Ухвала
від 15.09.2023 по справі 751/3187/22
ІЧНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження № 1-кп/733/24/23

Єдиний унікальний №751/3187/22

Ухвала

Іменем України

15 вересня 2023 року м.Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченої ОСОБА_4 ,

захисника - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в режимі відео конференції, в залі суду в м. Ічня, клопотання прокурора Прилуцької окружної прокуратури по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за №12020270120000371 від 21.12.2020 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190 та ч.2 ст.209 КК України про продовження запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання,-

в с т а н о в и в :

У провадженні Ічнянського районного суду Чернігівської області перебуває кримінальне провадження стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченої у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ч.3 ст.190 та ч. 2 ст. 209 КК України.

В судовому засіданні прокурор подав клопотання про продовження стосовно обвинуваченої міри запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання на 2 місяці з тих підстав, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів, є мешканкою іншого населеного пункту, має зареєстроване місце проживання в іншій області.

У відповідності до п.4 ч.1 ст.184 КПУ України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п.1,3,4 ч.1 ст.177 КПК України.

Ризик,передбачений п.1ч.1ст.177КПК Україниобгрунтовується тим,що ОСОБА_4 ,будучи обвинуваченоюу вчиненнізлочинів,за якізаконом передбаченопокарання у видіпозбавлення волістроком від трьох до восьмироків таотримавши статусобвинуваченої,усвідомлює можливістьреального покаранняу видіпозбавлення воліта всімаможливими способаминамагатиметься уникнутикримінальної відповідальностіза інкримінованедіяння,в томучислі шляхомпереховування відсуду.Також передбачений п.1ч.1ст.177КПК Україниобгрунтовується тим,що ОСОБА_4 у 2021-2022роках неодноразововиїжджала замежі України.Також ,передбачений п.3ч.1ст.177 КПКУкраїни обгрунтовуєтьсятим,що ОСОБА_4 з метоюуникнення кримінальної відповідальностіза вчинене кримінальнеправопорушення,може впливатина свідківу кримінальномупровадженні ,шляхом спонуканнядо відмовивід дачіпоказів,чи змінираніше наданихпоказів.Зазначений ризикпідтверджується протоколомпроведених НСРД зняттяінформації зелектронних комунікаційнихмереж,де зафіксованірозмови між ОСОБА_4 та свідком ОСОБА_6 .

Ризик, передбачений п.4 ч.1 ст.177 КПК України - іншим чином перешкодити кримінальному провадженню, може бути виражений у створенні ОСОБА_4 штучних доказів та підбурення осіб, які не були свідками кримінального правопорушення, до дачі завідомо неправдивих свідчень на підтвердження висунутих нею у подальшому захисних версій. Зазначений ризик підтверджується протоколом проведених НСРД - зняття інформаціїз електроннихкомунікаційних мереж,де зафіксованірозмови між ОСОБА_4 та іншимиособами,які неє свідкамиу кримінальномупровадженні.

Таким чином, оцінивши сукупність усіх обставин по провадженню, а саме вагомість наявних доказів про вчинення обвинуваченою кримінальних правопорушень, тяжкості, прокурор прийшла до висновку про необхідність продовження обвинуваченій ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання з метою запобігання вищевказаним ризикам та для забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченої, який буде достатньою мірою гарантувати виконання обвинуваченою покладених на неї обов`язків.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення суду повинно забезпечити не тільки право підозрюваного (обвинуваченого), а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства - рішення №11036/03 від 18.03.2008 у справі «Ладен проти Польщі» (Laden v. Poland).

Ухвалою Ічнянського районного суду Чернігівської області № 751/3187/22 від 24 липня 2023 року обвинуваченій ОСОБА_4 продовжений запобіжний захід у виді особистого зобов`язання, строк якого закінчується 21 вересня 2023 року.

В судовомузасіданні прокурорпросила продовжити ОСОБА_4 мірузапобіжного заходу увиді особистогозобов`язання строком на2міс.,з визначеннямнаступних обов`язків:

- прибувати до суду за першою вимогою;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання та /або місця роботи;

- утримуватися від спілкування із свідком ОСОБА_6 , окрім як під час проведення процесуальних дій.

В судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 та її захисник адвокат ОСОБА_5 , заперечували проти продовження запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання,

Представник потерпілого СТОВ «Інтер» - адвокат ОСОБА_7 в судове засідання не з`явився.

Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам, серед іншого, переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілого, свідка у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Статтею 176 КПК України передбачений перелік запобіжних заходів, одним з яких є і такий запобіжний захід, як особисте зобов`язання.

Відповідно до ст. 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу. Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов`язки та роз`яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду - прокурор.

Заслухавши пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, суд вважає що такий запобіжний захід як особисте зобов`язання, продовжений строком на два місяці, забезпечить дотримання обвинуваченою процесуальних обов`язків в суді, з урахуванням тих обставин, що вказані прокурором у своєму клопотанні. Зокрема суд повинен вжити усіх заходів, щоб запобігти будь-яким перешкодам з боку учасників кримінального провадження встановити істину у справі. Наразі судове слідство по справі не закінчено, обвинувачена та свідки по справі не допитані. Учасники кримінального провадження є рівними у судовому процесі, а тому суд повинен забезпечити дотримання інтересів та прав кожної сторони, у зв`язку з чим вважає за доцільне встановити обвинуваченій певні обов`язки на строк у 2 міс., з метою виключення ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

Враховуючи положення ч. 1 ст. 331 КПК України, яким визначено, що під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Норма статті 194 КПК України передбачає необхідність визначення обов`язків, передбачених цією статтею , які будуть покладені на обвинувачену.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 179,194, 331 КПК України,-

у х в а л и в:

Клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання задовольнити.

Продовжити стосовно обвинуваченої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 запобіжний захід у виді особистого зобов`язання строком на два місяці - до 13 листопада 2023 року включно.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на обвинувачену ОСОБА_4 наступні обов`язки:

- прибувати до суду за першою вимогою;

- повідомляти суд про зміну свого місця проживання та /або місця роботи;

- утримуватися від спілкування із свідком ОСОБА_6 , окрім як під час проведення процесуальних дій;

Обвинуваченій ОСОБА_4 письмово під розпис повідомити про покладені на неї обов`язки та роз`яснити , що в разі невиконання покладених цією ухвалою зобов`язань до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Копію ухвали про застосування запобіжного заходу негайно після її оголошення вручити обвинуваченій.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на Прилуцьку окружну прокуратуру Чернігівської області.

Ухвалаокремому оскарженнюне підлягає.

Cуддя ОСОБА_1

СудІчнянський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення15.09.2023
Оприлюднено18.09.2023
Номер документу113468904
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —751/3187/22

Ухвала від 17.12.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Салай Г. А.

Ухвала від 13.05.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Салай Г. А.

Ухвала від 02.05.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Салай Г. А.

Вирок від 31.01.2024

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Вовченко А. В.

Ухвала від 21.11.2023

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Вовченко А. В.

Ухвала від 06.11.2023

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Вовченко А. В.

Ухвала від 15.09.2023

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Вовченко А. В.

Ухвала від 24.07.2023

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Вовченко А. В.

Ухвала від 24.07.2023

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Вовченко А. В.

Ухвала від 15.06.2023

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Вовченко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні