначено такої позовної вимоги, як оскарження (скасування) постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій або процедури її вчинення, а також при вирішенні справ, які стосуються звільнення майна з- під арешту або заборони відчуження нерухомого майна у нотаріальної контори відсутня юридична зацікавленість у результатах вирішення справи судом і реалізації ухваленого в ній рішення, а тому дана юридична особа може бути залучена до участі в справі, маючи процесуальний статус - третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог.

Також позивачем у позовній заяві не зазначено про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися.

Відповідно до глави 15 п.5.1. «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, нотаріус знімає заборону відчуження майна, зокрема, при одержанні повідомлення кредитора про погашення позики. Якщо заборону знімає нотаріус, який її не накладав, він направляє за місцем зберігання справи, що містить відомості про накладення заборони, повідомлення про зняття заборони.

Таким чином, чинне законодавство передбачає можливість врегулювання даних правовідносин у позасудовому порядку, яким позивач може скористатися.

Однак, всупереч зазначеному, позивачем у позовній заяві не зазначено, чи зверталася вона до кредитора АТ «Державний ощадний банк України» або Тлумацької державноїнотаріальної конториІвано-Франківськогорайону Івано-Франківськоїобласті із заявою щодо зняття заборони з нерухомого майна, та що їй було відмовлено у такому, у зв`язку із чим наявний спір про право.

Враховуючи вищенаведене суд позбавлений можливості постановити будь-яке рішення по справі за наявними матеріалами.

Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням наведеного, дана позовна заява підлягає залишенню без руху та позивачу встановлюється десятиденний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, протягом якого він має право подати до суду нову позовну заяву з усунутими недоліками, які вказані у цій ухвалі, з копіями відповідно до кількості учасників справи.

За таких обставин, відповідно до вимогст.185 ЦПК Українидана позовна заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст. 175-177, 185, 260-261 ЦПК України, суддя,-

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до АТ «Державний ощадний банк України», Тлумацької державної нотаріальної контори Івано-Франківського району Івано-Франківської області про зняття заборони з нерухомого майна - залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для виправлення вказаних недоліків та роз`яснивши, що у випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяЛ. І. МОТРУК

СудТлумацький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.09.2023
Оприлюднено18.09.2023
Номер документу113460052
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —353/1025/23

Рішення від 20.11.2023

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

Рішення від 20.11.2023

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

Ухвала від 28.09.2023

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

Ухвала від 14.09.2023

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

МОТРУК Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні