Ухвала
від 18.09.2023 по справі 183/1744/22
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 183/1744/22

Провадження № 2/643/419/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2023 року Московський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Задорожної А.М.,

за участю секретаря судового засідання Тугайбей В.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Виконавчий комітет Новомосковської міської ради в особі Служби у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради, про визначення місця проживання дитини, за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Московського районного суду м. Харкова перебуває цивільна справа за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Виконавчий комітет Новомосковської міської ради в особі Служби у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради, про визначення місця проживання дитини, за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини.

У підготовче засідання, за первісним позовом позивач ОСОБА_1 , належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, не з`явився. 29.05.2023 на електронну пошту Московського районного суду м. Харкова надійшла від останнього заява про розгляд справи за його відсутності за поданими матеріалами. Інших заяв не надходило.

Від представника третьої особи Виконавчого комітету Новомосковської міської ради в особі Служби у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без їх участі.

Відповідач за первісним позовом ОСОБА_2 до початку підготовчого судового засідання подала заяву про його проведення без її участі, просила справу призначити до судового розгляду.

У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Щодо закриття підготовчого провадження суд бере до уваги правову позицію, викладену у постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 01.09.2021 у справі №757/54510/17 (провадження №61-2858св21) за змістом якої:

«Статтею 196 ЦПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

Положеннями ст.189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Підготовче засідання є формою підготовчого провадження, яка полягає у вчиненні судом та учасниками судового процесу відповідних процесуальних дій.

Підготовче засідання проводиться судом із повідомленням учасників справи, відповідно до ч.1 ст.197 ЦПК України.

Частиною другою статті 198 ЦПК України передбачено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у підготовчому засіданні.

За змістом ч.ч.1, 2 ст.223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Виходячи зі змісту вказаних процесуальних норм, підготовче провадження має бути проведено протягом встановлених строків, а неявка належним чином повідомленого про дату та час підготовчого засідання позивача за загальним правилом не перешкоджає проведенню підготовчого засідання.

Відповідно до ч.1 ст.200 ЦПК України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.»

Також, суд враховує, що відповідно до ч.2 ст.198 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні. Підстав для відкладення підготовчого засідання судом не встановлено.

Згідно з п.15 ч.2 ст.197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого судового засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Таким чином, оскільки судом встановлено, що в даній цивільній справі забезпечено виконання завдань підготовчого провадження, визначених частиною 1 ст. 189 ЦПК України, вирішено питання щодо всіх процесуальних дій, які необхідно вчинити у підготовчому засіданні, до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті процесуальних дій вчиняти не потрібно, з урахуванням значного періоду часу, що минув з початку відкриття провадження у справі, судом вирішено закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.

Також, відповідачем ОСОБА_2 було надано клопотання про виклик свідків, та клопотання про долучення доказів.

Відповідно до ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1, 4 ст.91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.

Пунктом 8 ч.2 ст.197 ЦПК України визначено, що у підготовчому засіданні суд вирішує питання про виклик у судове засідання свідків.

Враховуючи вищевикладене, та відповідність заяви про виклик свідків нормам ст. 91 ЦПК України, суд вважає за можливе задовольнити заяву про виклик свідків, оскільки вказані свідки можуть повідомити суд про обставини, які підлягають встановленню та доведенню по даній справі.

На підставі вище викладеного та керуючись положеннями ст.ст. 5, 12, 84, 121, 197, 198, 200, 259-261 ЦПК України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Закрити підготовче провадження у цивільній справі за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Виконавчий комітет Новомосковської міської ради в особі Служби у справах дітей виконавчого комітету Новомосковської міської ради, про визначення місця проживання дитини, за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення місця проживання дитини, та призначити справу до розгляду по суті у судовому засіданні в приміщенні Московського районного суду м. Харкова на 10.00 год 19 жовтня 2023 року.

Клопотання відповідача ОСОБА_2 про виклик свідків задовольнити.

Викликати у судове засідання свідків:

1. ОСОБА_3 , фактично проживаюча за адресою: АДРЕСА_1

2. ОСОБА_4 , фактично проживаюча за адресою: АДРЕСА_2 .

3. ОСОБА_5 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 .

Попередити свідків про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи за відмову від давання показань на вимогу суду, згідно ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.

В судове засідання викликати учасників судового процесу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає негайному виконанню.

Суддя: А.М. Задорожна

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення18.09.2023
Оприлюднено19.09.2023
Номер документу113510579
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —183/1744/22

Рішення від 07.11.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Рішення від 07.11.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 31.01.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 23.05.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

Ухвала від 10.05.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Задорожна А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні